reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

Rysica to musiałam nie doczytać cholera jasna !!!!!!!!!!!!! coś sie ruszyło w końcu, a jesli chodzi o te testy to faktycznie lepiej rób i kontroluj kiedy ta owulacja w ogóle u Ciebie sie pojawia !!!!!!!!!!!!
Nikola wstawiaj te pazurki :)
Ja tez swoje wstawię jak nowe jeszcze zrobie , tylko zamówię stempelki sobie zeby jakiś wzorek pierdzielnąć !! Teraz mam zwykły french !! Pierwszy raz robiłam akrylem i nawet ładne mi wyszły a za drugim razem bedzie jeszcze lepiej mam nadzieje!!!:))))))))

Ja dziś sie wyspałam w koncu, mój zabrał małego na drugą stronę łóżka jak przyszedł w nocy wiec juz na mnie nie leżał i sie nie rzucał, ja wstałam z małym a mój odsypia !!!!
Mały nadal chory, antybiotyk bierze , kataru dziś dostał strasznego, kaszle okropnie wręcz !!!!!! :((((

Ide odgrzewać pizze bo mnie aż ssie kurcze !!!! Ostatnio to strasznie głodna wstaje rano, mdli mnie ciągle ale na razie sie nie przytulam z kibelkiem, jak jest źle to juz popijam cole i jest ok wiec dobrze ze ta cola istnieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Witam się :) Zaraz się wyszykuję i pędzę po testy nowe ( tzn. jeden test ) bo jutro powinny przyjść nowe - 30 sobie zamówiłam i pięć ciążowych :) aż 15 zł mnie to kosztowało he he :) Z przytulanka wczoraj nici, bo od trzech dni strasznie mnie brzuch boli. Już miałam nadzieję, że to bóle owulacyjne, ale jeśli tak, to powinny wyjść w teście, bo znaczy że pęcherzyk pękł. Dziś 14 dzień cyklu, jak zrobię test wieczorkiem, i nie będzie drugiej krechy to idę do lekarza. Zmuszę go żeby mnie zdiagnozował. Jak miałam wyciąganą spiralkę to kazał mi przyjść po sześciu miesiącach dopiero, jeśli do tego czasu w ciąże nie zajdę :( Spiralka spiralką, bo ona nie powoduje braku owulacji, tylko nie pozwala plemnikom dojść do tego jajeczka, więc mając spiralkę owulacja jest tak jak bez spiralki... Mogłam sobie robić testy jeszcze ze spiralką eeehhhh... Najwyżej powiem lekarzowi, że tak właśnie było, że nie miałam owulacji od kilku miesięcy!!! A jak !!!! Niech mnie zbada i już... Ale jeszcze dzisiaj zobaczę, w 14 dniu cyklu jak nie wyjdzie owulka, to później już raczej nie wyjdzie...

