reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Witam się piatkowo

Zbieram się na wizytę, coś źle się czuje, bo głowa mnie boli. Ciśnienie 145/94 wysokie więc. Może dzisiaj coś mi zapisze na to ciśnienie. W ogóle to spać mi się chce bardzo. Dobrze, że z dzieckiem wszystko ok, bo rano chyba przez 15 minut czkawke miała, aż zaczęła się denerwować ta czkawka i się wiercila z nerwami :-) tak mi się dzisiaj nic nie chce....

W ogóle to 31 tc dzisiaj

Miłego dnia!
 
reklama
Hej hej

ale produkcja wieczorna byla :-)


A ja mam dzis bojowe zadanie: chce rozmrozic lodówke ale nie wiem czy mi sie chce, czy nie czekac na chlopa zeby mi pomogł bo sie syf zrobi w całej chacie..............wrrrrrr a w koncu to on "wentyluje" ciagle ta lodówke- otwiera i stoi i sie do niej gapi :cool:



Ide zrobic sobie herbatke :-)
 
Hej dziewczyny :tak:
Ale mam cisze w domu:-D mąż w pracy, mały śpi u babci. Rano tylko Oskarek mamusie kopał w jajniki:confused:a dokładnie w lewy..gdzies mu ta nozka zawedrowala...:-D

Cofnelam się tylko o pare stron, z tego co zapamietalam:

Moniqaa
- ja mysle ze na początek starczą ubranka do rozmiaru 62 (0-3 miesięcy) a później będziesz kupowala na bieżąco. Bo wiadomo kazde dziecko inaczej rosnie to raz, po drugie nie wiadomo jak będzie z pogodą. Ja lubię ubierać dziecko w domu w śpiochy (te na szelkach) do tego bluzeczka/kaftanik bo tak latwiej, zwłaszcza jak często zrobi kupkę :-D Na wyjście bardziej jakies spodnie, sweterek itp.

Muniuś - udanego dnia u kosmetyczki no i nie spóźnij się hihi :-D Ładne te ciuszki z hm..ja do hm musze specjlanie jezdzic 30 km... wiec okupuje się w zwykłych sklepach z odzieza dziecieca

Aneta - gratki 31 tc. Widzialam kombinezonik z żyrafką - cudny po prostu :tak:

Koreczek
- kojarzę że pisalas ze Twojego narzeczonego tak długo nie będzie...straszne naprawdę nie zazdroszczę..właśnie wtedy kiedy będzie najbardziej potrzebny.... szkoda ze musi na tak długo wyjezdzac... :no: Powodzenia dziś na wizycie. Niech ci cos przepiszą na to ciśnienie. A i gratki pelnych 31 tc :tak:

Susi - lepiej ze Cie kontrolują co tydzień , chociaż spokojnie spisz:tak:

Susi i Muniuś pytalyscie o apteke.

Nie będę podawala linków tylko wymienie co kupiłam:
-majtki jednorazowe
-podkłady do bielizny 2 opakowania
-witamine D
- witamine K
- emulsje do kąpieli Oilatum
- krem Oilatum
- fridę do noska
- dla mnie magnez i tabletki z Omega - bo mi się konczą
- gaziki jałowe (duże opakowanie)
chiclama jeszcze sol morską ale nie było na stanie, to dokupię w swojej aptece..no i z przesylka to wyszlo ok 160 zl.
Zreszta najdroższe to plyn plus krem i frida.
 
Moniqaa ja z rozmiarami starałam się tak kupować, jak podają niektóre sklepy - pierwszy miesiąc 56, do 3 miesiąca 62, 3-6 miesiąc 68, 6-9 miesiąc 74. Większych nie kupuję. No i tak, zakładam, że maluch urodzi się długi i szybko zacznie nosić 62. Z rozmiarów 62 i 68 mam mniej więcej to samo, bo chociaż po drodze lato, to chyba musi być naprawdę ciepło, żeby maleństwo zostawić tylko w krótkim rękawku, chociaż mam 3 sztuki rampersów na tę okoliczność. Ubranka 68-74 kupuję już troszkę cieplejsze, bo wychodzi mi, że to będzie jesień-zima- wiosna za rok. A, no i wiem, jak rosły dzieci w mojej rodzinie - na początku szybko, najdłużej nosiły 68, a koło roczku nosiły 74-80.

