reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

Hej kobietki, ja właśnie po wizycie u dermatologa i to nic groźnego jakiś włókniak, ale dostałam pochwałę, że tak wyczulona jestem i nie bagatelizuje:tak:;-)
Ania to staramy się dalej ;-)
Ja jeśli chodzi o prezenty mam problem z drugiej strony, moja dama w reklamach wypatrzyła dla siebie tyle prezentów, że trzeba będzie wybrać ten który najbardziej ucieszy:-D
Dziś idę z nią do kontroli, mam nadzieję, że już wszystko dobrze i jutro wyruszy do przedszkola:-)
Maja ja też nie liczę teraz dni cyklu, kiedy płodne, wszystko na spokojnie.
 
reklama
Hej Agnieszka27 to super, że wizyta u dermatologa taka pozytywna :-) Oby córeczka Twoja jutro okazała się już w pełni zdrowa! U nas nie najlepiej niestety, bo angina Maciusia opuszcza bardzo powoli, nocki są najgorsze, no a w dzień cały dzień siedzimy w domu i już nam się dość mocno nudzi...Weekend jakoś minął, bo nie byłam sama, a teraz do piątku to muszę wymyślać co tu robić, żeby nie ześwirować. A najgorsze jest to, że i mnie gardło boli, od wczoraj coraz gorzej - oby to nie była angina!!!!!! Ja generalnie zdrowie mam końskie, ale jeśli teraz w fazie staranek się rozłożę i będę musiała wziąć antybiotyk to nie wiem co wtedy?? Najprościej byłoby założyć, że nie jestem w ciąży (bo na 99% tak jest) i nie ma co się martwić - ale jednak jest ten 1%, który jakby każe mi nie pić alkoholu już, tak samo jak brać leków zakazanych w ciąży.

No nic na razie w ruch idzie miód, cytryny i czosnek...:-) Same perfumy dla otoczenia :-) Na szczęście mój mąż bardzo lubi czosnek :-)

Dziewczyny starające do dzieła! :-) Dużo zdrówka dla wszystkich!!! :-)
 
ania :-( szkoda że przylazła @.
Agnieszka super wieści od lekarza! Więc dalej staranka :tak:
maja a dajesz Maciusiowi dużo do picia? Ja przy anginie Wikiemu dawałam bardzo dużo ciepłej herbatki i puściło go po 3 dniach. Z czego ja wiem to na początku ciąży zarodkowi nie zagrażają antybiotyki, bo on żywi się sam i nic od Ciebie nie pobiera. Dziewczyny gdzieś na forum o tym pisały. W końcu skąd możesz wiedzieć, że jesteś w ciąży? Może jakbyś była już chora (oby nie) to powiedz lekarzowi, że staracie się o dzidziusia i jak on widzi podawanie tego antybiotyku.
A bierzecie folik? Ja właśnie w tym cyklu co zaczęłam brać zaszłam w ciążę. Sama nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ...
 
KlaudusiaNK - folik biorę od zeszłego cyklu. A Ty myślisz, że od folika mogłaś szybciej zajść w ciążę? Ja myślę, że to nie ma wpływu - ale ważne jest aby go brać ze względu na fasolkę. Generalnie ja myślę, że bardzo łatwo zajść w ciążę - do roku to z tego co wiem jest normalny czas, a martwić się należy dopiero po tym czasie. Oczywiście wiem, że jak ktoś czeka rok to mu się długo wydaje, doskonale to rozumiem, bo sama jestem w gorącej wodzie kąpana. Ale myślę, że jeśli są jakieś statystyki to jednak tych kobiet z problemami z zajściem w ciążę jest o wiele mniej - tylko po prostu one się więcej odzywają na forum, bo mają taką potrzebę. Doskonale to rozumiem. Ale myślę, że ważne jest, że jak ktoś zaczyna się starać, żeby jednak zaczął z jak najlepszym nastawieniem i wiarą, że u niego nie będzie żadnych problemów :-) Ja takie nastawienie póki co mam. Oczywiście na razie jestem taka mądra, bo nigdy mnie nic złego w tym temacie nie spotkało.

No Ty pewnie też miałaś dobre nastawienie i oto nagroda :-)

A z tym antybiotykiem to masz rację - powinnam powiedzieć w razie czego lekarzowi - ale mam nadzieję, że jakoś sama się wykuruję i że to nie angina. Maciusiowi daję dużo pić, ale sęk w tym, że on nie chce pić za dużo. Najwięcej teraz mleczka pije, od dziś zaczął jeść inne rzeczy, bo tak to nic nie zjadł (oprócz mleczka z kaszką). W dzień już widzę u niego poprawę - tylko w nocy się co chwile budzi, popłakuje i muszę z nim spać, żeby jakoś przetrwać.
 
Ja jestem zdania że jak udało się raz to dlaczego ma się nie udać drugi? Tylko trzeba powalczyć :tak:
Kobietki a macie może jakieś dobre sposoby na zgagę? Bo mi pomagają buraczki ale czasami to już nie mogę na nie patrzeć...
 
Witam wszystkie mamusie staraczki!
Wlasnie zaczelismy sie z mezem starac o druga dzidzie. W tym cyklu jeszcze nie bylam pewna, czy to dobry moment i nie byly to jeszcze prawdziwe staranka, ale moze przypadkiem sie udalo. W kolejnym cyklu zaczynamy pelna para:))
 
Witam wszystkie mamusie staraczki!
Wlasnie zaczelismy sie z mezem starac o druga dzidzie. W tym cyklu jeszcze nie bylam pewna, czy to dobry moment i nie byly to jeszcze prawdziwe staranka, ale moze przypadkiem sie udalo. W kolejnym cyklu zaczynamy pelna para:))

Witaj:)
Fajnie że do nas dołączyłaś i powodzenia w staraniach życzę oczywiście.
 
Klaudusia - no i to jest właśnie najlepsze podejście - bo jak raz się udało, to znaczy, że zdrowe z nas dziewczynki :) A mi jeszcze lekarz przy ostatnim usg powiedział mnóstwo komplementów na temat moich super dorodnych pęcherzyków i w ogóle ciągle mówił SUPER, DOSKONALE (na temat mojego stanu zdrowia :-):-) ) - no to chyba coś znaczy :-) Najważniejsze to zacząć z jak najlepszym podejściem i nie dać się ponieść opinii, że zajście w ciążę graniczy z cudem...No i też ja mam nauczkę po pierwszym cyklu - nie wkręcać sobie objawów! Ja sobie totalnie wszystko wkręciłam - i niestety widzę, że nie jestem jedyna jak tak czytam po innych wątkach. Dziewczyny przed @ po prostu mają tak wielką nadzieję, że jest to silniejsze od nich. Już teraz doskonale to rozumiem.

A na zgagę to też kojarzę RANIGAST - wiem, że moja koleżanka do końca ciąży coś takiego brała - poczytaj gdzieś na necie co można na zgagę w ciąży brać. Na pewno pomogłaby maksymalnie lekkostrawna dieta, ale przecież teraz idzie zima to nikt nie wytrzyma takiej diety :no:

Sajonara witaj i trzymam kciuki!

Agnieszka.kk witaj po weekendzie! :cool2:
 
reklama
Do góry