reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

mamatek będzie dobrze;-)
MMka1978 -trzymam kciuki za wizytę:)
meva jak się czujesz?
pomki1980 ale chudziutka jesteś:)
flower dlaczego nie możesz brać żadnych hormonów na podtrzymanie...
maqa gratuluje :)
mamusia synka piękny suwaczek:)więcej odwagi :-)
kasiulekk gratuluje;-)
secreto ja jestem po 1 cesarce i 2 tez będę miała boli podbrzusze ale wole to niż żeby mnie bolał kręgosłup piczka i pupa cesarka to 20 min roboty a poród naturalny oj róznie bywa.
suonko trzymam za ciebie kciuki
jagna25 witaj!
ada twoja córka ma śliczne imie:)
mrówka gratuluje udanej wizyty!
aga_85 super ciąża potwierdzona
vadliszka witaj:)
Dziewczyny strach który pojawia się u mnie jest okropny naprawdę ciężko mi czekać na wizytę boje się rozczarowania ale panikara ze mnie:no: dziś miałam problemy z brzuszkiem mdli mnie prawie cały dzień;(miałam kilka bolesnych dosyć intensywnie skurczów:baffled:
 
reklama
Dziewczyny, szczególnie Suonko, trzymam kciuki! Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze...

Słuchajcie, to moja pierwsza ciąża i jestem zupełnie zielona, byłam raz u doktora, ale on się na razie za bardzo nie przejął, nie czuję, że to "mój" doktor - więc jak to jest, że np. mówicie, że "z plamieniem trafiłam do szpitala"? W sensie że dzwonicie do lekarza (oni Wam dają jakieś prywatne numery???) i mówi, co trzeba zrobić, czy same jedziecie na IP?? Bo ja właśnie miałam lekkie plamienie (wkładka z dwoma mini brązowawymi śladami, ale na papierze nic) i nie bardzo wiem, co miałabym zrobić - czy powinnam jechać do szpitala? Miałam wczoraj usg, dostałam duphaston, eeee... nie bardzo wiem, co jeszcze mogliby zrobić, czy są jakieś inne leki podtrzymujące ciążę na przekór wszystkiemu? Bo jeśli mieliby mi zrobić znów usg, zobaczyć to co wczoraj i spytać, czy biorę duphaston a potem kazać czekać, to chyba wolę oszczędzić sobie tego stresu (nigdy nie byłam w szpitalu i wydaje mi się to czymś takim mega ostatecznym). Jak to z tym jest? Pytam zwłaszcza bardziej doświadczone koleżanki.

I drugie pytanie do koleżanek na duphastonie - czy takie plamienia Wam się zdarzały na początku? Bo ja wzięłam dziś wieczorem trzecią tabletkę (pierwszą wczoraj wieczorem, drugą dzisiaj rano), i dwie godziny potem miałam to niewielkie plamienie - piszą w ulotce, że na początku przyjmowania plamienia/krwawienia mogą się zdarzać, ale czy ja wiem? w ciąży?

Strasznie to głupie, jakbym była kilka tygodni do przodu, miała prowadzącego lekarza i kartę ciąży to jakoś czułabym się uprawniona do siania paniki przy plamieniu, a tak to wydaje mi się, że każdy powie: "no ale co ja mogę pomóc? poczekamy, zobaczymy"...
 
mamatek ja jestem na duphastonie w tej ciąży i w poprzedniej też byłam plamień nie miałam.Duphaston biorę z powodu wcześniejszych poronień.Jeżeli plamienia ci się nasilą to jedz na Ip zawsze tam zbadają zalecą badanie usg czy nawet betę.

Mogę ci wspomniec że raz zauwazyłam brązową plame na papierze i poszłam do szpitala ciaża była dosyc wczesna i na wypisie nic o niej nie wspomniano... szyjkę miałam zamkniętą endometrium się pogrubiało beta rosła i ok.
 
