reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
Nie zaglądałam od wczoraj od południa - ale dzięki można na Was liczyć - doczytywałam od 20 do teraz :-D
U nas też wczoraj jakby Armagedon przeszedł – pusto na ulicach było , że szok. Na obiad też wybraliśmy się jak Katrine do mojej mamci i mega leń do wieczora. Potem to już było pakowanie mojego m bo dzisiaj rano wyjeżdżał do pracy na 2 dni a córcia szykowała tornister do szkoły, ja z kolei szykowałam się na dzisiejszą wizytę ( wiecie, że piszę o gimnastyce podwyższonego ryzyka w mokrej i śliskiej łazience ). Z rana dzisiaj pobudka m na południe kraju a ja na wizytę. Odebrałam przeciwciała i są na tym samym poziomie jak ostatnio więc nie było już paniki a potem usg (mały ułożony miednicowo) i mom-y też wyszły ok. Mały nie przekroczył jeszcze 1 kg – mam 27 tydzień i 4 dni wg OM. Przyjmowała mnie dzisiaj babka, która przyjmowała mnie do szpitala – bardzo fajna – jak mnie zbadała powiedziała, że wszystko jest super, szyjka ok., wszystko zamknięte. Następna wizyta za tydzień – już się przyzwyczaiłam , że mnie tak kontrolują. Kupiłam dzisiaj fajny ciepły pajacyk dla maluszka w Smyku z przeceny z 80 na 40 – ciągle czekam na ciuszki od znajomej i bratowej i sama nie wiem co tam jest więc sobie od czasu do czasu coś kupuję, żeby mieć coś swojego i nowego – ale kupuję tylko jak coś jest faktycznie w fajnej ofercie cenowej
Malpawzoo – może kiedyś jeszcze wypróbuję raclette. Dzisiaj czytałam , że ta baba w ciąży na jezdni sama się położyła.:szok:
Monisia – więcej przespanych nocek życzę:tak:
Aneta – dobrze, że już faktycznie lepiej się czujesz a Kubuś w kąpieli – mega atrakcja, żyrafka super :-)
Munius – u nas z okna też wspaniale podwórkowe fajerwerki wypadły !!! Zgaga też mnie wczoraj złapała ale ja ją szklanką mleka potraktowałam. Odpowiadałaś Kamie na temat dziwnych imion – u nas w rodzinie jest Kaja i Ismena a dzisiaj w kolejce do rejestracji rozmawiałam z ciężarówką , która nosi w brzuszku córeczkę i chcą nadać właśnie albo Kaja albo Zoja (wszystkie mi się bardzo podobają ale Zoję słyszałam po raz pierwszy), super wyglądasz i super łupy:-)
Jolcia – ta laska z kolejki do rejestracji też ma cukrzycę ciążową jak z nią rozmawiałam – biedna suche jakieś jedzenie miała i marchewkę i mówiła, że ciężko jej tak o określonych godzinkach wcinać:baffled:
Ewa – niech już będzie lepiej z Twoim zdrówkiem!! Czopu nie widziałam bo miałam przebijany pęcherz płodowy jak Munius i wywoływany poród. Gratki dla zdolnej córeczki. Ja majtki bawełniane w c&a kupowałam ostatnio;-)
Marcia - i jak wybrnęłyście z sytuacji ciuchowej Pati?? Faktycznie z opisu szkoły wynika, że nauczyciele zajmują się tym czym nie powinni tak naprawdę – co ją interesuje jakie śniadania dziecko jada ??:no:
Megi Pegi – super, że wybawiłaś się na Sylwka a ksiądz z roku na rok wprawy większej nabiera w organizacji. Wyrazy współczucia z powodu odejścia bliskich osób.
Josek – faktycznie zaczęłaś ten rok nieciekawie – ale czasami tak jest , że role się odwracają – Ty najmłodsza z rodzeństwa odpowiadasz za starsze a zobacz Koreczek ja problemy mam z mamą – w tym wszystkim nie możecie zapomnieć o sobie dziewczyny – dobrze, że wieści z wizyty lepsze:tak:
Nieznajoma – super , że wyniki całkiem, całkiem;-)
Koreczek – to Ty sama zostaniesz na poród i pierwsze miesiące?? Mamę mobilizuj , żeby Ci choć trochę pomogła a nie żebyś musiała nad 2 dzieci skakać:wściekła/y:
Mrowkaa – fajny pomysł z tym filmem:happy2:
Jaspis – też czekam na paczkę z c&a , najważniejsze , że z synkiem wszystko ok a Ty powtórzysz wyniki pobierzesz co Ci przepiszą i też się polepszy:tak:
Mlodamama – odpoczywaj więcej i leż;-)
Babygg – dzisiaj jak czekałam na usg to przyszło małżeństwo na oddział z informacją, że mieli się stawić bo na jutro mają zaplanowaną cesarkę – więc raczej jest to ustalona data
19ania90, kainkas – super wieści z wizyty – nie panikujcie;-)
Niusia – dobrze, że nie panikujesz – spokojnie ma czas i urośnie;-)
Agnis – właśnie przymierzam się do zakupów w tej aptece – co kupowałaś??
Kasiak –l – poprawy humoru życzę:-)
Weronika – witaj;-)


munius - witam ponownie na nocnej warcie - tylko gdzie nasza koleżanka zza wielkiej wody się podziewa??
 
