reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Potwierdzam, słoiczki to straszna kasa. Ja mam parowar-blender Aventu i Anieli robiłam od początku w domu jedzenie - co tam z naszego obiadu zostało, na parę wrzucałam, miksowałam i gotowe :) Zero kosztów ;)

A jeszcze wracając do kasy, to ja nie patrzę na to, ile ja zarabiam, a ile inni. Bo bym musiała non stop zielona z zazdrości chodzić ;)
Patrzę tak - czy wystarcza mi na jedzenie, na dom, na ubrania, na stałe wydatki.
Jeśli do tego stać nas na komórki, dwa komputery, internet, samochód, wyjazd na wakacje dwa razy do roku, wyjście do kina czy do knajpy i nie trzeba jakoś strasznie tego liczyć i ciułać, to uznaję, że zarabiam dobrze.
Bardzo dobrze by było, gdybym mogła sobie od ręki kupić np. nową lodówkę. Ale na takie wydatki musimy chwilę jednak odkładać.

***
Chyba się chwilę zdrzemnę, bo padam. Nudną mam strasznie robotę dziś, nie mogę się skupić ;)
 
reklama
A mi dzisiaj wróciły mdłości. Do tego zgaga, zaparcia i wzdęcia. To wszystko dzisiaj nie daje mi spokoju. Czuję się jak baryła.

ewa86 - Ja też nie patrzę na zarobki, ale nam niestety nie starcza na wszystko. Zrobiłam dwa lata temu głupotę i podpisałam umowę na 3 lata na abonament na telefon. Okazało się, że ta kwota jest zdecydowanie za wysoka. Ale nic z tym nie zrobię. Muszę płacić i już.
 
Czyli tak jak myślałam. Wliczamy dzidzi.
Nam to i tak nie zrobi różnicy, bo tak czy tak się załapiemy.

Mamusia synka ja nie mówię, że 6tys. to dużo. Chociaż z drugiej strony chcielibyśmy tyle mieć.
No ale co zrobić, trzeba jakoś żyć.
 
farfalla wczoraj gadałam z ginem i mowie mu, ze brzuch mi sie spina a on do mnie, ze maciczka mala i jeszcze bym nie czuła spinania, a ja do niego, ze jak to mała to co mnie tak wybrzuszyło a on do mnie, ze jego też wybrzuszyło a w ciaży nie jest hihihi ja tez mam zgagę, meczą mnie pierdy, niedobrze mi jest ciagle tylko zaparc nie mam tfu tfu a tak caly wachlarz ciażowych dolegliwości :-(
 
Witam was wszystkie!

Jestem wlasnie w pracy i was czytam i czytam i stwierdzilam, ze tez cos napisze. Moim zdaniem becikowe powinno sie nalezec kazdemu dziecku, no ale coz niestety nic z tym nie zrobimy.

Mnie narazie przeraza mysl o tych wszystkich wydatkach! Ja w sumie nie zarabiam zle bo dochodzi do 3, ale u nas jest taki problem, ze moj maz pracuje tak naprawde jako rolnik i to nie tak, ze dostaje regularnie wyplate tylko pomaga swoim rodzica i z zyskow sie dziela wiec w jednym roku jest dobrze a w kolejnym juz masakra i np w tamtym roku przez caly roku zarobil moze 6 tys. a pracuje od rana do wieczora, czasami zwlaszcza teraz jak jest lato to wstaje o 3 w nocy zeby sie wyrobic i wraca o 8 wieczorem. Przez to wszysko my raczej sie na becikowe zalapiemy bo nam nawet do tych 1900 brakuje. Jak jestesmy sami to jakos nam tych pieniedzy wystarcza ale jak bedzie dziecko to juz nie wiem :baffled:, bo w sumie teraz ledwo co, bo dochodza dojazdy do pracy, oplaty w domu itd. On tez od 2 lat probuje znalezc jakas inna prace zeby miec przynajmniej jakies pewne pieniadze ale niestety kiepsko w krakowie z praca bez doswiadczenia...
 
Dzięki dziewczyny- mam nadzieję,że to nic takiego i cokolwiek to jest to na następnym usg może już tego nie będzie... Mewa- nie wiadomo co to jest...a sama nie wiem czy wiedza czy niewiedza jest lepsza...Chyba nie ma różnicy skoro i tak nie da się nic zrobić. Secreto - we wtorek mam iść na kolejne usg i zobaczymy jaki będzie rezultat. Po wtorkowej wizycie zdecyduję czy iść do drugiego lekarza. Jeśli "to coś"dalej tam będzie to pójdę na konsultacje do kogoś innego jeszcze.
 
Hej dziewczyny. Piszecie o tym becikowym,wiec dodam że można się jeszcze na uczelni popytac,jak ktoś studiuje...Ja dostałam dodatkowe 1000zł za to że mam dziecko,a sie ucze-nic mi nie podliczali.


w Norge za urodzenie dziecka -becikowe dostajesz prawie 18tys. zł a kiedy dziecko konczy rok i nie wysylasz je do przeszkola dostaje na mc 1800zł no i oprocz tego 500zl rodzinnego.

wiec tu jest o niebo lepiej. Becikowe dostaje każdy.




U mnie piekny dzien,ale nie ma takiego upału,a mam ochote rozłożyc basen dla syna....
U mnie pogoda jest strasznie zmienna.
w tym roku wiele lata nie bylo i obawiam sie ze juz powoli konczy.
 
reklama
Słoiczki się na wyjazdach bardzo przydają. No i w razie "awarii" - jak naprawdę nie ma kiedy obiadu przygotować, bo coś wypadło. Starszakowi da się coś do przegryzienia, kanapkę i jakoś idzie, ale malucha już tak się zbyć nie da ;)

Dobra, lecimy na pole. Może nas upał nie zabije ;)
 
Do góry