Witam,
czytałam po łebkach, bo strasznie naprodukowałyście :)
Więc tak wyrywkowo tylko odpowiadam.

ewa86 - do jakiego gina chodzisz?

Do dr Marzeny Kuli-Prykan w Ovum na Urzędniczej. Pół miasta do niej jeżdżę ;) Polecam. Wszystkie lekarki z Ovum są ok. Z terminami różnie, ale jak powiesz, że jesteś w ciąży, to Cię wcisną.
Aha - to prywatny gin.

Secreto, ja cc nie miałam, ale moje dwa porody sn dobrze wspominam. Bolało oczywiście, ale w zasadzie tuż po urodzeniu mogłam sobie zejść z fotela i pójść w świat ;) Choć oczywiście mi nie pozwolili ;) Z Frankiem mnie nacięli, więc szew trochę ciągnął. Ale z Anielą obyło się bez tego i w zasadzie jak po 2 godzinach poszłam pod prysznic, to się czułam, jakbym nigdy nie rodziła.
Udało się dwa razy bez znieczulenia.

Kobietki odebrałam dzisiaj wyniki moczu i krwi... wizytę u gina mam prawie za miesiąc :szok: a uważam, że wyniki nie są za fajne...

W moczu: liczne bakterie

Ktoś już chyba pisał o tym - sprawdź leukocyty. I zrób posiew moczu. Ja w obu ciążach miałam prawie non stop bakterie w badaniu ogólnym, a na posiewie czysto. Próbki się łatwo zanieczyszczają. Ważne są leukocyty - jak dużo, to jest zapalenie, ale spokojnie - dadzą Ci na to leki i minie :) Tylko nie wolno tego zaniedbać :)
 
czesc .. melduje, że żyje i jestem zmęczona jak 150 :-) zrobiłam spore zakupy na wyjazd dziś spakowalam siebie i córkę i zaraz idę spać... byłam na wizycie wszystko gra foty brak bo kiepska. wszystko co o wizycie jest na odpowiednim wątku. wymeldowuję się do 10-12 sierpnia. życzę Wam duuuuzo zdrowia i maluszkom też. nie zapomnijcie o nas.. pa pa pa
 
Hello, ja walczę dalej z wymiotami,mdłościami, brakiem apetytu i sennością. W środę wizyta.

mamatek- bierz duphaston, leż , leż i leż. Jeśli coś więcej 'poplamisz' wejś dodatkową tabletkę duphastonu i leż. Jeśli się nasili to od razu jedź na pogotowie oni Cię sami skierują na ginekologiczny. Ale tak szczerze mi brązowe plamienie się źle kojarzy i ja bym już poszła to sprawdzić.

Matko wiecie jakie upały mają być....:szok::szok::szok::szok:
 
Witam się i ja :)
suonko trzymaj się wszystko będzie dobrze!!! trzymam mocno kciuki! &&&&&
moniqa jeśli chodzi o bakterie w moczu to ja w pierwszej ciąży też kilka razy miałam i nikt na to uwagi nie zwrócił.... raz zrobiłam sobie posiew tak prywatnie wyszła tam jakaś bakteria, dostałam antybiogram ale lekarz stwierdził, że i tak żaden z tych leków w ciąży nie może być przyjmowany..... potem przed każdym pobraniem moczu podmywałam się i bakterii więcej nie było
mamatek bierz duphaston i duuużo leż! Ja w poprzedniej ciąży plamiłam przez przeszło tydzień z tym, że leżałam w szpitalu więc mieli kontrole nad wszystkim... a też byłam we wczesnej ciąży bo chyba 7tydzień i karty ciąży jeszcze nie miałam

Ale się dzisiaj stresuję.... już nawet cycki mnie nie bolą :-(
wizytę mam na 13,30 to trzymajcie kciuki!!! szczere mówiąc to nawet nie wiem czy mogę liczyć na jakieś usg... bo nie wiem czy tam ma....
 
