reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

Dobry pomysł!!!!
no ale nie każde dziecko to samo uczula,
zgadzam się że sudokrem to super maść no i bepanthenol (dobrze napisałam ?) linomag
podgrzewacz się przydał bo niestey musiałam karmić butelką
Do pępka napewno odradzam te gaziki Leko? leprzy spirytus do przemywania, można zamówić w aptece a jak któraś się zna to może sama zrobić
ja do obcinania paznokci u bąbla używałam pstrykacza dla dzieci, nożyczki mi nie podchodziły
 
reklama
;-)Ja wolałam zamaist sudocremu maśc na odparzenia z nivea baby zreszta wszystkie kosmetyki miałam z tej serii,
Niepolecam pieluszek huggess rózowych sa do kitu, wogóle nie używaąłm akftaników lepsze okazały się body:cool2:nożyczek tez tych dziecięćych nei używaąłm tylko nasze bo były cieńsze.
wiecej narazie nic mi nie przychodzi namyśl:-pmoże jak któraś dopisze coś nowego to sobie przypomnę
 
No, dziewczyny i super;-)! Wiadomo, że nie wszystkie dzieci to samo uczula i nie wszystkie będziemy używały tego samego kremu przeciw odparzeniom:-). Idea jest taka żeby wymienić się poglądami, doświadczeniami, ja bardzo chętnie poczytam z czego korzystały inne mamusie i na pewno czegoś się dowiem.
Np. bardzo chętnie dowiedziałabym się czegoś o "foczce" do kąpieli, bo nie znam tego wynalazku a słyszałam, że to coś fajnego. Znacie?
Mrowa- podpisuję się dwoma rękoma pod bodziakami, kaftaniki- zbedne:-D
 
u mnie tez body raczej niz kaftaniki (te drugie wiecznie sie ściagały Oli na pleckach bo wiercipieta była straszna)
sudocrem od samego początku do oporu, kosmetyki z johnsona (akurat Oli nie była uczulona choć wiem że z nimi bywa różnie), pieluszki pampers albo huggies pod koniec (takie ściągane jak majteczki były rewelacja), chusteczki tylko i wyłacznie pampers bo inne albo mi smierdziały albo szybko wysychały a do papmersów maiłam dwa pudełka i z głowy:tak:
podgrzewacza nie uzywałam bo 13 miechów cycem karmiłam a potem to tez mikrowela chodizła jak była potrzeba.... odciągacz do pokarmu polecam Avent całym swoim sercem i całą swoja duszą:blink:butelki, smoczki, kubki-niekapki - wszystko Avent.taka jestem ze jak sie jakas firma mi spodoba to pozamiatane:-pwszelkie smoczki tylko silikonowe.
foczki nie miałam ale słyszałam ze jest pomocna...
nie uzywałam obcinacza a tylko nozyczki bo bałam sie, ze odcinaczem nie wyczaje odległości i przytne Oli skórke u paluszka (taka dziwny stres miałam)
Nie uzywałam pudru do pupy bo to była wg mnie porazka, tylko sudokrem (jak była czerwona lekko) lub oliwka.
Pościel musze kupic nowa bo po tylu praniach Oliwii wyglada jak letni kocyk (poszewek mam milion pięćset sto dziewięcset)
polecam mate edukacyjna:tak:napatrzyłam sie u koleżanki i rzeczywiscie super sprawa...
no to chyba na razie tyle:-p
 
oj tak tak matę edukacyjną też polecam:-):-)Bartek dostał z Tiny Love Zoo i spisywała się świetnie, a obecnie służy siostrzenicy.. wrzucam ją do pralki i już czyściutka i jak nowa:-)

a żeby nie było tak zgodnie to powiem, że sudocrem nam odradziły pielęgniarki w szpitalu.. i podały do tego całą teorię o zbyt dużej zawartości cynku..;-)
 
