reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
Mouse 5 tyg to już tak nie długo :O

Ja będę miała taki dosyć miękki przewijak na komodę zobaczymy jak się sprawdzi:)

Kupiłam vit d i k w tych kapsułkach twist off a jak się nie sprawdzi to kupię inną;)

Agnis dla mnie to wszystko nowość dlatego jestem taka wszystkim "zadziwiona" ale pewnie to siara:);)

Macie do polecenia jakiś dobry termometr?u mnie w szpitalu z racji oszczędności były jakieś badziewia i nie do końca dobrze mierzyly :/

Aneta gratuluję! Ja bym jakoś sprawdziła jaki mam cukier na twoim miejscu bo faktycznie objawy podobne
 
Ostatnia edycja:
ewa, a co będzie w wakacje, Franek będzie w przedszkolu?

Przedszkole ma jeden miesiąc wolnego. Chcemy wtedy na 2 tygodnie wyjechać gdzieś, a potem ja tydzień siedzę z dziećmi u Rodziców, bo mamy remont kuchni. Na drugi tydzień już wracamy i siedzę z trójką ;)

moniqaa, małym szkrabom witaminy jest dość łatwo podać, gorzej jak są starsze i już kumają, wtedy to jest jazda nawet ze zwykłą witaminą D

Chyba że są lekomanami jak moje :p
Franek co rano pyta: "Mamo, a czy mógłbym dziś dostać ANKYBIOTYK"?;)

Czyli lepiej takie witaminki z aplikatorem niż twist-offy? Ja to głupia jestem w te klocki, ale coś mi się nie uśmiecha własne paluchy dziekcu do buzi pakować.

Zawsze możesz umyć ręce wcześniej ;)
A tak poważnie, to ja miałam twisty i były ok. Przecież nie wkładasz do buzi pół palca, tylko same opuszki - żeby wargi rozchylić. Zresztą dzieci małe mają przecież odruch ssania i otwierania buzi jak się im gmera przy ustach, więc nie jest to jakiś wielki problem :)

***
U nas szpital - do Anieli dołączyli Franek i mój Mąż :/
Siedzą mi na głowie i nic nie zrobiłam od rana jeszcze! Na południe mamy lekarza...
 
Muniuś, Mamatek, Nastka, Agnis dziękuję za opinie,odnośnie rogala ja ze spaniem nie mam większych problemów:-) znalazłam zastępczą pozycję i w niej zasypiam raz dwa... a po za tym jestem i tak niewyspana wiec na stojąco też śpię;) ale w niedzielę będziemy w smyku więc zobaczę sobie te kojce:)

Moniqaa ufff.... czyli nie jestem sama z tą wyprawka... ja też wczoraj pół nocy spędziłam na przeszukiwaniu allegro, za wyprawka dla Amelki:)

Ozila u kobiety w ciąży cukier najiększy jest po godzinie od posiłku, więc mierz po godzinie a nie po 2,5. lekarz nam pokazaywał wykresy jak jest to w ciąży i naprawdę jak mierzyłam cukier godzinę po posiłku to był właśnie najwyższy a jak już 20 minut później to 20 jednostek mniej. Trzymam kciuki aby wyniki po godzinie też były niskie!:)
Słodkie Mamy: Wszystko o cukrzycy w ciąży. Vademecum dla Kobiet z cukrzycą w ciąży

Nikusia ja tą dietę to tak przestrzegam rygorystycznie co do grama, maż to się już ze mnie śmieje... ale jestem odpowiedzialna za Amelkę więc jak by można było coś wiecej coś inaczej to by to dietetyczka mi powiedziała, jak nie to nie! wytrzymam! choć lekko nie ma, mi krakersy pachną jak jakiś rarytas;-)

Jaspis
nam pani na szkole rodzenia mówiła, że jakby był wysp porodów to jakby przyszło rodzić na korytarzu a chcemy rodzinnie to będziemy rodzić rodzinnie... ale trzymam kciuki co by w czasie Waszego porodu były sale wolne! :-)

Qrcze czy jest możliwe, że już by mi brzuszek opadł? bo jakoś tak dziwnie niżej jest... wcześniej stykał się z biustem a teraz spokojnie tam dłoń mi się mieści i jeszcze trochę miejsca jest... nie wiem czy to od tego, że schudłam kolejny kg czy to rzeczywiście niżej ten brzuszek jest... i też bloi mnie rak dziwnie mostek jakby był potłuczony ale nic takiego nie robiłam abym mogla jakoś nadwyrężyć tą cześć... no ale Dziś w południe mam usg i mam nadzieję, że coś może dowiem.