Ostatnia edycja:
Ale mi sie dzisiaj dobrze spalo.....dopiero sie obudzilam z jednym tylko wstawaniem na siusiu. I dzisiaj zaskakujaco dobrze sie czuje.
Te dni tak leniwie mijaja, chcialabym juz zeby byl sierpien i moja wizyta, mialabym czarno na bialym czy wszystko ok czy nie. Boje sie pozytywnie nastaic bo jak bedzie zle to strasznie to przezyje......kurcze ale musi byc dobrze........ot takie mnie refleksje poranne naszly.
miego dnia
 
Heyo;) Wczorajszy dzien byl do kitu...cały dzien mdlosci, jakas taka oslabiona no i najlepiej caly dzien bym przespala. Mam nadzieje ze dzis bedzie lepeij:(

pinki1980 jaka ty jestes szczuplutka. Ja przed leczeniem nieplodnosci mialam zwykle wage 53-55 :( a zaraz przed ciaza dowalilo mi do 60-61 :( no niestety, hormony robia swoje. Aż strach pomyśleć co bedzie w ciąży.

maqa to cudownie ze wszystko u Was ok i wizyta przebiegla pomyslnie.

mamusia synka gratuluje, chybaTwój dzidziuś jest tutaj najstarszy;)

kasiulekk Również gratuluje wizyty, lepiej się człowiekowi robi gdy czyta takie pozytywne wieści !!

Ewelajna86 mam to samo co ty, najczesciej wieczorami, brzuch jest tak wzdety jakbym byla w 4 miesiacu hehe, ale za duzo biore lekow zeby myslec jeszcze o jakims espumiasanie. Ile czasu się leczyliscie?

Babygg koniecznie odpisz co lekarz powiedzial Ci odnosnie tego bialkomoczu. 3mam kciuki;*


Secreto Gratuluje kochana, jaki duży szkrab;)) co do pn i cc.. to bedzie moje 1 doswiadczenie wiec na swoim przykladzie nie powiem, ale za to w zeszlym roku bylam ze szwagierka na cc. Tzn byłam z nia do momentu wjazdu na sale operacyjna. Po doslownie 5min uslyszalam płacz chrześnika Bartoszka;) A za okolo 10 min szwagierka również była już po wszytkim. Dochodziła do siebie dosc długo i boleśnie. 1 dziecko córeczkę urodzila sn i miala b. duze komplikacje. Nie mogla urodzic, Natasza po urodzeniu dostala drgawek, zanikal jej oddech i zostala przeweiziona do Prokocimia. Na szczescie dzis jest zdrowiusienka 4latka;) Oproczx tego przykladu mam jeszcze duzo innych podobnych. Naprawde rzadko slysze ze ktos pn wspomina dobrze, wiec ja rowniez zastanawiam sie nad cc. Nie choddzi o mnie tylko o dzidziusia!

19ania90 narazie z podwoziem radzisz sobie sama, za niedlugo bedziesz potrzebowac mechanika męza:D:D

katrine ja tez nie moge sie powstrzymac od zakupu dlatego narazie sklepy dzieciece omijam szerokim lukiem bo pewnie zostawilabym pol wyplaty:p

Suonko87 wszystko bedzie dobrze:* trzymamy mocno za Was kciuki;*duzo odpoczywaj!

jaspis czekamy na recenzje wizyty;)

jagna25 vadliszka hania88_88 witam nowe mamusie i gratuluje:))

ada koniecznie L4, jak nie ten lekarz to inny!

mamatek ja również jestem na duphastonie 3 tabletki i luteina 4 dziennie- konskie dawki:( na szczescie zadnych plamień jeszcze nie było

Karolinusia przyjemnego wyjadu życzę, duzo wypoczywaj! na pewno nie zapomnimy;-)

lady86 o uplalach mi nie mow bo po wczorajszym dniu juz nie mam sil.. a dzis od rana mdli mnie wiec powtorka z rozrywki:((

Moja wizyta w niedziele o 17:( strasznie sie boje... tak bardzo chcialabym juz wiedziec ze serduszko kruszynki bijee:(
 
reklama
Do góry