Mamusia synka a czemu kupujesz oilatum? Jakieś problemy ze skórą, czy tak po prostu?
 
Ostatnia edycja:
małpawzoo ja nie kupuje oiltum/oilan :-) mam Oilan w domu bo Julek dostał od meza brata - jego laska pracuje w Oceanicu i sama sie tym myję :-) Julka nie myje tym, on nie ma problemów ze skórka to po co......teraz kupilam z hippa mydło dla Małej i nic z emolietnatm na razie nie kombinuje :-)

Opróżniłam lodówke i garnki z gorąca woda wstawiłam do zamrazarki, bedzie szybciej............
 
Malpo w zoo to ja kupuje Oilatum - tak po prostu :-D


A co do tego dziecka tej kobiety co była pijana to slyszalam jak w telewizji podawali ze to dziecko zmarło :-(
 
Hej dziewczyny :tak:
Ale mam cisze w domu:-D mąż w pracy, mały śpi u babci. Rano tylko Oskarek mamusie kopał w jajniki:confused:a dokładnie w lewy..gdzies mu ta nozka zawedrowala...:-D

Cofnelam się tylko o pare stron, z tego co zapamietalam:

Moniqaa
- ja mysle ze na początek starczą ubranka do rozmiaru 62 (0-3 miesięcy) a później będziesz kupowala na bieżąco. Bo wiadomo kazde dziecko inaczej rosnie to raz, po drugie nie wiadomo jak będzie z pogodą. Ja lubię ubierać dziecko w domu w śpiochy (te na szelkach) do tego bluzeczka/kaftanik bo tak latwiej, zwłaszcza jak często zrobi kupkę :-D Na wyjście bardziej jakies spodnie, sweterek itp.

Muniuś - udanego dnia u kosmetyczki no i nie spóźnij się hihi :-D Ładne te ciuszki z hm..ja do hm musze specjlanie jezdzic 30 km... wiec okupuje się w zwykłych sklepach z odzieza dziecieca

Aneta - gratki 31 tc. Widzialam kombinezonik z żyrafką - cudny po prostu :tak:

Koreczek
- kojarzę że pisalas ze Twojego narzeczonego tak długo nie będzie...straszne naprawdę nie zazdroszczę..właśnie wtedy kiedy będzie najbardziej potrzebny.... szkoda ze musi na tak długo wyjezdzac... :no: Powodzenia dziś na wizycie. Niech ci cos przepiszą na to ciśnienie. A i gratki pelnych 31 tc :tak:

Susi - lepiej ze Cie kontrolują co tydzień , chociaż spokojnie spisz:tak:

Susi i Muniuś pytalyscie o apteke.

Nie będę podawala linków tylko wymienie co kupiłam:
-majtki jednorazowe
-podkłady do bielizny 2 opakowania
-witamine D
- witamine K
- emulsje do kąpieli Oilatum
- krem Oilatum
- fridę do noska
- dla mnie magnez i tabletki z Omega - bo mi się konczą
- gaziki jałowe (duże opakowanie)
chiclama jeszcze sol morską ale nie było na stanie, to dokupię w swojej aptece..no i z przesylka to wyszlo ok 160 zl.
Zreszta najdroższe to plyn plus krem i frida.
Ja sie zastanawiam czy jak wygotuje fride to mogę tą po Celinie użyć?? Dokupiła bym tylko nowe te gabeczki

