reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Josek to fajną niespodziankę mieliście, a mój synuś ma 4 latka i urodził się 14 lutego ;-)
Katrine pokaż jak urządziliście pokoik maluszkowi...wciąż szukam inspiracji :zawstydzona/y:
Aneta wooow ile śniegu, ja pierdziele. Ciekawe kiedy u nas spadnie...podobały Ci się białe noce czy zorze polarne?

Laski, idę spać, bo jutro rano trzeba do roboty wstać.
Zmierzyłam się w pasie...111 cm. pięknie, no pięknie. Z Mateuszkiem jak byłam w ciąży to miałam w 9 miesiącu 128 cm. i wywaliło mi takie rozstępy, że hoho. Ciekawe ile będzie w tej w obwodzie na końcóweczkę :-p
Usg 4D (które jutro zeskanuje i wrzucę) miałam robione w 21 tc, a wiek dziecka wg. pomiarów wyszedł 23 tc. Od początku ciąży przytyłam 8 kilo, a w przedziale ostatniego miesiąca aż 4...czy to jest dobry przyrost wagi?
 
reklama
Na pewno nie uda mi się odpowiedzieć wszystkim po weekendzie ale...
kamaa - wyrazy współczucia
marcia - ja też progesteronu nie spr. ale mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko w porządku na jutrzejszej (przepraszam już dzisiejszej ;)) wizycie. Thermomix to fajna sprawa - ja mam od września chyba - sok z zielonej pietruszki na prezentacji mnie przekonał chociaż z mężem planowaliśmy po prostu kupić bo słyszeliśmy pozytywne opinie o sprzęcie od rodzinki , która ma i używa . W piątek robiłam ciasto marchewkowe - przygotowanie masy zajęło mi około 2 minut a piekło się w piekarniku 40 - córcia cały czas o dokładkę prosiła. W piątek przygotowałam na wieczór też masę na bułki i w sobotę na śniadanie piekłam i mieliśmy cieplutkie na śniadanie. Nie wiem czy Ty też o to pytałaś ale jak kupujesz to masz cały sprzęt - z Varomą ( do gotowania na parze) , nożami , kopystką itd. W pakiecie dostajesz też książkę "Radość gotowania". A jak są promocje to nawet i dwie książki można dostać. Ja sprzęt polecam :) A smoczki śmieszne i przerażające zarazem :-D
nikaa - gratulacje synka
aneta - super, że się odstresowałaś i wybawiłaś, na 12 cm ?? - nie dałabym chyba rady - chociaż mam jedne buty z Ryłki 13 cm i są mega wygodne :tak:Super sprawa z tą nóżką - ja od czwartku mam wrażenie częstszych ruchów a w sobotę to już było boksowanie w 2 różnych częściach brzucha raz ręką raz nogą - chyba treningi siostry z teakwondo maleństwu się podobają :tak:
gaga - mam nadzieję,że z Twoim brzuszkiem wszystko w porządku ??? , że to tylko złudzenie co do obniżenia??
jagna - ja tak jak munis oscypki z żurawiną zaraz po zjeździe ze stoku - najlepsze :) ciekawe czy w ferie zimowe córki lekarz pozwoli mi pojechać z m i córką w góry - oni będą zjeżdżać a ja odpoczywać - muszę podpytać na następnej wizycie. Świetna ta zumba z filmiku :)
karolinusia - powodzenia w malowaniu - ale jak super będziecie mieć na święta wszystko odświeżone nie wspominając już o narodzinach
katrine - spokojnie może maleństwo dziś miało ochotę na leniuchowanie i odpoczywa ? Super, że pokój masz skończony
josek, marcia, monisia -kciuki za glukozę
ewula, mrowkaa - mam nadzieję, że czujecie się lepiej

Widziałam , że pisałyście ile lat się znacie i jesteście ze swoimi m - no to chyba na razie pobiję wszystkie - my prawie 20 lat się znamy a po ślubie jesteśmy 12 lat.
W sobotę byliśmy u znajomych ( urodziny ich córki) i nasza pociecha była najstarsza wśród dzieciaczków. Wszyscy rodzice biegali za swoimi pociechami a rozpiętość wiekowa była od roczku do prawie 8 lat (nasza) i tak z m stwierdziliśmy, że to nasze ostatnie podrygi - taka impreza na spokojnie bo nasza zjadła, odstawiła po sobie , jak coś chciała powiedziała co chce - nawet poszła i powiedziała, że nie chce noża i widelca takiego plastikowego do obiadu tylko takie dla dorosłych :szok:
A jeśli chodzi o poród - to rodziłam z koleżanką bo mój za granicą i przyleciał tydzień po porodzie dopiero .... A teraz zobaczymy jak będzie :)
Trzymam kciuki za wszystkie jutrzejsze wizyty :-)
 
