reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Myślę, że kiedyś się nie zastanawiano jaki materac - był jaki był i tez się człowiek jakoś wychował.. teraz jest dużo różnych rzeczy i można dostać kota:-):-) nie mówię już, że oczopląsu w sklepie też. Ja jestem alergikiem, mój mąż również i nam odradzono w 2 sklepach kokos - gryka (że gryka niby może uczulać malucha jak ma skłonności) i ostatecznie kupiliśmy kokos - pianka - kokos. Ale czy to dobrze? Cholera wie..:-)

to i ja się dolączam:tak:, mnie także odradzili z gryką więc wzięłam kokos-pianka-kokos.
 
reklama
Olapolap, mysle, ze z ta oliwka Nivea to dobry pomysł. polozna nam mowila, ze dobrze jest uzywac kosmetykow jednej firmy czy z jednej serii, bo w przypadku alergii nie musimy sie zastanawiac czy problem jest od penatena, bambino czy jeszcze czegos innego. a jesli kupujesz bambino to dobrym substytutem jest nivea. ja sama tez tak bede robila, bo bambino wydaje mi sie najbardziej klasyczne i sprawdzone.

z bambino używam mydełko ale oliwkę odradzam bo brudzi na żółto ubranka i to zależy bo raz kupiłam i nie brudziła a kilka razy mi się trafiła taka, że popsuła mi śpiochy, ręczniczek i szlafroczek HANI bo takie żółte śmierdzące tłuste plamy sa które nie schodzą.... :-:)wściekła/y:

Ja słyszałam że na początku dzieciątko najlepiej smarować parafiną:-)a ta nir powinna uczulać. Z pewnością ją kupię.Nie mniej jednak w razie draki wyposażę się w zestaw kosmetyków dla malucha:-)ale nie wiem jakiej firmy- myślałam o Nivea Baby

Nivea jak najbardziej polecam ja używałam przeciw odparzeniom i oliwkę jest przezroczysta nei brudzi jak bamibino i nie uczula jak Jhonson
 
A ja po pracy pojechałam do Biedronki i nabyłam dwa welurowe pajacyki.
Są w promocji po 10,00zł/szt. i są rozpinane w kroku, więc łatwo pampersa zmienić;-)
 
My kupujemy materacyk kokos pianka kokos:tak:Dla chłopaków miałam kokos pianka i super sie sprawdził:tak:
Jeśli chodzi o kosmetyki to ja uzywałam tylko płyn do kapieli Jhonson, oliwki nie stosowałam bo podobno uczula.Fajne też są serie apteczne np.Oliatum kiedy dziecko ma bardzo sucha skórę ale troche kosztuje.
Moje kolezanki zachwalaja sobie Nivea:tak:
 
dodatkowo moja znajoma u swoejej corci 5 miesiecznej stosuje masc majerankowa - na dodatek sama ja robi:-) z tym ze to na katarek, ale mi sie przy okazji natury przypomnialo;-)

Majerankowa w aptece jakies grosze kosztuje chyba z 5zł więc nie trzeba robić sama używam

Przydadza sie tez wielorazowe podklady ceratowe zeby ochronic materac :tak:
:tak:

A moim zdaniem nie powinno się kłaść tych ceratek bo materac w łóżeczku musi odychac i skóra dziecka też musi oddychac . Więc bez sensu pakowac tam cerate sa takie w ikea materiałowe nakładki na materac i to moze prać jak coś się stanie a tak od razu do materaca nie przeleci , a swoją drogą to ja nie wiem ale jakoś mam chłopca którzy niby czesciej przesikują i jakos materaca w zyciu nie miałam mokrego:sorry2:

Wlasnie nie wiem czy taki anty-obgryzanie czy moze chodzi te kawalki materialu ktore sie przyczepia i one zaslaniaja szczebelki ;-)

Na obgryzanie to chyba jest czas a zreszta nie każde dziecko się wyżwywa na łóżeczku zreszta kto nie śpiace dziecko tam trzyma ?:-D

Super, dziekuje!! :-D Co do oliwki to dobrze, ze to napisalas, bo ja mam na mojej liscie zakupowej (jutro chce wszystko zamowic na allegro) wlasnie oliwke bambino 300ml :baffled:

Mam jeszcze do wyboru oliwke Nivea baby... ale skoro napisalas, ze bambino=nivea, to nie wiem co robic...

Oliwka bambino jest ble lepkie to strasznie a fuj

Ja słyszałam że na początku dzieciątko najlepiej smarować parafiną:-)a ta nir powinna uczulać. Z pewnością ją kupię.Nie mniej jednak w razie draki wyposażę się w zestaw kosmetyków dla malucha:-)ale nie wiem jakiej firmy- myslałam o Nivea Baby

Sa kosmetyki na bazie parafiny

My kupujemy materacyk kokos pianka kokos:tak:Dla chłopaków miałam kokos pianka i super sie sprawdził:tak:
Jeśli chodzi o kosmetyki to ja uzywałam tylko płyn do kapieli Jhonson, oliwki nie stosowałam bo podobno uczula.Fajne też są serie apteczne np.Oliatum kiedy dziecko ma bardzo sucha skórę ale troche kosztuje.
Moje kolezanki zachwalaja sobie Nivea:tak:

Dobry jest Olian to taka seria oceanica skład prawie jak oilatum a ceny połowa .
 
ale szalejecie z zakupami ;-):-D

ja też kupiłam w końcu pierwszą rzecz dla Juniora2 (nadal nie możemy zdecydować się na imię:sorry2:): śliczną pościel w Mothercare :-)

co do oliwki to ja nigdy Stasia nie smarowałam, skóra dziecka - o ile nie ma np. atopowego zapalenia skóry - nie wymaga nawilżania:sorry2:. Wystarczy kąpać malucha w wodzie z dodatkiem oliwki do kapieli.


Chyba Olapolap pytała o 100% naturalne kosmetyki: można takie dostać m.in. w sklepach ze zdrową żywnością np. niemieckiej firmy Lavera.

i więcej nie pamiętam :zawstydzona/y:
 
Cześć Dwupaki!;-)
Przy okazji namierzania babki, która robi spam zakupowy trafiłam do Was. Pozwolę sobie zabrać głos - mam nadzieję, że się nie pogniewacie:zawstydzona/y: Nivea jak najbardziej! Moje dziecko w pewnym momencie (konkretnie w drugim tygodniu) złapało alergię na bambino, podobnie było z bubchen. Położna poleciła kosmetyki z Nivea, płyn do kąpieli i teraz zimą oliwka. Ale to tak co drugie mycie. Poza tym krem na każdą pogodę. Sterylizator - to już wiecie. Nie ma sensu. Garnek, wrzątek i gites:tak: rozważcie kwestię laktatora i to lepszego - mnie było szkoda kasy, kupiłam BabyOno (nożyczki też mają do bani:dry:). Szybko później kupowałam Avent...
Osłonka na łóżeczko antygryzoniowa to jeszcze trochę, ale też ostrożnie z łóżeczkami - jednej dziewczyny synek zaczął gryźć i się normalnie drzazgi zrobiły:shocked2: To chyba był Klupś, sosna. Lepiej wziąć takie bardziej impregnowane... jeszcze raz straszliwie przepraszam, że się wcięłam, ale ja gaduła jestem:zawstydzona/y:

Udanego rozpakowywania!!!
 
reklama
Do góry