reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

mama listopadowa u lekarza!

Ale Wy macie dobrze.Wiecie ila ważą Wasze maleństwa, a tu u mnie to nic nie mówią. Może jak do środy nie urodze to mi powiedza w szpitalu, bo na wtorek mam termin a na środe wizyte w szpitalu, gdybym sie nie rozpakowała.
Dzis byłam u lekarza ciśnienie ok, chociaż na moim ciśnieniomierzu wysokie a mam dośc dobry, a u nich niskie więc nie wiem który dobrze działa.
Mam czekać i sie nie bac słowa lekarza.:szok::szok:
 
reklama
Ja juz po wizycie(mam nadzieje ostatniej;-))

USG wskazuje na 40tydzien. Waga malutkiej 3100g ale z tego co slyszalam, to za bardzo ta waga nie ma sie co kierowac bo pomylki bardzo czesto sie zdarzaja.

Gin zapisal mnie 24 listopada na ktg, ale powiedzial ze moge nie zdazyc bo glowka malej mocno przyparta wiec rodzic moge zaczac w kazdej chwili. Super, tylko ze u mnie zadnych oznak zeby cos w najblizszym czasie mialo sie zaczac:baffled:

A i widze, ze wy jestescie badane ginekologicznie, sprawdzana szyjke i rozwarcie, a u mnie nic juz nie pamietam kiedy tak bylam badana, nie wiem czemu to tak:baffled:

A najlepsze to na + mam juz 25kg:szok: niezle jaja:-p
 
Malinka ja też byłam badana dawno - 17.10., w pon. miałam tylko ktg, a badania krwi, moczu pod koniec sierpnia.
 
Ja juz po wizycie - niedawno wrocilam :-)
Ginka mowi, ze cisnienie nie jest tragiczne...skoki owszem sa, ale gorzej by bylo gdyby na takim wysokim poziomie utrzymywalo sie caly czas....Co nie zmienia faktu, ze zwiekszyla mi dawke lekow na obnizenie :sorry2:...i jak podskoczy do 160 gorne, albo 110 dolne to natychmiast do szpitala. Poza tym robili mi ekg - wyszla tachykardia, czyli zbyt wysokie tetno (jutro ide z wynikiem do internisty).
Poki co cisnienie na takim poziomie nie jest wskazaniem do cc...uffff...ale jesli podczas porodu zacznie skakac to moze sie skonczyc cieciem...:dry:

Mialam usg - maly niestety jest naprawde maly :-( Z powodu tego nadcisnienia niby....wychodzi ze ma ok. 2750 g....
Lozysko ma porzadny 3 stopien dojrzalosci, wiec raczej juz zbytnio nie przytyje :baffled: Do tego mala ilosc plynu owodniowego...
Wiec najwyzszy czas zeby juz wyłazil :dry:Tym bardziej ze szyjki prawie juz nie ma i przepuszcza 2 palce :cool2:
Aaaaa zeby bylo malo, mam jakas bakterie w moczu i musze brac antybiotyk :baffled:
I jeszcze spierniczyl mi sie cisnieniomierz....wiec M wybyl na poszukiwania :sorry2:;-)

MALIINKA - najwazniejsze ze wszystko jest ok :tak:
TAJCHI- i sie nie bac....:-D
 
Aneta - mnie też wyszło z USG że dziecko ma 2800/2900 ale wiadomo jak to jest z pomiarami USG, mojej przyjaciółce wymierzyli na 2800 a córa miała 3800 ;) więc to różnica aż kilograma.

Ciśnieniomierz tez ostatnio kupowałam... zepsuł się po wizycie u ginki i wieczorem na szybko kupowaliśmy nowy, który okazał się wadliwy i mój M jechał na ostatnią chwilę do sklepu i wymieniał na kolejny :) śmiałam się że stary ciśnieniomierz nie wytrzymał ciśnienia :)

Mam nadzieję, że szybko pokonasz infekcję i antybiotyki będzie można odstawic...

Widzę, że u Ciebie rozwarcie już całkiem całkiem.... u mnie na badaniu w szpitalu powiedzieli że na jeden palec a pochwowa część szyjki jeszcze gruba ... ehhh a ja bym już tak bardzo chciała urodzić... bo obrzęki i drętwienie rąk ładnie daje mi popalić ;)
 
aneta23 ta waga to nie ma co sie martwic, moja malutka tez nie wazy duzo bo cos okolo 3kg, ale przeciez usg nie pokaze prawdziwej wagi
CzarnaAnutka no ja tez juz pod koniec to mam problem z tymi nogami, chodze ile moge zeby przyspieszyc porod, to nogi mam jak balony, ale rece mi nie dretwieja. Zobacze co mi lekarz powie, bo jak do poniedzialku nie urodze to pojde na wizyte
 
Witam
CzarnaAnutka co do wagi Dzidziusia to tolerancja błedu powinna wynosić ok +/- 10% ale ze az kilogram , to mnie zaskoczyłaś:baffled::confused:
Ja np. byłam na usg 24pazdziernika i wyszło ze Mały wazy 2828g . Tak sie żłozyło ze nagle w nocy zaczeły odchodzic mi wody i synek urodził sie 25.pazdziernika. Waga 2700g
 
Hejka
Ja tez pow wizycie. Synus waży 3100 , z pomiarów wychodzi taki szczypiorek malutki ale co tak najważniejsze żeby był zdrowy. Zresztą ani ja ani mój M do wielkich nie należeliśmy , Julka zresztą też nie więc narazie nie mam się czym martwić. lekarz mówi że już jest małemu bardzo ciasno i czas najwyższy rodzić , rozciąga się biedny na wszytskie strony a mnie to juz naprawde boli . Najgorzej że wciska mi się gdzieś w okolice krzyża a przy moim nie wpełni sprawnym kręgosłupie to jest normalnie ból prawie nie do zniesienia :-( Myslałam że uda mi się już dzisiaj zostać w klinice ale niestety miejsc nie mają więc musze do poniedziałku wytrzymać.

Anetko głowa do góry, trzymam mocno kciuki żeby było wszystko ok !! a napewno będzie;-)
 
Ja już jestem po ktg. Wszystko ok. Jeśli nic się nie zacznie samo, mam się zgłosić w dniu terminu, czyli 13 o wpół do ósmej i ... będziemy rodzić.
Przy mnie wynosili do pokazania babciom dzidziusia po cesarce - jaki śliczny, mój M się śmiał - idź tam, niech Ci go też wyjmą i już.. Łatwo powiedzieć.
Przede mną dziewczyn amiała ktg, 3 dni po terminie, lekarka jej mówiła, żeby została na oddziałe, a ta się uparła, że nie, chociaz pierwsze dziecko, cisnienie miała 150/110 - pewnie zdenerwowała się, że ma zostać. Musiała podpisac odmowę przyjęcia na oddział.
Trochę się boję, bo juz konkretnie ustalone, co i kiedy...., chyba, że coś się zacznie samo:szok:.
 
reklama
zazdroszcze wszystkim tym ktore juz maja dzidzie albo ustalone cc,ja mam na srode do szpitala,ale o cc ani slowa.niewiem jak jak zniose to ze moje dziewczyny same beda w domu,oszaleje.:-:)-:)-:)-:)-(
 
Do góry