reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Monisia0605 bez karty ciąży muszą przyjąć w każdym szpitalu. tak samo jak muszą przyjąć osobę bez ubezpieczenia, itd. Czy im się to podoba czy nie muszą ;-)
Ja planuje rodzić w innym szpitalu. Większość chce w tamtym, a ja chcę gdzie indziej... No nic zobaczymy jak to będzie :tak: Tyle miesięcy jest OK to mam nadzieję, że już do końca będzie... (odpukać w niemalowane)


Koreczek widziałam nowy temat... zaraz tam powędruję :-D Wiedzy nigdy za dużo.
No chyba, że to wiedza o tym jak wygląda poród - tego czytać nie chcę. Chyba wole niewiedzę ;-)
 
reklama
Aneta, Franek przez pierwsze prawie całe 2 lata życia miał trzydniówkę i jeden katar ;) A w ciąży brałam witaminy i szczepiłam go na podstawowe choroby. To kwestia siedzenia w domu i braku kontaktu z bakteriami i wirusami przedszkolnymi :)

***
Ale macie wielkie kredyty!!
My braliśmy na 210 tys. (50 tys. wkładu) na 18 lat. Jeszcze nam zostało 14. A ratę mamy ok. 1100 zł, tyle że z dopłatami, bo bez dopłat to 1600 zł około wychodzi.
Ale co z tego, skoro zaraz po spłaceniu tego weźmiemy nowy albo ten za 4 lata wymienimy na większy :p
 
Mouse już wiem, że jest opdanięcie brzuszka jest możliwe.... bo mój opadł, ale to nic groźnego tak czasem bywa jak nic nie boli nie ma skurczy jest ok:-)

Mamusia synka rzeczywiście nie ciekawie z tym Twoim ciśnieniem... trzymam kciuki aby spadło i zostało na odpowiednim poziomie! ja też mam wyższe ale w cukrzycy tak bywa.

Mamatek tak jest już na l-4 bo ma krwiaka i lekarz zabronił jej pracować... a co do sądu to naszej znajomej ZUS mimo decyzji sądu nie wypłacił pieniędzy, a Ola ma już 3 lata:wściekła/y: sąd sądem, a ZUS i tak żyje swoim życiem oni mają swoje własne oddzielne prawo jakieś chyba :eek:. Ja też działalność założyłam będąc w ciąży, ale o dotację starałam się już końcem maja i dopiero w sierpniu dostałam odpowiedź o tym, że przyznali mi dotację, więc już w ciąży byłam i szkoda mi było rezygnować z tej dotacji... dlatego założyłam tą firemkę. A na l-4 byłam tylko w grudniu 3 tygodnie i zaraz po wysłaniu listu do ZUS'u miałam kontrolę przyszły Panie i sprawdzały czy jestem w domu i czy jestem rzeczywiście w ciąży. Ale kasy do tej pory nie dostałam jeszcze z ZUS'u:szok: no cóż bywa...

Mouse ja śpię jak zabita... o każdje porze dnia i nocy zasypiam od razu.... choc czasem jak w nocy sie na siku przebudzę to Amelka zaczyna swoje szaleństwa i wtedy trudniej mi zasnąć, ale generalnie nie jest źle:-) na początku to ja nie spałam całymi nocami.... a co do bleee... porannych to współczuję! ale to też może być spowodowane czymś tam w moczu, ostanie badania miałaś ok?

Agnis zjedz jeszcze drugie pół za mnie... ale mi się marzy coś słodkiego.... taki snikersik z orzechami i karmelem.... :szok: to będzie pierwsza rzecz jaką zjem po porodzie! choćby nie wiem co!

Malpawzoo no właśnie moja siostra też nie wiedziała, że jest w ciąży choc była już w 10 tygodniu bo ona ma problemy z miesiączką i często tak miała, że jej nie było.... i dopiero jakoś w połowie września poszła do gina i okazało się, że jest w ciąży.

Moniqaa podonie mam jak Ty jak tu ładny rożek to tam nie ma takiej ładnej pościeli jak jest pościel i rożek to nie ma przewijaka....i też jeszcze mąż chce inne kolory a ja inne... no i kolejny dzień a ja dalej nic nie mam:szok: ale w niedzielę nie wyjdę ze smyka jeśli czegoś nie kupimy!

Babygg witaj na pokładzie... ja niestety mam insulinę bo mimo diety cukier mam wysoki... a naprawdę jej przestrzegam, zresztą wiesz bo rozmawiałyśmy... ale tylko 2 jednostki przed pierwszym śniadaniem... jaką masz dietę ile kalorii?

Susi dziękuję za kciuki :-)

Marcia ja mam mierzyć godzinę po I śniadaniu, II śniadaniu, obiedzie, podwieczorku i kolacji no i na czczo. dodatkowo rano badam mocz na obecność acetonów.

Co do grupy krwi to tak trzeba mieć tą z laboratorium bo to co lekarz wpisał jest nieważne.

Ewa dużo zdrówka dla Twojej rodzinki! oby szybko wrócili do pełni sił!

GRATULUJĘ udanych wizyt:):)

Ja po USG, Amelka już główką w dół ładnie ułożona:-) waga 1500 g:-) czyli ta cukrzyca nie wpłynęła na masę ciała:) ufff...:-) nie zobaczyliśmy buzi maleńkiej bo już jest za nisko, ale najważniejsze, że wszystkie parametry w normie:-) a co do tego opadniętego brzucha to jest to możliwe, tak bywa czasem, no a te bóle pod mostkiem właśnie tym mogą być spowodowane.

