reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Forget- te kopertowe bodziaki są świetne dla maluszka i dla Ciebie- oboje nie bedziecie się denerwować.
Ja mam więcej bodziaków niż śpioszków, ale mam też spodenki :tak: takie męciutkie dla maluszka. Generalnie, jak pamiętam, Kuba najbardziej zalewał bodziaki, pieluszki (te pod główką) i mamusie lub tatusia oczywiście :-D

Też się pochwalę! Mąż nie zdzierżył mojego jęczenia, że nic nowego nie kupiłam dla Bartusia, bo mam lenia i mi się nie chce ganiać po sklepach i w sobotę po południu oświadczył, że na jego oko Kuba jest zdrowy i jedziemy do sklepu :tak: No i kupiłam troszke cieplejszych rzeczy (bo po Kubuli to same przewiewne mam), i kilka pierdułek typu grzebyczek, szczoteczka, nożyczki, smoczki...

Na przyszłą sobotę mam zaplanowane grubsze zakupy (materac, kołderka itd), bo mój mąż postanowił wziąć byka za rogi i mieć święty spokój :-D Jak dobrze pójdzie zostaną tylko apteczne i pieluszki :-D No poza tym Kubusia trzeba będzie obuć i ubrać na wiosnę :szok:
 
reklama
Dagsila, Martyna, Nata - gratuluje zakupów :-)

I mam jeszcze jedno pytanko: ile właściwie potrzeba śpiochów i czy jak się kupuje śpiochy, to trzeba mieć do kompletu tyle samo kaftaników???????? Dzizassssss, nie ogarniam tego - już myślałam, że garderoba skompletowana a znów nachodzą mnie watpliwości.

Aha - kupiłam tanio pieluchy tetrowe w Selgros - jedna sztuka 1,6 pln

Ja nie kupuje kaftaników mam kilka po kuzynki synku moim Szymku i znowu jej synku i są jak nowe bo ja ich nie używałam ani ona . Wole body ew jakąś bluzeczkę wkładana przez głowe ale to rzecz gustu . A ubierać się dziecko nauczysz w dwa dni :tak:
 
Dagsila, Martyna, Nata - gratuluje zakupów :-)

zastanawiam się tylko nad jednym - widzę, że kupujecie body nie rozpinane, tylko takie wkładane przez główke. Ja się wystraszyłam tego co dziewczyny pisały i kupiłam większość rozpinanych, które niestety wyszły mnie drożej no i nie wiem czy potrzebnie...

I mam jeszcze jedno pytanko: ile właściwie potrzeba śpiochów i czy jak się kupuje śpiochy, to trzeba mieć do kompletu tyle samo kaftaników???????? Dzizassssss, nie ogarniam tego - już myślałam, że garderoba skompletowana a znów nachodzą mnie watpliwości.

Aha - kupiłam tanio pieluchy tetrowe w Selgros - jedna sztuka 1,6 pln

Forget me not - ja tez nabylam take zapinane kopertowo na poczatek. Na poczatku dzidzia jest strasznie wiotka i inne body sa nieporacze. Potem juz innych niz przez glowe w zasadzie nie uzywalam. Taki 2-3 miesieczniak ma juz duzo sztywniejszy kregoslup niz noworodek.
 
jutro jedziemy z małżonkiem na jazdę próbną wózkiem i sprawdzimy jak mieści się w bagażniku i czy fotelik się dobrze wpina w pasy - z fotelikiem będziemy mieli problem - będzie mocowany na środku - bo tylko tam nie mamy poduszek powietrznych.
 
