reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

a ja bym miala ochote pojsc na urlop wychowawczy, jak sobie pomyslę, że na Nianke mam ponad 1000 zł miesiecznie, na przedszkole 300 zł to chyba wole siedziec w domu z dziecmi ale czy sie uda to nie wiem, zalezy jak u meza w pracy bedzie, na jaki kontrakt sie zalapie, może jak gdzies dalej od miesca zamieszkanai to tak zrobimy, ze pojde na wychowawczy :) wsio zalezy od kasy :baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:
 
reklama
jagna kombinatorzy maja a przecietniakom nic sie nie nalezy a taki co zarabia 10 tys. ma w dupie becikowe i taka prawda ..................

Mrowka badz dzielna, bedzie dobrze, nie stresuj się, może krwiak jakiś sie zrobił ale one sie wchłaniają :-)
Ja nie powiem, maż dobrze zarabia i stać nas na razie na moje siedzenie w domu, ale szczerze. Jak on idzie do pracy a mala do przedszkola to mi się nudzi. Teraz na 100% nigdzie pracy nie znajdę, zresztą przez 1 rok miałam kłopot ze znalezieniem pracy:wściekła/y: Niby masa pracy, a jak idę to słyszę "ma pani dziecko, nie dzieci chorują":wściekła/y::szok:
Obiadek zrobiony, zaraz na działeczkę umyć basen i nalać wody, a później na plac:-D
 
Mamusia, przedszkole 300 zł, o ile się dostanie państwowe. Franek nie dostał. Bo ja - biorąc dochody dla becikowego, to oczywiście zarabiam, ale biorąc do przedszkola, to siedzę w domu i nic nie robię, więc mogę się zajmować dzieckiem.
Więc u nas od września wydatek 600 zł. A to jedno z tańszych przedszkoli w Krakowie.
A musi Franek iść do przedszkola. Już nawet nie o to chodzi, że ja z trójką to wiele nie popracuję. Ale - on się już w domu nudzi, a ja nie mam czasu zapewniać mu rozrywek.
 
Mamusia, przedszkole 300 zł, o ile się dostanie państwowe. Franek nie dostał. Bo ja - biorąc dochody dla becikowego, to oczywiście zarabiam, ale biorąc do przedszkola, to siedzę w domu i nic nie robię, więc mogę się zajmować dzieckiem.
Więc u nas od września wydatek 600 zł. A to jedno z tańszych przedszkoli w Krakowie.
A musi Franek iść do przedszkola. Już nawet nie o to chodzi, że ja z trójką to wiele nie popracuję. Ale - on się już w domu nudzi, a ja nie mam czasu zapewniać mu rozrywek.

No to macie drogie przedszkola, Celinka chodzi do prywatnego i płacimy 250zl czesnego i 10zl/dzień za wyżywienie. Teraz mogła by iść do państwowej zerówki, ale ja nie chcę (nasze panie są super). Nasza państwowa zerówka to przechowalnia:wściekła/y:
 
Ja mimo wszystko uważam, że becikowe należny się każdemu. Dziecko to bardzo duży wydatek i na początku trzeba mnóstwo kasy mieć.. sam wózek to wydatek ponad 1000 zł a gdzie reszta? ja mogę tylko liczyć na 1000 zł z ubezpieczenia, bo jeśli są 2 osoby tak jak u mnie to wystarczy, że jedna i druga osoba zarabia właśnie 1900 zł miesięcznie.. i becikowego nie dostaniemy. Czy 4000 tys to dużo czy mało? Jeśli ma się kredyt, żyje w Krakowie i musi wszystko samemu kupować to może być ciężko. (przykład wynajęcie mieszkania w Krakowie to koszt już około 2000 zł) Gdyby mój mąż zarabiał tyle co ja to chyba w życiu byśmy się na dziecko nie zdecydowali. A państwo miało pomagać a nie pomaga.

Mrówkaa będzie dobrze, a jeśli masz się gnębić to może odwiedź jeszcze jednego lekarza?
 
Ostatnia edycja:
Jagna, przedszkola to pikuś. Żłobki to koszt min. 1000 zł miesięcznie (bez jedzenia, pieluch itp.). Już się bardziej opłaca opiekunkę zatrudnić. A opieka w żłobkach na godziny - średnio 10 zł/h.
 
secreto a no własnie czy 6000 zł na 3 osobowa rodzine to jest tak bardzo duzo? jeszcze jak ma sie kredyt hipoteczny, czynsz, dojazdy do pracy??? ale w naszym panstwie sadza, ze duzo i ze juz przekraczasz norme i becikowego nie dostaniesz, a to jest calkiem przeciteny dochod :-(
 
u nas w miejscowości jest grupa zabawowa od 2lat już dla dzieci.. koszt to miesiecznie może 50zł.. i to mi super pasuje bo spacerkiem to 20minut;) licze ze od przyszłego roku od września Radek pójdzie tam na kilka godzin by mieć kontakt z dziećmi ;)

secreto.. wiesz zależy też czy ktoś kupuje wszystko nowe czy nie.. ja na synka nic nowego prócz pamków, smoczka i butli nie miałam.. ale racja że kasa w dzieciach do zainwestowania duża.. pomijając że jak chrują to 300 na leki od razu .. przynajmniej u nas.
 
reklama
Do góry