Nikolaa - ja wiem że testy są zawodne, ale ja robiłam czasami 3 dziennie, chociaż jeden z użytych do tej pory 16, powinien coś pokazać. No chyba że dzisiaj coś pokaże :) Zobaczymy. A o leki na wywołanie się pytam, bo jak mi zdiagnozują brak owulacji, to chcę im powiedzieć, że w PL też miałam problemy z owulką, i że brałam na to leki. Wtedy podam dla przykładu co to było, a oni sami stwierdzą co mi dać a czego nie. Wiem jacy tu są lekarze do d...y, więc trzeba im duuużo podpowiadać, i mnożyć złe objawy wielokrotnie, inaczej dadzą ci paracetamol he he. Moja znajoma leczyła się w PL, bo też nie miała owulacji, no i teraz zaczęła kolejne starania tu w UK, i już ponad 3 miesiące trwają jej badania. Wszystkie robił internista, teraz jak sam stwierdził, że faktycznie nie ma owulacji, to ją wysłał do szpitala. Musi się sama tam zarejestrować, utworzyć sobie szpitalne konto ( w życiu o czymś takim wcześniej nie słyszałam) nawet tu w UK !!! No i pewnie kolejny lekarz będzie chciał zrobić te same badania, więc kolejne 3 miesiące... I to takie sra...ie po krzaczkach :-D a ona oczywiście, zamiast powiedzieć lekarzowi że w PL to było już zdiagnozowane, i brała leki na wywołanie owulacji, to ona czekała co jej lekarz tutaj powie. Jakby powiedziała od razu co brała, i dlaczego, to może od razu by ją wysłał do szpitala, do ginekologa, i już by miała leki. Ale ona taka już jest - a jej mąż, to już w ogóle ... ehhhh, też chce mieć bardzo dzidzie, ale też lekarzowi słowa nie pisnął, że ona już się leczyła... no mówię Wam - hi hi :):):) Ale się rozpisałam uuufff. Ale chciałam dać przykład o podejściu tutejszych naszych lekarzy. Więc ja już wiem, że jeśli mi testy niczego nie wykażą - to będę kłamać w żywe oczy przy pierwszej wizycie u internisty, że w PL byłam leczona na brak owulki, to pewnie od razu mnie wyśle do ginekologa, i już... ale ja mam plany... Zaraz cały scenariusz napiszę he he :-D

Tak czy siak - macie bóle owulacyjne? jak tak to jak je odczuwacie??? Bo mnie przez dwa dni podbrzusze bolało, jak bym skurcze miała, a dzisiaj, to mam wrażenie że to żołądek, a raczej na pewno żołądek.

Mamuśka - smaka robisz na tę pizze :)
 
Ostatnia edycja:
witam sie

Mamuśka nie denerwuj się czas szybko leci bedzie dobrze:) chyba hormony zaczynają szaleć :) oj jak ja tęsknię za tymi czaaami :D

Mousefish są leki na stymulację owulacji no clostilbegyt, ale on jest na receptę :) no i owu może być i później i wczesniej. Ja miałam raz 7 dc a kiedy zaszłamw ciąże miałam owu w 18 dc
 
witam sie

Mamuśka nie denerwuj się czas szybko leci bedzie dobrze:) chyba hormony zaczynają szaleć :) oj jak ja tęsknię za tymi czaaami :D

Mousefish są leki na stymulację owulacji no clostilbegyt, ale on jest na receptę :) no i owu może być i później i wczesniej. Ja miałam raz 7 dc a kiedy zaszłamw ciąże miałam owu w 18 dc

To mnie uspokoiłaś tym 18 dniem.. a jak długie masz cykle? I skąd wiedziałaś że akurat 18 dnia miałaś owulację??? Robiłaś testy?
 
Mamuśka, mdłości (lekkie) dobra rzecz :-) a Cola na nie najlepsza :-D Mam wielkie przeczucia, że u Ciebie teraz będzie szczęśliwe zakończenie - z piękną malusią córcią za 9 m-cy :tak:
MOU - jakie kombinacje :-D ale w sumie masz racje, jak oni tam tacy fachowcy specjaliści, to trzeba być sprytniejszym od nich. Ale w PL też się nieraz trzeba nagimnastykować, żeby się Tobą odpowiednio zajęli...

Witam się, ale się wyspałam :-D :tak:
A w ogóle to chciałam syna pochwalić, że mi się syn odpieluchował, w nocy kika dni temu miał raz wpadkę tylko, a w dzień ma czaaasem maleńką mokra kropeczkę na majtkach ale cały dzień idzie sam robić jak chce siusiu - i albo mówi po fakcie "mama zrobiłem siusiu", albo sam idzie wylać do sedesu, albo nic nie mówi, i mam niespodziankę jak do pokoju wejdę :-p
Ale dziś fatalna pogoda!!!!!!!!!!!! Zimno jak nie wiem!!!!!!!!!!!!! Nosa nie wyściubiam z domu!!!!!!!!! Szymek dzisiaj do mnie rano "mamo, idziemy na plac zabaw?" Ja mówię "Nie niuniu, bo jest zimno strasznie" a on "oooo a myślałem, że jest ciepło, bo deszcz nie pada" :p
 
