reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Piszecie o kosmetykach Nivea. Nie dawo ktoras podala liste kosmetykow zawierajacych rakotworcze i zaburzajace gospodarke hormonalna substancje i z tego co pamietam na tej liscie byly kosmetyki Nivea :((
PRO-TEST - Pierwszy magazyn z testami w Polsce - _Lista kosmetyków

Niestety... ale jaka mamy alternatywe? :-( Mozemy myc maluszki w przegotowanej wodzie, nacierac oliwa z oliwek i cebula ;-) ale potem takie dziecko trzeba w koncu zabrac na spacer gdzie nawdycha sie spalin... No i w jedzeniu tez mu sie bedzie podawac rozne syfy, wiec co zrobic?...
Mozna chyba tylko ograniczac, ale calkowicie wyeliminowac sie nie da :-( a za 7 lat nasze maluchy beda zajadac sie czipsami i pic oranzade za naszymi plecami ;-):-p
 
reklama
No jasne, ze ograniczac. Naukowcy zastanawiaja sie skad tak duzy odsetek bezplodnych i badania pokazuja, ze dzisiejsze normy sa skandaliczne. Juz producenci rezygnuja z trujacych skladnikow i na razie sie tym chwala. Niedlugo to bedzie norma. Teraz mozna wybrac.
To samo ma sie produktow z Bisfenolem A (rakotorczy i zaburzajacy gosp. hormonalna)
Co wybrac???
Kosmetyki dopiero sprawdzam, ale jezeli chodzi o produkty dla dzieci to prosze:
Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

PS Nie karmie starszego czipsami i nie daje mu pic orazady.

Najfajniej byloby wyniesc sie na jakas malo ucywilizowana wies i tam sobie zyc na zdrowym powietrzu
:tak:

Hehe wieeeeesz moi rodzice nas tez nie karmili czipsami, ale pozniej rodzice maja przeciez juz coraz mniej do powiedzenia, a dziecko spedza czas z rowiesnikami wychowywanymi w rozny sposob czy tego chcemy czy nie
;-) (swoja droga az mi sie noz w kieszeni otwiera jak widze rodzicow z malenkimi dziecmi w mcdonaldsie :szok:)
 
Co do mycia i pielęgnacji skóry maluszka: ja będę używać na początku Oliatum, bo mam schizę po Kubulowych kłopotach ze skórą. Potem albo Nivea z oliwką (też lekko natłuszcza przy kąpieli) albo Johnson Sensitive.

Krem pielęgnacyjny- pielęgnuje (nawilża) skórę maleństwa, ochronny- chroni. Więc jak wychodzicie na dwór na wiosne to przydałby się ochronny (zazwyczaj są opisane, że chronią od deszczu i wiatru), jak będzie lato to krem z filtrem (obowiązkowo)- promienie słoneczne przenikają też przez ubrania (im jaśniejsze tym mniej się przedostaje do skóy) więc dobrze jest dziecko porządnie wysmarować (szczególnie w upalne dni).

Materac- zasada jest jedna: musi być TWARDY. Wg mojego pediatry gryka/ kokos najlepszy. Kuba spał na takim i ma prościutki kręgosłup. Do spania żadnych poduszek (do wózka też nie).

Rożek a otulacz- tym razem otulacz. Rożka nie używałam (miałam) bo był nieporęczny. Kwestia gustu.

Ulewanie w łóżeczku- pieluszka flanelowa pod główką chroni materac.

Moczenie łóżeczka- nie zdarzyło się jak Kuba był mały. Jak był starszy i się wiercił to bywały wypadki. Są osłony (na zamek) na materac), które mozna prać. Używałam też podkładów- z jednej strony bawełnianych- do kupienia w aptece.
 
reklama
Ja tak naprawdę dopiero zaczynam robić maluszkowe zakupy , bo finansowo tej zimy słabo stoimy. I właśnie opdebrałam pierwszą paczuszkę z allegro. Kupiłam min taki zestaw butelek:
Tommee Tippee ZESTAW STARTOWY 0%BPA megapromocja! (888591929) - Aukcje internetowe Allegro
miałam problem ze zdecydowaniem się jakie i ile, dlatego taki zestaw ułatwił mi podjęcie decyzji :-) butelki Tommee Tippee naprawdę wyglądają solidnie i najwazniejsze bez tego "bpa"
 
Do góry