Dziewczyny mam pytanko czy któraś z was kupiła już chustę do noszenia dzidzi i jaką firmę możecie polecić?
Drugie pytanko czy znacie może opinie o wózku Mikado Oxford może któraś miała taki wózek albo zamierza go kupić?
 
no to nabazgram, co mam po wczorajszych zakupach:

2 komplety poscieli ( jedne w paseczki drugie w instrumenty)
2 przescieradla
1 kocyk rozowy:-)
poduszeczka do wozka
ochraniacz na szczebelki
baldachim/moskitera
rozowa lampka nocna

13x13 podziwiam za chec uzywania pieluch wielorazowych:tak: ja jestem leniwa i ekonomiczna ( bo ile pradu i proszku na pranie i czasu i prady na prasowanie tych pieluch - o ile to takie co sie pierze i prasuje;-))matka i kupilismy wczoraj:

1 paczke pampers new born
2 jumbo paki pampers midi
zborcze opakowanie chusteczek nawilzonych tez pampersa

mam tylko nadzieje ze dzidiza nie bedzie miala reakcji ant-pampersowych. a my bylismy w makro, wiec wszystko nam tak czy inaczej przy pampersach wychodzilo duzo taniej niz chociazby chusteczki bambino.

probowalismy jeszcze kupic jakies ubranka ale w tesco nie znalezlismy nic ciekawego a w h&m raczej takie wyjsciowki a nie wygodne wdzianka domowe,

łółzeczko mamy juz zlozone i materacyk w nim juz sobie siedzi. poki co kot ma wielka radoche bo siedzi pod nim a my stres bo pilnujemy zeby do srodka nie właził, zeby nam sie nie przyzwyczail.

no to poki co tyle
wydawalo mi sie ze mamy duzo,a jak wykreslilam z listy zakupow to tylko kilka linijek odpadło:baffled:

wiec jeszcze nie raz bede wypisywala co mam nowego:-)

pokaż fotki :)

w sprawie wózków, ta koleżanka u któej wczoraj bylismy ma Espiro GTX obejrzałam sobie na żywo i przyznaje ze na prawde fajny, podobno do x-landera i niedrogi
http://allegro.pl/show_item.php?item=875898610&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0D%0A++++%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+lub+wiadomo%C5%9B%C4%87+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0D%0A++++%3Ci%3EAllegro+%E2%80%BA+Moje+Allegro+%E2%80%BA+Moje+zakupy+%E2%80%BA+Obserwowane+oferty%3A+%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E.%3C%2Fi%3E
 
Jeśli chodzi o wózek to u nas klamka już zapadła i zdecydowaliśmy się na X-Landera XA z 2010 roku. Dłużej się zastanawiać nie chcę, zresztą naprawdę nie ma idealnego wózka, w każdym czegoś brakuje a ten najbardziej mi odpowiada (oczywiście w tym przedziale cenowym i wagowym). Została kwestia koloru, mnie najbardziej podoba się arctic lub ocean no i rocky tez jest fajny :-D:tak:
 
reklama
Dziewczynki gratuluje udanych zakupów:tak:, ja Wam zazdrosciłam:-p i też przed chwila poszalałam troszkę na allegro:-D

Jeśli chodzi o wózek to u nas klamka już zapadła i zdecydowaliśmy się na X-Landera XA z 2010 roku. Dłużej się zastanawiać nie chcę, zresztą naprawdę nie ma idealnego wózka, w każdym czegoś brakuje a ten najbardziej mi odpowiada (oczywiście w tym przedziale cenowym i wagowym). Została kwestia koloru, mnie najbardziej podoba się arctic lub ocean no i rocky tez jest fajny :-D:tak:

a ja mam problem, bo chce arctic, ale u mnie w sklepie akurat go nie ma:wściekła/y:. Gościu ma wszystkie kolory oprócz tego właśnie i co dziwne, jak mój mąż dzwonił sie pytac czy bedą mieli kolor arctic to mu powiedzieli,że dopiero w marcu i że będzie to seria limitowana:szok:. Jestem trochę w szoku bo w sklepach internetowych mozna go już kupic i to za tę samą cene co ocean i inne. Tylko,że ja chciałam napierw na żywca go oblukac:sorry2:.
 
Do góry