Ostatnia edycja:
rysica to się ciesze mniej że dostałaś @ w końcu mnie naprawdę wydaje sie że włśnie przez stresy i inne takie masz przesunięta owulacje na gdzieś na 20 dzień cyklu mierz temkę to będziesz wszystko wiedziała
co do pazurków to poszukam potem tych przed ostatnich bo teraz mam pomalowane na zwykły czerwony kolorek wiec nie ma co pokazywać
mamuśka pizza na śniadanie zachcianki ciążowe!!!!!
mou widzisz mnie brak owulki diagnozowali 3 cykle czasem się zdarza po prostu pusty cykl i nic w tym nadzwyczajnego podobno każda kobieta nawet ta najzdrowsza i najpłodniejsza mam 2 takie cykle w roku wiec dlatego jest conajmnie rok starń przyjęty za jakaś wytyczną co do leków to powiem ci że ja pytałam swoją ginkę chodzę prywatnie wiec o żadnej złej woli nie ma mowy i powiedziała że najwcześniej to właśnie koło roku starań mi da.... mou sie starasz dopiero drugi cykl teraz troszkę ci wypomnę twoje własne słowa nie złośliwie ani ze złej mojej woli że troszkę cierpliwości potrzeba i luzu powiem mnie pokłady luzu sie skończyły po pól roku ale ja na początku moich starań tak nie szalałam ani z testami ani nie myślałam o lekach czy tabsach choć wtedy zaczęły sie moje problemy i milam większa zagwozdkę niż ty z testami z alllegro które na na mnie np nie działały i nawet do końca ich nie wykorzystałam kupiłam z rossmana i jestem strasznie zadowolona ....zaraz zobaczysz zepniesz sie w sobie i w głowie zblokujesz całą owulke a na to nie ma lekarstwa nic ci nie pomoże nawet hormony psychika jest silniejsza od wszystkiego wiec dziewczyno wrzuć na luz piepsznij testy w kąt i bzykol sie co dwa dni leprze to niż robienie tysiąca testów zastanawianie sie czy była owulka czy nie .... a co do bólu owulacyjnego to mnie podkuwają jajniki w dość charakterystyczny sposób nie jest to reguła każda kobieta musiu u siebie sama wychwyciśc moment jedne to robią po śluzie inne właśnie po bólu trzeba sie wsłuchać w swój organizm....
co do testów to na twoim miejscu zakupiłabym z innej firmy np rossmana które są na 100% u ciebie dostępne jak poczytasz opinie o owulacyjnych z allegro to nie usłyszysz opinii pochlebnych wielu dziewczyną właśnie kłamały że owulki nie było masz z tej samej firmy co mamuśka ciążowe ja miałam identyczne one sa z niebieską końcówką prawda ja wywaliłam je do kosza!!!!!!!!!!!!!!!!
mam nadziej że nie odebrałaś żle mojego posta bo moją intencją nie było urażenie ciebie i cała mój post ma na celu danie ci kopniaka żebyś na razie dała sobie czas wiesz mi nitk w tej chwili tu na wątku nie jest bardziej spragniony i wytęskniony fasolki niż ja już długo po nocach śnie o okrąglutkim brzuszku i wem że chce sie mieć fasolkę jak najszybciej ale jak zaczniesz szaleć to bedzie tylko gorzej uwierz mi !!!!!!!

witam sie

Mamuśka nie denerwuj się czas szybko leci bedzie dobrze:) chyba hormony zaczynają szaleć :) oj jak ja tęsknię za tymi czaaami :D

