reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

Mamuśka - nie wiem co się dzieje - coś mi się poprzestawiało w organizmie i dupa :/
Nikola - masz rację, przedszkole było najważniejsze, teraz nie wiem co będzie...
obydwoje musimy pracować
nie ma NIKOGO, kto by się mógł Szymkiem zająć
nie mamy pieniędzy na prywatne przedszkole
nie mamy pieniędzy na opiekunkę
MASAKRA
 
reklama
Rysica skąd Ja to znam, u mnie tak samo, tyle razy mialam szanse aby isc na staż to nie mialam z kim zostawić małego, staż 700zł a za opiekunke trzebac dać ok 600-800zł wiec to sie nie opyla, złobka nie ma nadal u mnie, choc coś słyszałam ze juz bedzie, !!!!!!!!!Ja to chyba sobie wywieszę ogłoszenie ze mogę sie zająć nawet pare godzin dzieckiem :) Może ktoś sie zgłosi a ja przeciez i tak siedze w domu a pare groszy wpadnie !!!!!!
i co teraz myslicie zrobic???????????
 
Rysica ale do dupy!! Moze jeszcze sie cos wyklaruje...trzymam kciuki!

Dziewczyny ogladalyscie USta usta? Dawno tak z mm razem nie plakalismy...chyba dzis nie zasne..:( Jaki tez serial prawdziwy..
 
Rysica ale do dupy!! Moze jeszcze sie cos wyklaruje...trzymam kciuki!

Dziewczyny ogladalyscie USta usta? Dawno tak z mm razem nie plakalismy...chyba dzis nie zasne..:( Jaki tez serial prawdziwy..

ogladalam, ale przelaczyla jak po pogrzebie swoim aktorka powiedziala- naszykuj sobie butle na noce karmienie lzy mi same polecialy ! masakra jakas i przelaczylam - dodam ze moj maz w nocy wstaje do malego - i zas becze!
 
Witam sie z rana :)
Zdecydowałam ze nie bede dziś robić bety, zobacze co jutro powie lekarz, jak bedzie kazać to zrobie,poza tym jutro pójde a i tak bede musiała isc za tydzien albo za 2 znów bo teraz to i tak mało co sie zobaczy na usg albo jeszcze nic, bo to byłby 3 tydzien licząc od zapłodnienia !!
Ale sie nie wyspałam dziś:( Mały wstał o 1 i nie chciał spać juz :(( po 3 zasnął , rzucał sie jak szalony, nosa mi mało co nie złamał ;(( jakiś nie wyraźny jest od wczoraj , oby tylko nie był chory !!!!!!!
Gdzie sie podziewacie kochane ???? Wstawać :p
 
witam się
ja tylko na chwilkę bo jedziemy zaraz na szczepienie

pajka ja słyszałam że testy alergiczne u tak małych dzieci sa wogóle nie miarodajne i nie ma sensu ich robić bo dziecko do drugiego roku życzia cały czas poznaje nowe składniki i na początku każdy może delikatnie uczulać i czasem musi potrwac aż dziecko zakceptuje dany składnik ale tylko tak słyszałam

tak, ale moj synek miał juz tak silną alergię , ze lekarka powiedziała, ze to jedyne wyjscie(u nas alergia jest bardzo zaawansowana i nie jest to lekkie uczulenie- ma zaognione całe rączki, nżki, plecki i zaczyna buzię) bo ani maści sterydowe nie pomagały, ani leki na alergię kompletnie nic. Czytalam rózne opinie u mojej koleżanki a jej synek jest starszy 2 tygodnie testy wykazały uczulenie na marchewkę, pietruchę i cos jeszcze... także nie jest to tak do końca... myślę, ze każdy ma rózne zdania, ale powiem Ci, ze jakbyś widziała swoje dziecko, które nie śpi po nocach, płacze i drapie się do krwi łapałabyś się każdej deski ratunku... nawet głupich testów, jeżeli chociaż w 1% mialyby mu pomóc...są różne zdania tak samo jak zdani są podzielone nad skutecznością szczepionek na rota, czy pneumo :) moim zdaniem po prostu trzeba wypróbować jeżeli ma sie takie możliwości:)

Racja. Do 3 roku życia wiele, wiele produktów jest bardzo uczulających dla dziecka. Najbardziej wiarygodnym testem w tym wieku jest dieta eliminacyjna (to nie tylko test, ale sposób na pozbycie alergii) To radzi każdy lekarz.
A jak już ma jakieś czerwone zmiany, najfajniejszym sposobem żeby nie swędziały to kąpiel w gencjanie ( woda musi być różowa)

P.s Właśnie jestem po teściku owulacyjnym, i jak już dwa wcześniej robiłam i nie było drugiej kreseczki (no raz ale taka prawie pod lupką he he) a dziś - w siódmym dniu pojawiła się taka ledwo widoczna, ale jednak :) Czyżbym miała jednak wcześniej owulację ? Np. za 3 dni??? Kto wie :)

my jesteśmy na diecie elimiacyjnej non stop:( ale nie umiemy znaleść tego konkretnego alergenu wiec lekarka zaproponowąla te testy, zeby miec jasność czy w ogóle to pokarmówka... skoro nawet na bebilonie pepti ma wysypkę...
 
Jestem!
Ja od rana szperam i dzwonię - i znalazłam przedszkole, prywatne, ale takie co zgadza się na umowę "pół dnia" za połowę opłaty, czyli jest dobrze :D Bo mąż jak pracuje to pracuje dwa dni po 12h i dwa dni ma wolne, to pół m-ca by tylko Szymek chodził licząc średnio :D Więc umówiłam się już z dyrektorką, że zmodyfikuje tą umowę dla nas, bo umowa była że codziennie po 4h a u nas będzie inaczej - ale fajnie, bo blisko domu i bez problemu się dyrektorka zgodziła! :D Zaraz idziemy zobaczyć :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pajkaa - no to nie zazdroszczę - naprawdę. Mogę jedynie pocieszyć, że synek znajomej ( mieszka tu w UK niedaleko mnie ) miał uczulenie na nabiał, ale to takie, że nawet kontakt mleka ze skórą - nie tylko spożywany wywoływał bąble na całym ciele !!! Pamiętam jak oblał się zimną już kawą z mlekiem, i bąble wyskakiwały na moich oczach - to było okropne. Miał tak do 2,5 roku, teraz ma 4 latka, i je wszystko, pije mleko je sery. Wyrósł zupełnie z tej alergii, mimo że była poważna !!! A nie podajesz małemu kaszek z mlekiem modyfikowanym? Jak tak to jakie??? Może mały ma uczulenie na gluten?
 
Do góry