Ja odpisuję a tu postów coraz wiecej przybywa.... muszę zmykać na "podwieczorek", miłego wieczoru:)
 
Jolcia_ Gratuluje udanej wizyty!!! :-)

AnetaNorwegia no to GBSem sie nie przejumuje ;-)

Moniqaa ja tez jakos tak wole wiedziec mniej hehe Ja jak widze gdzie kolwiek program o porodach typu porodowka to od razu przelaczam, bo pewnie jeszcze bardziej bym sie stresowala niz i tak juz sie stresuje ;-)

Koreczek ten temat napewno sie przyda! :tak:
 
A ja MAM taki system, że jak mnie trochę tu nie ma :happy: to otwieram na kompie 2 okienka z forum na jednym doczytuję a na drugim od razu odpisuję ....:tak:Czasem mam wrażenie, że temat już nie aktualny ale jakoś staram się nadrabiać ...teraz mi trochę łatwiej bo dziecię do szkoły wróciło i mąż do pracy więc nawet z nudów siadam na kompa :cool2:

Babygg - Dietę da się ogarnąć... ja czasem zjem coś słodkiego jak młody się mało rusza :tak: a raczej jak ja mam wrażenie, że mało się rusza :happy:
Generalnie do przeżycia :tak:

SUSI - ŻE CO :szok::eek::szok: JAK MOGŁAŚ NIE DOSTAĆ ZASTRZYKU????Toż to obowiązkowo w przypadku konfliktu... Kurcze to wcale nie dziwię się, że rozważają cc!!!MAMUSIASYNKA - Sprytnie z tą wymianą na Euro!!!My mamy CHF, i w sumie nie dostaliśmy pod dupie jak poszło do góry bo my braliśmy kredyt jak już i tak dość wysoko był ale ILEŻ BYM DAŁA ABY KTOŚ ZA MNIE TEN KREDYT SPŁACIŁ :sorry::sorry::sorry:

FLOWER - ale mimo wszystko jest w tej aptece mega wybór i ceny na prawdę super...uwierzcie mi ja sprawdzałam ceny w naszej aptece stacjonarnej, w drugiej w której zamawiałam jak pojęcia o GEMINI nie miałam... i na naszych co miesięcznych zakupach oszczędzaliśmy ok 60 70 zł!!!! TO MEGA DUŻO :tak: Poza tym ja nie polecam podkładów BELLA MAMA :no::no: już lepiej zainwestować w Baby Ono, albo Hartmany!!

CARRI - &&&&&&&&&& ZA WIZYTĘ!!!

Marcia -
NIE pomogę ja nie musiałam mierzyć cukru po posiłku :no:

19ania90, MEGIPEGI - SUPER WIADOMOŚCI :tak: gratuluję wam pięknych wag waszych dzieci :happy:

EWA - o kurcze ale masz w domu szpital :szok: zdrówka dla Was!!!

ALESIA -
JA też dziś choinkę z mężem rozebrałam... ksiądz był poświecił dom choinkę można rozebrać :tak:
A my ratę co miesiąc ok 1600 zł ALE TO O 1600 ZŁ ZA DUŻO...i zawsze nam takiej kasy brakuje :sad::sad::sad: pocieszam się..., że jeszcze 20 lat :confused2: No ale mamy duży dom, duuuuużą działkę więc jak moja NIŚKA skończy 30 lat my zaczniemy żyć :cool2:

MONISIA - GRATKI PEŁNYCH 31 TYG

JOLCIA -
Super wiadomości z wizyty. Fajnie, że wszelkie parametry w normie!!!

DZIEWCZYNY DLA TYCH CO UBIEGAĆ SIĘ BĘDĄ O BECIKOWE!!

Byłam u nas w gminie ( u nas gmina wypłaca) i dostałam cały plik dokumentów do wypełnienia. Okazało się, że są dokumenty do wzięcia z ZUS-u, Oraz Urzędu Skarbowego.

Piszę o tym bo my zamierzamy te dokumenty pozałatwiać przed narodzeniem malucha co by becikowe dostać jak najszybciej.

Więc może jak będziecie w okolicach (miejsca gdzie u Was becikowe się wypłaca to dopytajcie) Bardzo często takie dokumenty z ZUS albo Skarbówki trzeba osobiście odebrać...a gdzie potem w sumie jeszcze zimą z takim maluszkiem jeździć i błagać panie urzędniczki o papiery!!!
 
Monisia ja sie strasznie balam bo sie naczytalam o sepsie itd a mnie w szpitalu polozna uspokoila... Podali mi antybiotyk i to wszystko :) tylko wtedy chyba nie mozna wyjsc ze szpitala po 24h jak coniektore tutaj dziewczyny chca. No bo jednak lepiej byc pod opieka tak w razie w :)
 
reklama
Monisia nie ma co się porodem stresować, nie my pierwsze nie ostatnie... będzie co ma być na to już wpływu większego nie mamy:) trzeba być pozytywnie nastawionym:-)

zjadłam mega wypaśny podwieczorek (25g pieczywa z 20 g serka śmietanowego ze szczypiorkiem i rzodkiewką i przejadłam jeszcze kalarepką) i dalej jestem głodna!!!

Amelka szaleje w brzuszku :-) ona więcej czasu jest aktywna, a gdzie czas na odpoczynek i sen?;-)
 
Do góry