reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

oj ollena ja mam bardzo geste włosy i jak są krótkie to się kręcą troszkę i i wyglądam jakby mi piorun trzasnął a dłuższe zaszwe od biedy zepniesz w kucyk
iza witam
 
reklama
mamuśka23 staramy się od 2009, ale niedawno miałam pół roku przerwy, bo leczyłam antkami cysty. My się staramy na zasadzie, co ma być to będzie. Bez nacisku, bo nawet lekarka twierdzi, że musiałaby mi pomóc, a chcemy, żeby to wyszło naturalnie. Oczywiście przy pierwszym dziecku myślenie było całkiem inne :-) wtedy takie wspomagacze typu Duphaston doprowadziły mnie do pierwszej ciąży, niestety zakończonej w okolicach 6t.c. ale potem po 3 m-cach poczęła się Madzia, co niektórzy przypisują zmianom hormonalnym po poronieniu. PO narodzinach Madzi udało się od razu kiedy stwierdziliśmy, że zaczynamy starania:)

Myślałam, że z trzecim bąblem pójdzie równie szybko, ale ktoś tam na górze wie co robi. Dzieciaki podrośnięte, wspaniale się razem bawią. Zaczynam się rozleniwiać i to mocno. Na przykład teraz, one sobie śpią, a ja mam labę :-) Jeszcze niedawno usypiałam ich i nie wiedziałam, w którym pokoju mam być, czy z malutkim Dawidkiem, czy z panikującą beze mnie Madzią. Odkąd śpią w jednym łóżku problemu nie ma ;D
 
Iza, wiadomo ze lepiej zajść bez wspomagaczy tak jak mówi Twoja lekarka, napewno sie uda niebawem, a mówi sie ze jesli wyluzujemy to zajdziemy szybciej no jak widać nie jest aż tak kolorowo, ale mocno trzymam kciuki zeby sie udało :))))))))))))))))) Fajnie ze z nami jesteś, w "kupie" raźniej, zawsze można porozmawiać, zobaczysz ze u nas tez nie jest łatwo, mnie denerwuje to ze jak ktoś chce dziecko to na tej drodze pojawiają sie problemy a jak ktoś nie chce to ma i to nie jedno !!!!!!! takie nasze okrutne życię!!!
 
IZA ale fajna roznica wieku miedzy Twoimi dzieciaczkami, zazdroszcze, szczegolnie teraz, bo jak byly male to musialo byc ciezko...
Wlasnie dzwonila do mnie kolezanka, ktora ma 4 dniowa coreczke i nie wie co robic, bo cycki ja bola strasznie, mala caly dzien cos tam ciagnie i caly dzien sie drze, meza wyslala po mleko tylko pytala jakie tu w tej naszej Irlandii najlepsze i ile podawac na poczatek.. ahh, wszystko mi sie przypomnialo, u kogos ten placz dziecka rozczula, zazdrosci sie a jakbym byla na jej miejscu ( a bylam) to wychodzilam z siebie, ze zmeczenia, zdenerwowania itd).
Ja dzis mam fest owulacje, przynajmniej tak mysle, ale musi jeszcze poczekac ;)
 
Dziewczyny, jestem! uff
Oki, po kolei :
Iza - ja również pragnę Cię bardzo serdecznie przywitać - fajnie , że masz już dwójkę dzieci i że masz z nimi czasem anielski spokój :D Trzymam kciuki za trzeciego maluszka!
Nikola, Mamuśka - fryzurki super! Ja bym chciała tak z grzywką na bok, ale mnie za nic na świecie by się tak nie ułożyła grzywka! Moje włosy są tak sztywne a za razem sprężyste, że żyją swoim życiem i weź spróbuj coś z nimi zrobić. Nidyrydy :p
Dla mnie to tylko takie fryzury, co się "same" układają...
a co do pazurków - to ja uwielbiam mieć tipsy, nawet znając moje zdolności manualne, to by mi ładnie wychodziło, tylko nie mam sprzętu - a to trzeba się nieźle obkupić... Primer, Liquid, pędzelek, szablony, żele/akryle, jak żele to i lampa UV, pilniczki, polerka... kupa kasy...
a czy któraś z Was robiła sama sobie akrylem?

Byłam dziś u pani dr i mi powiedziała, że to moja ostatnia tura rehablitacji, bo nie pomaga tak jak powinna :/ Będę musiała iść do ortopedy, bo 2 m-ce rehabilitacji i poprawa to 2-3% zakresu ruchu - czyli nikła. Kurde, nie chcę do roboty wracać :/ Jak teraz tej nogi nie wyrehabilituję, to nie wiem co dalej... Następną zimę w domu na L-4 spędzę?? :p W najgorszym wypadku ;) Chociaż nie, wnajgorszym wypadku będę mieć trzecią operację. Kurde, ataku śmiechu można dostać :/ Histerycznego śmiechu... :wściekła/y: Będę się musiała zapisać do Ortopedy jakiegoś dobrego...
 
mamuśka23 masz rację, trzeba się wyluzować. Tylko najgorzej jak @ się zbliża i wszystko ciągnie i boli jak na ciąże, wtedy najtrudniej, bo to złudzenia są...