Dziewczyny mam pytanie odnośnie ZUS'u moja siostra jest w ciąży i dostała dziś list, że w jej sprawie jest wszczęte postępowanie... fakt rozpoczęła tą prace jakieś dwa tygodnie przed tym jak się dowiedziała, że jest w ciąży.... strasznie się martwi... a ja nie wiem co jej mam powiedzieć poradzić, możne któraś z Was miała już jakieś akcje z ZUS'em?

Zmykam bo muszę skończyć 3 bransoletki, a jeszcze zostało mi sporo pracy.

Miłego dnia:-) jak wrócę po usg dam znać jak tam Amelka urosła, oby nie za dużo!

ps. o jaaa.... to już 31 tydzień się skończył :-)
 
mamusia duza dziewuszka:-) moja tez juz 2400 ale to od cukrzycy.leki napewno pomoga;-)
munius ale zapasy;-)
malpa super sa te mebelki z klupsa;-)tez takie chcielisy ale w rezultacie zdecydowalismy sie na ikea hesvik,juz leza w kartonikach czekaja na pomalowanie pokoiku:)
joasia
sliczny wozeczek,dobry pomysl ze uniwersalny jak macie zamiar sprzedac:-)
koreczek ja tez w 60 stopniach pralam pierwszy raz a drugi juz w 40 w dzieciaczkowym doipiero mnie czeka,mieszkanie zapylone(remont) wiec pranie zaczynam za tydzien:)
aneta tez tak mialam z piciem w tamtym tygodniu,teraz spokoj:-)
 
Ostatnia edycja:
ewa - buahahah usmialam sie z tego antybiotku! wspolczuje ze was tak rozlozylo i zycze zdrowka i obys ty sie nie zarazila; no nie wyobrazam sobie nie umyc rak przed jakakolwiek czynnoscia higieniczna dotyczaca dziecka noale ja chyba troszke zeschizowalam przy Karolinie (to wyparzanie laktatora co 2h/24h przez miesiac) i chyba mam nerwice natrectw - mam az rany na rekach takie piekace od ciaglego mycia rąk:eek:
secreto - zobacz sobie ten odcinek poloznych ktory jest dostepny na tvnplayer - kurcze jakos mi sie nie podoba jak te dzieci przy cc wyciagaja z brzucha jak taki kawal mięcha - jakos sobie inaczej to troche wyobrazalam delikatniej...
 
Rano miałam ciśnienie 142/90 wiec pol tableteczki poszlo w ruch a teraz nadal 139/90 aaaaa czyzby pol to bylo za mało???????? bo nic mi nie spadło.........doktor powiedział ze ma 2 dni brac te leki regularnie i zadzwonic powiedziec co z tym ciśnieniem........bo jeśli mi na elektronicznym takie wysokie wychodzi to na tym tradycyjnym byloby jeszcze większe...............


jakie moje Kurczatko dzis szopki rano odstawiało, ryczało, ze witaminki mu wczoraj nie dałam, ze siku nie chce, ze do przedszkola nie chce.........ubierac sie nei chce i wogole wszystko nie....dobrze ze dzis piatek......

Mouse
a czemu wywolywanie?przez cukrzyce?to lepiej sie ruszaj, z meżem fikumiku zeby się samo zaczęło bo wywoływanie wcale fajne nie jest........a moja wcale nie jest wypasiona bo wymiary ma akurat jak na ten tydzien......nic do przodu........


Jaspis
musze zrobic toxo bo ostatnio robiłam w marcu po pooronieniu i miałam przeciwciała w obu klasach 0, czyli nigdy nie chorowałam i lekarz chce sprawdzic czy na pewno nic przez te 10 miesiecy nie załapałąm......


Małpawzoo
nie jestem zadowolona, dla mnie poród to trauma, pológ tez.......teraz licze na CUD ;-)



dzis pieke Kurczaka na butelce z piwem bo m ma ochote i Julek lubi :-)
 
Jaspis, właśnie takich bolacych skurczy dostałam. A wiem że nie powinno to boleć. Cały dzień wczoraj jakoś tak i krzyże bolały i brzuch co chwilę twardy i ból jak na miesiaczke, a w nocy te skurcze były
 
reklama
Moja córka podobnie jak Franek Ewy...no lekomanka....syropki to ona pierwsza w kolejce...Mam nadzieję, ze Domiś będzie taki grzeczny jak siostra :tak:

Mamusia synka - a mi siostra też ostatnio mierzyła elektronicznym i dziwnie wysokie wyszło...:confused2:

Koreczek - mnie wczoraj ściskało ale tylko po jednej stronie...poleżałam i przeszło :tak:
 
Do góry