Jej bezsenność mnie dopadła :/ co noc się wiercę ale dziś to już całkiem. Oczy w 5 złotych i od godziny z boku na bok się przewracam. Postanowiłam wstać i poczytać książkę. Nie wiem jak ja w pracy dziś wyrobię :/

muniuś pokój pokaże jak skończę ;) albo chociaż jak posprzątam dokładnie. Bo jeszcze kartony leżą. Ale tak z grubsza to 3 ściany białe i jedna niebieska, taka wpadająca w odcień fioletu trochę. Na jednej długiej, białej ścianie kanapa niebieska (mieliśmy na stanie), a drugiej długiej- niebieskiej, białe mebelki (szafka i skrzynia) i białe łóżeczko. Meble z systemu stuva z Ikei. Teraz szukam naklejki na krótką białą ścianę- jakieś drzewo chyba będzie albo takie kolorowe koła :)

A u nas będzie za 2 tygodnie 10 rocznica naszego związku. Jest co świętować. A od ślubu to ledwie co półtora roku. Susi WOW co za staż- pogratulować :)
 
Ostatnia edycja:
Hej,
ja tak na szybko z pracy
anetka normalnie sie poplakalam w pracy strasznie przez ten filmik...., piekny....
pozdrawiam wszystkie z pracy, ale u mnie leje dzis!!!
 
Ozila Ty z pracy a u nas 4 nad ranem ;)
Wyjrzałam właśnie przez okno a tam śnieg pada! Pierwszy śnieg w tym roku. Mam nadzieje tylko, że daleko do takich widoków jak u Anety :-D
 
Bidulko, szkoda , ze spac nie mozesz...
No u mnie teraz prawie 16 sta, leje dalej ale wlasciwie to kropi no ale jest 22C co jest troche zimno jak na ta pore roku ( koniec wiosny)
Ach, ale bedziecie miec piekne Swieta .... Tutaj to jednak nie to samo, bez sniegu....i czasem 40C!
 
Katrine ja co ktoeas noc tak MN am.... u mnie 23.... wczoeaj wrocilam wieczirem do domu ledwo zywa z ur Julja kolegi....dzis Kosciolek, skype I nauka.....pocieszam sie ze dzis I jutro ryje bo od sr wolne mamy w czwart swieto dziekczynienua wiec totakne szalenstwo....ameryjaniee swietuja to czasem b ardziej niz Boze Narodzenie......
Snieg w Pl...u nas tez MN a jutro sypac..... padam..... przepraszam X ze tak z doskoku ake heszcze troszke.....
Trzymam jciuii za wizyty I gkukozy..... za b as wszystkie.....
 
OZila po dzisiejszym mrozie u mnie......minus 2 chyba tykko ale dla mnie hak minus 40.... pakuje sie I prztkatuje za kawke
 
Dzien dobry!

Ja juz nasikalam do probowki i leze chwile bo Pati budze tak 6:35 zawioze do szkoly i jade do labu musze zrobic se cos do jedzenia bo jak skoncze glukoze to zostaje mi pol godziny do wizyty z ginka wiec wezme kanapeczki, swoj glukometr zeby sobie samej zmierzyc cukier to bede wiedziala mniej wiecej czy mam sie bac czy ok , musze jeszcze sprawdzic swoj cisnieniomierz z tym co ma ginka bo u niej zawsze moje cisnienie jest za wysokie..

munius ja z lekarzami zrobilam tak samo tzn mam ginke na nfz i trzymam sie jej zalecen do lutki itd ale ona jest malo dostepna bo tylko dwa dni po kilka godz i nigdzie wiecej nie przyjmuje, sprzet ma przedpotopowy ( na szczesnie nie ma problemu z zapisaniem w terminie na badanie) i drugiego lekarza w prywatnej klinice nad ktora sie zastanawiam w kwestii porodu, on tam jest caly tydzien od rana do wieczora bo jak nie w klinice to w poradni, jak cos sie dzieje to zawsze go scignei sprzet maja super. I moi tez o sobie nie wiedza...

katarine to dawaj zdjecia pokoju...

aneta ale sniegu, a kto bedzie odsniezal jak maz wyjedzie? U mnie w tym roku maz kupil po sezonie traktorek do koszenia w ktorym mozna przyczepic plog, wszystko przymocowal i czeka na snieg.....a ja zaczelam sie smiac ze jak moj maz przygotowany do odsniezania to znaczy ze smiegu nie bedzie :-) bo on taki pechowiec...i poki co ani grama sniegu nie spadlo

susi dzieki za info o thermomixie bo sie zastanawialam czy on sprzedawany taki "goly" i trzeba se wszystkie bajery dokupic czy wszystko jest

ozili no nasze swieta sa specyficzne ale ty w Australii masz inne walory, ktorych my w PL nie mamy

ale sie rozpisalam , zmykam sie szykowac. Pewnie bede sie odzywac jak bede siedziec te dwie godz bo biore IPada ze soba.
p.s my dzisiaj z mezem mamy 13 rocznice slubu:szok:
 
reklama
Do góry