Mousefish są leki na stymulację owulacji no clostilbegyt, ale on jest na receptę :) no i owu może być i później i wcześniej. Ja miałam raz 7 dc a kiedy zaszłamw ciąże miałam owu w 18 dc
ja waśnie piałam o Clo mou i nawet w Polsce lekarze nie sa chetni do dawania od razu przed nim trzeba wykonać wszystkie badania hormonów i innych badań bo nie zawsze problem tkwi w owulacji przecież jest milion innych przyczyn niemożności zajścia w ciąże

sorki za post pod postem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nikola - jak mam cykle 39 dniowe (bo na to wychodzi patrząc na ten i na poprzedni cykl), to nawet i 25 dnia może być owulka... I tak jak wstecz pomyślę o tym ostatnim cyklu, to miałam jakiś taki płodny śluz, ale ja głupia myślałam, że to przed @ :-D bo się nastawiałam na cykl 28 dniowy i jakoś się tym śluzem nie przejęłam :-D gupek ze mnie, co nie?? :p Może jakbym skojarzyła, to bym już w ciąży była, a ja myślałam, że już dawno po owulce... No nic, mam jeszcze jeden cykl, a jak się nie uda to nie wiem, chyba całkiem na luz wrzucę i niech się dzieje co chce ;) Najwyżej się później będzie kombinować co dalej :p
Mamuśka - mnie też tą pizzą narobiłaś smaka a dzisiaj wszystko pozamykane grrrrrrrrr ;-):-p
 
Nikolaa - No co ty??? za co miałabym się obrazić ??? JA tak tylko troszeczkę szaleję :-D bo wiem, że na 100% nie chce zajść w ciążę tak, żeby dzidzia urodziła się latem. I zrobię dosłownie wszystko, żeby móc zajść teraz (wszystko co w mojej mocy oczywiście) żeby rodzić zimą, najpóźniej wczesną wiosną. I to nie są moje fanaberie, tylko to że jestem alergiczką i mam astmę od 4 roku życia. Alergia i astma nasila się latem. A będąc w ciąży nie mogę przyjmować leków (tylko niektóre inhalatory) jeżeli ostatnie miesiące ciąży byłyby latem, to porażka. Zaduszę się i zakicham na amen :-D Już w poprzedniej ciąży ledwo ledwo było. Cieszę się tylko, że rodziłam zimą, i w te najgorsze ostatnie miesiące nie było pylenia. A ja alergię mam tylko latem, bo sobie ładnie ją zaleczyłam. Teraz się zaczyna... i dopóki nie byłabym taka opuchnięta, to to jakoś przetrwam. A jeśli chodzi o stresowanie się, to raczej nie ja, bo ja z natury w ogóle nie jestem jakoś wrażliwa... To bardziej olbrzymia chęć, ale wcale nie czuję stresu. Jeśli coś mi się tam kłębi w głowie, to to, że jak owulacji nie będzie, to wiem jak długo będą mnie badać, testować, dopóki nie stwierdzą że mogę iść do ginekologa. A w najlepszym przypadku to pół roku potrwa (samo diagnozowanie) nie mówiąc o możliwym leczeniu, jeśli takowe byłoby konieczne :) Oby nie.
Tak czy siak, ja się nie obrażam, więc się nie martw :) :) :)
 
kochane Ja sama robiłam pizze wczoraj na kolacje a ze zostało jeszcze pół to jeszcze dzis kończyliśmy :p a po sosie czosnkowym zawsze mnie niemiłosiernie suszy w nocy łeeeeeeeeeeeeee
Rysica dziękuje, córa bardzo mile widziana synek oczywiscie takze :)
Pajka mnie sie juz spieszy zeby isc , załuje ze jednak nie poszłam gdzie kolwiek w tamtym tyg, Nikola miała racje :p a hormony wykoncza moje lubego chyba !!!!!:szok:
czas na małą kawkę i ptasie mleczko :p
 
reklama
coś mi sie podziało z forum całe sie rozjechało wam też
mou to i tak źle zaczęłaś powinnaś najlepiej zajść we wrześniu wtedy omijasz całe lato omijasz i rodzisz w maju wtedy też omijasz lato;-)
mamuśka no jutro już nie daleko jak już tyle bez lekarza dałaś radę to do jutra wytrzymasz!!!!!!!!!!!!
 
Do góry