reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamusie grudniowe:)

kate_less Ty dajesz już dziecku kaszki??? A własnie od kiedy mozna wprowadzać coś nowego do diety dziecka?? Nie po 4 miesiącu???
 
reklama
hymh, musze w koncu wyprobowac to zawijanie.
chociaz dzisiaj - zeby nie zapeszyc.. - grzeczniutki jak malowanie!! moze cos mu nie pasowalo w moim menu...
juz trzeci raz drzemie wlasnie ;-) chyba prezent na dzien kobiet dostalam!
a w ogole jak slodko go uspilam.. w ogole nie wygladal na spiacego, wiecie, wytrzeszcz ;-) ale wiedzialam, ze juz jest zmeczony, bo zaczynal marudzic... byl w bujaczku z vibra, wzielam go za raczke i nucilam mu caly czas.. w koncu uspokoil sie na tyle, ze wlozylam mu smoczka. chwile pozniej polozylam mu na glowie pieluszke (ale nie zakrywalam oczu, bo ostatnio cos go to zlosci), w mig sie do niej przytulil i przymknal oczki.. ponucilam jeszcze chwilke, trzymajac za raczke, i spi teraz jak suselek..
pomyslec, jakie mi jazdy robil wczoraj.. uff!

kicia - dzieki, uspokoilas mnie...

sugar - a ja slyszalam, ze to nie od urodzenia, tylko od zlego ukladania do lozeczka?? no prosze. nie, no martwi mnie, ze sie tak za uszy ciagnie. to musi bolec.

kasia - o, no prosze, no kupie medele jak mi sie to szajstwo w koncu sypnie.
 
moj do zasypiania ma taka mieciutka mila owieczke :-)
tez sie do niej przytula

jesli od zlego ukladania w lozku to i ja i moja siostra i moj tata oraz moja babcia zle lezelismy w lozeczku ;-)

mysle ze jakby go bolalo to by chyba nie ciagnal, takie moze uspokajacze czy cos
jak sie martwisz to moze zapytaj lekarza
 
Kaszkę kupiłam z Bobovity dla maluchów od 4 miesiąca, malinkowa taka co się dodaje do mleczka chyba ryżowa:tak: pediatra kazała...
dodaję do mojego mleczka ściągniętego do butli i mieszam 1,5 łyżeczki kaszki, to tylko na noc i dopiero pierwszy raz... zobaczymy dziś:-)

Moja Nat też jest grzeczniutka... je, śpi, bawi się... mało płacze...
fajnie nam pokazuje, że jest śpiąca... zaczyna marudzić i przekręca główkę na bok... po włożeniu smoka, musimy ją położyć na tym boku, na który przekręca głowę... i tak kilkanaście sekund ... i śpi!

Kasiu - moja Nat super trzyma głowę i naprawdę rewelacja się podnosi... /już siadła sama:-D /
nie wiem czemu ale ma byt miękkie kości... na razie się nie martwię... podaję 3 krople i do kontroli za 7 tygodni...
 
Moj maly mnie juz zadziwia...
oczywiscie calkiem pozytywnie
Sam zaczyna chwytaj juz w raczki zabawki.
Najlepiej takie szeleszczace i kolorowe.
Moimi palcami wlasciwie tez potrafi sie swietnie bawi.Normalnie SZOK.
No i ta jego mega skupiona minka...widac ze chlopak mysli ze az strach!
Juz 4 dzien mija na zabawie w chwytanie :tak:

Najbardziej mnie tylko niepokoi to jego siadanie.Nie moge go zostawic samego w lezaczku bo wygina sie do siadania ile sie da.Jak go trzymam na rekach (na swoim brzuchu-jego plecakmi) to wygina sie do pozycji calkowicie siedzacej.
Troszke mnie to niepokoi,bo przeciez zawczesnie

Przy zmianie pieluszki prezentuje mi wspanialy mostek...
Czyli pupasia wysoko do gory

Glowa razem z barkami utrzymuje okolo 2 minut,bez opuszczania.

Mam nadz ze wszystko jest z nim oki

Wasze dzieci tez tak robia..czy tylko moj sie strasznie spieszy...?????

A wlasnie i jeszcze jedno...
Dziewczyny chodzicie na USG bioderek i zadnej z was nie kazano pieluchowac szeroko na pierwszym spotkaniu?????
Ja mialam takie polecenie i wlasnie nie wiem czy to przez jakies niewlasciwosi na USG czy tylko profilaktyka...????????????????????????
 
kate może spytaj pediatre czy możesz podaweać młodej tran :tak: podobno jest taki dla niemowląt :tak:
Asia ja miałam USG 2 razy (dziś drugie kontrolne) i nie kazano mi pieluchować jeśli ortopeda kazał Ci tak robić to może jest podejrzenie dysplazji sprawdzisz czy jest wszystko OK na kolejnym USG :tak:
 
Asia jeśli pielu****esz to jest ok :tak: nie masz czym się martwić jak tak wcześnie zauważono że jest coś nie tak :tak: na następnym USG zobaczysz że już jest tak jak trzeba ;-)
 
Dziś po południu byliśmy na szczepieniu.. mały ciężko to przeżył..:baffled: ja zresztą też.. Pierwsze szczepienie przeszedł bez płaczu czy jakichkolwiek objawów po szczepiennych.. dziś darł się jak opętany od momentu jak poczuł ukłucie.. i tak prawie do tej pory.. cały czas niespokojny, wzrok taki żałosny.. :-( a mnie serce pęka z żalu jak widzę jak on się męczy.. :-(
A co do kontroli pediatrycznej.. mały waży już 6900g czyli 3250 więcej od urodzenia.. to jest nieco ponad 1 kg miesięcznie.. ma tylko problem ze stulejką.. lekarz kazał podczas kąpieli ściągać mu skórkę z dzyndzla..
A co do szerokiego pieluchowania.. nam zalecono je w szpitalu jeszcze.. potem pediatra podczas kontroli także o tym mówiła.. ale mnie się to nie bardzo podobało bo mały się denerwował i nic nie robiłam.. tylko jeden dzień chodził z dodatkową pieluchą.. dziś pediatra zapytał się czy pieluchowaliśmy codziennie bo on widzi już efekty..:-p Skoro nic nie robiłam i są efekty to dalej będę małego tak "pieluchować"..hehe..;-)
 
reklama
wiele położnych starej daty mówi o szerokim pieluchowaniu od tak dla zasady :-p
natomiast jeśli jest takie wskazanie po USG to nie można sprawy olewac bo potem im dziecko starsze tym trudniej to wyleczyć :tak: wiem bo kolezanka leżała w szynach a wystarczyło tylko pieluchowac ale rodzice niestety olali sprawe :wściekła/y:
 
Do góry