Dzięki Dziewczyny.
Dla mnie chyba to za dużo... nie potrafię tego ogarnąć :-D Nie wiem już jak rosną te niemowlaki, na ile starczą te ubranka 62...
Zazdroszczę tym z Was, które mają już jakieś rozeznanie.... dla mnie to taka czarna magia :-D
Na razie mam poprane to co mam :-D i teraz ewentualnie będę dokupować jak tylko okiełznam co i w jakim rozmiarze :-D
Podpytam Was przynajmniej o te grubsze rzeczy... bo body i pajace to jak nakupię za dużo to najwyżej prać często nie będę ;-)
Jednak dzidzia będzie marcowa i nie wiem co kupić poza tymi bieliźnianymi rzeczami....
Na razie mam po jednym dresie z rozmiaru 56, 62 i 68.
Do tego mam jeną bluzę grubą 56, trzy 62 i dwie 68. Dwa sweterki 62.
Ze spodenek to mam ogrodniczki 62 i 68 (ocieplane) i jakieś malutkie 50 mi się zaplatały :-D
I co by Was już nie męczyć wymienianiem... to zapytam co warto lub trzeba kupić z grubszych ubranek (poza kombinezonem)?
Jakieś dresy, bluzy, sweterki, kamizelki czy po prostu pozostać przy kupowaniu samych body, pajaców itp. z rozmiarów 62 i 68 :confused:
Przepraszam, że Was tak wypytuję ale naprawdę da mnie to jest abstrakcja :zawstydzona/y:gdybym chociaż w rodzinie miała małe dzieci :baffled:
Ja wolę body i pół śpiochy ewentualnie na lato jakieś lekkie spodenki, do tego bluzeczki na chłodniejsze letnie wieczory i ze 2 bluzy. A rozmiar 62 to od 0-3 miesięcy

Ja na 100% jestem pewna że Marcel leży poprzecznie. W nocy jak się tylko obrócę na prawy bok, odpycha się od materaca nóżkami a głową wypycha się po lewej stronie. Co raz bardziej to mnie przeraża, ja nie chcę w razie co cesarki, niech się obróci mały zbój.
 
Moniqaa - tak jak Aneta napisała to zależy jak będziesz chciała ubierać czy bardziej pajacykowo i śpichowo przez jakiś czas czy w dresiki , bluzy i dresiki stroić. Ja ubierałam małą w śpiochy w domku a jak gdzieś wychodziłam np. do lekarza, do znajomych to stroiłam. Raz nawet u lekarza jak byłam a musiałam jechać właśnie do wojewódzkiego szpitala dziecięcego to jedna mama stwierdziła trzymając swoja dzidzię na rękach ubraną w śpiochy, że faktycznie nie pomyślała, że można dziecko ubrać inaczej na wizytę.
munius - ale słodziaka miałaś i już w drodze !!! Oczy błyszczące i gotowe do działania jak u mamy chyba co??!! Pokaż te swoje noeonki faktycznie zmieniają kolor??
Raclette to taki jakby grill elektryczny :
https://www.google.pl/search?q=racl...aclette%2FRaclette-partygrill-RG-2681;800;466

Z tymi imionami to fakt pierwsze skojarzenie to dziwne i nietypowe - każdy rodzic sam wybiera - jedni chcą żeby dziecko miało nietypowe imię inni 'normalne' , 'tradycyjne' :blink:

marcia - wytrwałości i Twojej i córki w szkole, jeszcze trochę jak napisałaś i ferie a potem to zleci ( u nas też ferie niedługo )
koreczek -gratki 31t
mamusiasynka - powodzenia z lodówką

agnis - dzięki za info. Mój m ostatnio przez naszą przygodę ze szpitalem stwierdził, żebym już zaczęła kupować i szykować torbę do szpitala na poród i dzisiaj jak wracać będzie z pracy to zajeżdża po drodze do Warszawy do mojego brata i zabiera już łóżeczko i przewijak :tak:
malpawzoo - o tej ciężarnej ja pisałam , że położyła się sama - jak musiała mieć w dymie nieźle skoro tak się zachowała
 
reklama
Mamusia synka, nie jest malutki, ale wielkoludem też nie jest :) Zobaczymy, jakie nasze szkraby się urodzą :)

Jaspis, możliwość że się obróci jest niewielka, bo leży w dość dziwnej pozycji - nogi ma przy buźce. Poza tym nie ma dużo miejsca, jak to lekarz określił.

Kurcze, już nie pamiętam, co i komu miałam pisać :/ Pomroczność ciążowa kwitnie ;)
Tak myślałam, że jednak umawiają na termin. Pewnie więcej się dowiem na wizycie.

Odnośnie ciuszków - mam zestaw na 56 i 62 wyprany i poukładany. Reszta w szafie czeka na swoją kolej. Tyle ubranek dostałam, że do ok 1,5 roku mam Leosia ubranego ;)
 
Do góry