W dodatku każda utrata ciąży pozostawia ślad i potem nawet jak się zajdzie to jest taki strach, czy się uda. Ja przez to nie udzielałam się tutaj w wątkach, już nie wspomnę o takiej radości zwyczajnej. Zresztą długo by pisać, postanowiłam teraz to zmienić i troszkę się otworzyć. Jak sama mówisz w kupie raźniej :)
 
ollena ja pamiętam moją walkę o to aby Wiki jadła z cyka oj nieźle się naryczałam u mnie problem jest taki że nie ma dużych brodawek nie sa płaskie ani wklęsłe ale moja Wiki straszny len był i z kapturami na początku musiałam
Iza życzę powodzenia i znam ten zawór kiedy a teście widzisz jedną wredna kreskę a wszystko inne mówi że ciąża oby ci się szybko udało
rysica mnie cały zestaw startowy z żelami płynami pędzelkami pilnikami lampą i wszystko ogólnie wszystkim co potrzeba kosztował 139 zł i to mi starczyło na długo porównując ten koszt z robieniem u kogoś to nie dużo bo to w zasadzie jeden raz tipsy i uzupełnienie a w lepszym zakładzie co nie przekłada sie zawsze na jakość to tylko tipsy....oj to nie ciekawie z ta nóżką twoją a to było tylko skręcenie????
 
Nikola, a powiedz trudno się robi żelem po raz pierwszy? Też się go formuje na szablonie? Bo już kurde zapomniałam :p Poza tym ja najczęściej miałam końcówkę akrylową a resztę żelową, ale to już wyższa szkoła jazdy :p akryl się kurcze łatwiej nakłada (kiedyś z ciekawości zrobiłam tej dziewczynie, co mi robiła, i genialnie mi wyszło, równo i prosto i przez 2 tyg NIC jej się z nimi nie zrobiło :p ale komuś łatwiej zrobić niż sobie ;)
a co do nóżki, to to było takie poważniejsze skręcenie, więzadła z boku mi się całkiem zerwały i gdyby nie skóra, to bym mogła nogę zgiąć tak, że bym na kostce chodzić mogła, bo nic tam z boku stawu nie trzymało :p No i miałam je rekonstruowane, i wtedy to się problemy zaczęły...
 
mamuśka23 masz rację, trzeba się wyluzować. Tylko najgorzej jak @ się zbliża i wszystko ciągnie i boli jak na ciąże, wtedy najtrudniej, bo to złudzenia są...

W dodatku każda utrata ciąży pozostawia ślad i potem nawet jak się zajdzie to jest taki strach, czy się uda. Ja przez to nie udzielałam się tutaj w wątkach, już nie wspomnę o takiej radości zwyczajnej. Zresztą długo by pisać, postanowiłam teraz to zmienić i troszkę się otworzyć. Jak sama mówisz w kupie raźniej :)


Wiem doskonale bo sama straciłam dziecko miesiąc temu, i bardzo sie boje ale z drugiej strony bardzo chce juz zajść , nie chce zastąpić bólu dzieckiem ale jestem juz gotowa psychicznie :)
Tak owszem można sobie uroić objawy ciążowe- NIESTETY !!!!!!!!!!!!!!!! Bo sie za bardzo chce i wtedy sie dzieją takie rzeczy w głowie ze szkoda gadać !!!!!!!!


Rysica
no to nie źle !!!!!!!!!! A może ta 3 operacja by uratowała to wszystko ?? Kurcze nie znam sie na tym nic a nic !!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieje ze bedzie dobrze :))))))))
 
reklama
rysica wiesz ja nie lubię akrylu samego bo żółknie po jakimś czasie ja kleje normalnie tipsy na szablonie nie umiem i jakoś mi sie wydaje że są mnie trwalsze...mnie nauczyła babka tak co robi profesjonalnie i ja matowie paznokieć przemywam clenerem naklejam tipsa skracam spiłowywuje przejście tak żeby nie było widać że jest klejony tips i matowie na kocówce tipsa przemywam nakładam primer najładam pierwsza cieniutką warstwe matowie przemywam robie frencha albo o lubie cieniutka warstwa do lampy nie przemywam nakładam grubszą warstwę ogólnie buduje paznokieć do lampy na 2 razy przemywam nadaje kształt przemywam i na koniec nakładam finish i do lampy ja daje 2 razy żeby dobrze utwardzić i przemywam... i trzymam kciuki za twoją nóżkę

spadam spać do jutra buziaki
 
Do góry