reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam apetyt....przepisy dla mam karmiących i nie tylko :)

No właśnie to są u nas kluski na parze :D Mniejsza z tym, jak widać w każdym rejonie Polski mówią inaczej, ważne że narobiłam Wam ochoty ;) Ja dziś lub jutro robię te moje pyzy z mięsem, dziś mnie troszke brzuś boli po pracy i tak jakby kłuje w plecach, więc może jutro mniam mniam
 
reklama
dzięki dziewczyny teraz ja muszę zrobić pączki na parze bo dosłownie nie mogę przestać o nich myśleć, a i tak nie ma to sensu bo się narobię i zaraz je zwymiotuje;-)
 
Czesc dziewczyny. Dopiero dołaczyłam do brzuszkowych mamusi i to pierwsza moja ciąża, wiec nowe doświadczenia wilczego głodu dla zabicia mdłości. :) Ja mam ochote non stop na paprykę z solą..i to tylko czerwoną i żółtą. :) Mdli mnie cały czas i to jedyny sposób na zwalczenie tego.
 
Świetnie, spać nie mogę, za późno na gotowanie a wy mi tu o smakołykach... oszaleję, zaraz będę mega głodna przez was! :-D:-p
 
Hope i styna widze, ze nie jestem sama z tym koczowaniem przy kompie do pozna :) ja to jestem sowa i tyle sobie obiecuje klasc sie predzej i ciagle siedze dalej...
(tak bylo tez z Aleksiem, a potem dziecko mi buszowalo do godz. 23 na cycach)

a z tym jedzeniem, to ja od paru dni mam jak pare tu Dziewczyn, ze mdlosci mam przez wiekszosc dnia i ogolna niechec do jedzenia... ale dzis pozarlam salatke grecka przed poludniem, a przed chwila goracy rosol (rosol-zupy, herbata i kawa musza byc dla mnie gorace), a teraz wcinam pomarancze (z gruba jak podeszwa skora) i banana :)
 
Wysłałam mojego po zakupy.. bo sie będę z kluchami męczyć. mam chwile więc podam wam przepis na coś słodkiego i szybkiego. Mnie własnie na słodkie męczy głównie :D A obiecałam że się odwdzięczę za przepis na blok czekoladowy ;)

"A diabli wiedzą jak się nazywa" ;)

*1 litr mleka
*2 x cukier waniliowy
*1/2 szklanki cukru
*1 szklanka kaszki manny
*1 gorzka czekolada
*herbatniki

W garnku roztapiamy masło i wlewamy mleko (wcześniej odlewamy troszkę do polewy), wsypujemy cukier waniliowy i cukier. Na małym ogniu ciągle mieszając wsypujemy powoli kaszkę. Mieszamy i mieszamy, żeby nie porobić klusek aż masa zgęstnieje.

Spód blachy wykładamy herbatnikami, na nie wylewamy gorącą masę grysikową. Na wierzch znów układamy herbatniki i całość pokrywamy gorącą polewą.

polewa: na bardzo maleńkim ogniu roztapiamy czekoladę i wlewamy wcześniej odlane mleko (na oko, tak żeby nie była z byt rzadka) dokładnie mieszamy.

Ciasto musi dobrze wystygnąć. Jest mało roboty a taaaaaaaka pychota, zachęcam ;)
 
reklama
Do góry