Niekat- ja też aventowa jestem, choć kupowałam tylko nuka- dla mnie suuuper!
Odciągacz miałam canpola, bo był 40zł tańszy od aventu, ale teraz tego błędu nie popełnię.
Puder wydaje mi się chyba jest lepszy dla chłopców, bo ja próbowałam 3 razy i wszystko mała miała w pipeczce, takie mało estetyczne to było.
Przez pierwszych kilka misięcy do kąpieli używałam oilatum, bo mała bardzo się łuszczyła. A potem przerzuciłam się na johnsona i do dzisiaj używamy, mała nigdy nie miała na nie uczulenia.
Pieluchy testowałam, szukałam jakichś tańszych i tak skończyło się,że skruszona wrócilam do pampersów:-(
Maty nie miałam, ale teraz na pewno kupię i marzy mi się taki jakiś bardziej wypasiony leżaczek np. z fisher price, bo miałam od kogoś w spadku i taki jakiś badziejski był.
 
no o tego nuka to oczywiście o smoczki mi chodziło:-)!
Skaba- no taka mata z tiny to już full wypas! A jeśli chodzi o sudokrem, to choć by nie wiem co mi kto teraz powiedział, to nie słucham:-):-):-)
Nam służył tak dlugo, jak Melka siusiała w pamery i nieraz nas z opresji wybawił, także u mnie zdał egzamin celująco, ale znam dzieciaczki, które są uczulone na to mazidło!
 
a z tym sudocremem to wiadomo ze nei przy każdej zmianie pieluszki tylko jak cos sie odparzyło lub za długo maluszek był w mokrej pieluszce tak profilaktycznie:tak: własnie o to mi chodziło z tym pudrem że sie Oliwii w pisiuni zbierał i nijak tego wyczyścic nie mogłam nie robiąc dziecku "dyskomfortu":baffled::dry:
ja stawiam tym razem na leżaczek.jakos nie było moze jeszcze tak popularne to 3 lata temu a mozę ja przegapiłam ale teraz na bank będe miałą (w zasadzie juz mam od koleznaki- tylko jeszce u niej w domu) a mate sobię zwyczajnie kupię sama:cool2:
kolezance ze studiów kupilismy z Canpola (z lwem) i miałam okazję ja wypróbowac u siebie.Rozłozyłam ja i przypatrzyłam sie wszystkiemu - i taka mi jak najbardziej wystarczy:tak:
Jesli chodiz o avent to przymierzam sie do kupna całego zestawu "na dobry poczatek" tj. odciagacz Isis, sterylizator mikrofalowy i zestaw butelek, zatyczek , smoczków i pojemników do rpzechowywania pokarmu.Zamierzam wrócic do rpacyu po macierzynskim ale nie chcę rezygmnowac z karmienia jesli bede miała pokarm.Poprzedniego sprzetu sie pozbyłam do znajomen i juz go nie chce od niej wieć taki mam plan że kupię cały komplet i z głowy.sterylizator to chyba duzo wygodniejsza rzecz niż wyparzanie we wrzatku (potem jest taki brzydni osad na butelkach i inncch częsciach ajkby z kamienia):shocked2::blink:
aha i spirytus do rpzemywania pepuszka dostała w szpitalu od znajomej połoznej wiec doświadcenia z Leko nie mam ale i rpzekonania do nich nie miałam nigdy...intuicja?!:-p
 
reklama
o mata fajna sprawa polecam tez myśmy mieli z firmy baby ono ale teraz myślę kupić jakąs lepsiejsza;-) i o leżaczku z FP tez myślałam:-)
i akcesoria tez aventu polecam i teraz też będę miała napewno z niego;-)
Niekat mi wszystkie akcesoria smoczki butelkowe pozostały nietknięte po Meli:-p wiec teraz mam je z głowy wtedy ankupowałam wszystkiego jak leciało i myślałm że mi sie przyda a tu dupa blada Mela neichciała ciagnąc z butelki:baffled::-p
foczki neistety nei miałam więc się nei wypowiadam zresztą u mnie Łuaksz kąpał Melcię:cool2:
 
Do góry