Moniqa ja kupuje juz tylko 68/74 bo 50 i 56 mam juz komplet a z 62 jedynie krotkie body musze dokupic z 4 :tak:


Hehhehe podoba mi sie opis na suwaczku :-D pierwsza rzecza jaka bede musiala zrobic malemu po porodzie bedzie manicure :-p

a wiec pelne 31 za mna :cool2: zaczynam 32 :-)
 
Ostatnia edycja:
muniuś, w factory i był super duży wybór, bo w normalnym sklepie to nie mogłam znaleźć biustonosza, bo mam mały obwód, a cyc mi wywaliło wielki w ciąży, a tam nawet mogłam kilka modeli przymierzyć. I jeszcze w pompea były super piżamy ciążowe, ale to tak jak mówiłam, kupowałam 2 miesiące temu więc nie wiem jak jest teraz.
 
Dzięki Dziewczyny.
Dla mnie chyba to za dużo... nie potrafię tego ogarnąć :-D Nie wiem już jak rosną te niemowlaki, na ile starczą te ubranka 62...
Zazdroszczę tym z Was, które mają już jakieś rozeznanie.... dla mnie to taka czarna magia :-D

Na razie mam poprane to co mam :-D i teraz ewentualnie będę dokupować jak tylko okiełznam co i w jakim rozmiarze :-D
Podpytam Was przynajmniej o te grubsze rzeczy... bo body i pajace to jak nakupię za dużo to najwyżej prać często nie będę ;-)
Jednak dzidzia będzie marcowa i nie wiem co kupić poza tymi bieliźnianymi rzeczami....
Na razie mam po jednym dresie z rozmiaru 56, 62 i 68.
Do tego mam jeną bluzę grubą 56, trzy 62 i dwie 68. Dwa sweterki 62.
Ze spodenek to mam ogrodniczki 62 i 68 (ocieplane) i jakieś malutkie 50 mi się zaplatały :-D
I co by Was już nie męczyć wymienianiem... to zapytam co warto lub trzeba kupić z grubszych ubranek (poza kombinezonem)?
Jakieś dresy, bluzy, sweterki, kamizelki czy po prostu pozostać przy kupowaniu samych body, pajaców itp. z rozmiarów 62 i 68 :confused:

Przepraszam, że Was tak wypytuję ale naprawdę dla mnie to jest abstrakcja :zawstydzona/y:gdybym chociaż w rodzinie miała małe dzieci :baffled:
 
Moniqa i tak duzo juz masz :tak: ja np nie lubie dzieci w spiochach i pajacach :) wole sweterki, bluzy, dresiki, jakies fajne spodnie i bluzeczki no i body oczywiscie. A pajace uzywam tylko na samym poczatku bo latwo je zakaldac no i do spania na noc. A sa tez mamy co wola pajace i spiochy przez nawet pierwsze pol roku czy dluzej :tak:
Chyba zalezy juz od nas :)
W pl wiosna dosc ciepla pozniej upalne lato wiec wg mnie wystarczy jak bedziesz kupowac same bawelniane body czy spodnie :tak: w razie czego mozna pozniej dokupic cieplejsza bluze :) a zanim maluch przejdzie na 68 to czasem moze minac troche czasu :) u nas mala dlugo smigala w 62 :tak:

Munius teraz widze zdjecia jak weszlam na tel :D fajny ten bodziak.
Ja dzis zajrzalam na c&a. Koncowka wyprzedazy... Wrzucilam do koszyka 12 rzeczy i jedynie 220zl wyszlo :tak: i pisze ze zaoszczedze 180zl :D
Mala mi sie przebudzila wiec juz jutro dokoncze zakupy , moze cos jeszcze wynajde :D
 
Wzięłam jutro wolny dzień do 16, bo o 12 mam kosmetyczkę, której nie mogę odwołać, bo była promocja 50% przy tej hybrydzie na inne rzeczy (henna brwi, rzęs, regulacja, depilacja woskiem) i jedyny warunek, że mniej za to zapłaciłam (płaci się z góry) to to, że trzeba przyjść na ten dzień i tą godzinę, nie odwoływać inaczej kasa przepada. Potem pójdę poszukać bezy do tego torciku i na 15 mam być na Skyp'ie, bo umówiłam się z siorką - w końcu ją zobaczę, dawno jej nie widziałam, od kiedy mieszka w Norwegii nazywamy ją Dżastina formuła norweska :-D:-D:-D
Moniqaa
– ja nakupowałam do 62, mam może dosłownie parę sztuk większych – na bieżąco będę kupowała, bo nie wiadomo na jaką porę roku się wstrzeli i czy gust mi się nie zmieni :-D Nie kupuj za ciepłych ciuchów i tak pewnie prawie każda z nas ma ciepło w domu, poza tym to marzec to już tak coraz cieplej się robi. Ja to Mateusza ubierałam w body z krótkim i na to pajacyk w zależności od grubości tego pajacyka, ale to nie często, częściej robiłam coś takiego, że zakładałam takie spodenki a’la rajtuzki lub rajstopki i na to body z długim rękawem, bo jakoś tak bardziej mi się podobał: maaaat.jpgmaat.jpgmat.jpgmati.jpgmmmmmm.jpgmmm.jpgMmmm.jpg-> o a na tej fotce leży w wózku, a pod nim rożek i podusia od rożka tak więc to zdjęcie mi przypomniało, że jednak warto kupić i wezmę nieusztywniany :tak:

Susi – niezła obniżka z 80 na 40 zł. za nowy kombinezonik, wooow i to jeszcze w Smyku, ładnie trafiłaś :tak: Co to ta raclette? Kaja to jeszcze, ale Ismena mi się nie podoba, takie dziwne jak z baśni, ooo to może od razu Balladyna haha, ale Zoja…przegięcie :baffled: Ja mam koleżankę, która nazwała córkę Sofija – i to tak się pisze, to jedno z niewielu dziwnych imion co bardzo mi się podobają. Witaj na nocnej warcie, niestety ja tylko tak z wyrywu, jutro na dniach troszkę posiedzę, bo wolny dzień wzięłam :-)

Agnis – co zakupiłaś w aptece? Mi jutro przyjdą z tej apteki co polecałam linka: podkłady higieniczne Seni Soft (jeden na pewno poleci pod prześcieradło w łóżeczku malucha, reszta gdzie to wiadomo) Seni Soft - Seni PL, podkłady poporodowe do majtek – to co najgorsze i najbardziej niewygodne Podkłady poporodowe Bella Mamma 10 szt. :: Pierwsza-Wyprawka PL, gaciory poporodowe Majtki jednorazowe damskie, rozmiar 42-44, 7 szt - Portal Dbam o Zdrowie, Bio Oil i Femibion Natal 2. Całą apteczkę dla malucha muszę jeszcze dokupić, koszule ciążowe, szlafrok…ale to już w przyszłym miesiącu, bo w tym chciałabym jeszcze kupić huśtawkę i kojec motherhood :tak:

Alesia – no to jak będę miała okazję to muszę zobaczyć ten sklep w Factory, bo dzisiaj chodziłam za stanikiem po CH i nigdzie nie znalazłam nic ciekawego, wszędzie tylko push-up’y albo bardotki :confused:

Aneta – ale jedziesz z tymi ciuszkami, Twoje łowy mogłyby wszystkie nasze dzieciaczki z bb ubrać po porodzie :-D:-D:-D Jak Michelle tak Ci się wybudza o tej godzinie to ciężko ją ululać czy sama znowu idzie spać?
 

Załączniki

  • maaaat.jpg
    maaaat.jpg
    53,2 KB · Wyświetleń: 55
  • maat.jpg
    maat.jpg
    27,6 KB · Wyświetleń: 41
  • mat.jpg
    mat.jpg
    30,2 KB · Wyświetleń: 56
  • mati.jpg
    mati.jpg
    34,8 KB · Wyświetleń: 40
  • mmmmmm.jpg
    mmmmmm.jpg
    32,9 KB · Wyświetleń: 42
  • mmm.jpg
    mmm.jpg
    55,2 KB · Wyświetleń: 52
  • Mmmm.jpg
    Mmmm.jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 57
Munius ale ja dla Michelle tez kupuje odrazu :D wieksze na 92 nawet a teraz 80-86 nosi. A np spodnie przecenione z 40-50zl na 17 czy 19 to sie super oplaca :tak:
Ona sie budzi jak zgubi smoczka i nie potrafi znalesc, lub jak jej sie cos sni. Jak to tylko smoczek to daje jej i zasypia w pol minuty a jak to zly sen to musi sie do mnie przytulic i zasypia tak do 5min :) ale to tak z 2-3 razy w tyg tylko sie budzi. I przewaznie kolo 24-2 jak ja jeszcze nie spie :D pic jej nie daje w nocy bo nie chcialam przyzwyczajac :tak

Moja kolezanka ma corke Sofije ale pisze sie Sophie :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzien dobry!

susi taki stan rzeczy trwa od poczatku roku wiec poprostu musimy przetrwac do konca i tyle ...

aneta gratuluje 31 tc oby tak dalej....

ja nie dam rady zwlec sie z wyrka a musze Pati zawiezc do szkoly ....za to w nastepnym tyg maja wolne pn, wt, sr:confused: A potem pojda dwa tyg i ferie, nim sie obrjrze bedzie polowa lutego ...
uciekam milego dnia!
 
Do góry