reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Aniam jesteś pewna, że środek tylnego siedzenia jest najbezpieczniejszy? Z tego co ja czytałam to właśnie tam jest najmniej bezpiecznie, bo jak fotelik się wypnie to dzieciak leci prosto przez przednią szybę.
Ja nie mogę wyłączyć poduszki z przodu w moim samochodzie :-(, więc mała musi z tyłu jeździć, ale planowałam ją posadzić za fotelem pasażera a nie po środku.

Wg większości artykułów tak własnie jest
24. Czy montowanie fotelika za kierowcą jest bezpieczne?

W Polsce dosyć popularny jest "mit" o rzekomej przewadze siedzenia za kierowcą nad siedzeniem za pasażerem. Podobno ma być ono bezpieczniejsze, gdyż kierowca w trakcie kolizji podświadomie kieruje samochodem tak, by ocalić siebie. To błędna teoria, która nie znajduje żadnego potwierdzenia w statystykach wypadków. Nawet jeśli miały miejsce pojedyncze przypadki tego typu zdarzeń, to stanowią one tylko wyjątki i nie można na ich podstawie wygłaszać niepotwierdzonych teorii. Niestety omawiany "mit" jest u nas rozpowszechniany nawet przez funkcjonariuszy Policji.

Jeśli nie możesz zamontować fotelika na środkowym siedzeniu tylnej kanapy (brak 3-punktowego pasa, wąskie siedzenie, niestabilny montaż) to zamontuj fotelik na tylnej kanapie za siedzeniem pasażera. Pozwala to na łatwy i bezpieczny dostęp do dziecka w foteliku, na przykład kiedy będziesz zmuszona(y) zaparkować samochód lub awaryjnie się zatrzymać na poboczu ruchliwej jezdni.




Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?
i tu masz na dole strony :)
 
reklama
A u nas ten problem już odpadł, bo przecież dwojki dzieci nie posadzę po środku ;-) Natomiast najważniejsze jest to, by fotelik był bezwzględnie sprawny, z atestami i jak najlepszej jakości. Nawet jak jedziemy uważnie i ostrożnie, to zasze możemy spotkać kretyna na swojej drodze, który w nas wypikuje- i różnie może uderzyć- to chyba budzi we mnie największy strach, bo już takie sztuczki na drodze widziałam, że aż skóra mi cierpnie :no:

Mam nadzieję, że ŻADNA z nas nigdy nie będzie 'testowała' fotelika w praktyce!!!
 
Macie zamiar kupić smoczek? Bo ja nie mam zamiaru kupić. Chyba, że dziecko będzie miało kolki i wtedy będzie to ostateczność, aby trochę je uspokoić. Jeszcze zobaczę jak to będzie w praktyce. Jeśli już będę musiała podać smoka, to jak najszybciej je później odzwyczaję.
 
A u nas ten problem już odpadł, bo przecież dwojki dzieci nie posadzę po środku ;-) Natomiast najważniejsze jest to, by fotelik był bezwzględnie sprawny, z atestami i jak najlepszej jakości. Nawet jak jedziemy uważnie i ostrożnie, to zasze możemy spotkać kretyna na swojej drodze, który w nas wypikuje- i różnie może uderzyć- to chyba budzi we mnie największy strach, bo już takie sztuczki na drodze widziałam, że aż skóra mi cierpnie :no:

Mam nadzieję, że ŻADNA z nas nigdy nie będzie 'testowała' fotelika w praktyce!!!

No dokładnie u mnie też problem odpada bo bedzie dwoje dzieci zresztą małe napewno będzie jeździło z przodu na poczatku tak jak jeździł SZymek . Młody ma DVD dla rozrywki w aucie więc też nie siedzi na srodku;-)

Macie zamiar kupić smoczek? Bo ja nie mam zamiaru kupić. Chyba, że dziecko będzie miało kolki i wtedy będzie to ostateczność, aby trochę je uspokoić. Jeszcze zobaczę jak to będzie w praktyce. Jeśli już będę musiała podać smoka, to jak najszybciej je później odzwyczaję.

Tez tak kiedyś mówiłam:-D:-D
 
Aniam rzeczywiście piszą, że w środku najbezpieczniej pod warunkiem że ma się tam 3-punktowe pasy. No ja niestety na środku mam taki zwykły pas, 3-punktowe po bokach, więc wyjścia raczej nie mam. Szkoda, że nie mogę też tej z przodu wyłączyć :-( Zobaczymy jeszcze co będzie z isofixem i czy się na niego zdecydujemy...
 
Aniam rzeczywiście piszą, że w środku najbezpieczniej pod warunkiem że ma się tam 3-punktowe pasy. No ja niestety na środku mam taki zwykły pas, 3-punktowe po bokach, więc wyjścia raczej nie mam. Szkoda, że nie mogę też tej z przodu wyłączyć :-( Zobaczymy jeszcze co będzie z isofixem i czy się na niego zdecydujemy...

Znaczy się baze chcesz kupić tak ?
A jaki masz fotelik ?
Czemu nie da się wyłączyć z przodu ? myślę ze w kazdym się da tylko serwis musi to zrobić a TY muisz podpisać papier ze robisz to na własna odpowiedzialność . U nas robi to mąż bo on firmowo grzebie w autach tak więc zajmuje mu to 5min:-D
 
Pochwale sie Wam Dziewczyny, ze Kochanie Moje zabralo mnie dzis na zakupy i kupilismy kilka fajnych rzeczy: pieluszki new baby 8 paczek, chusteczki naliwzajace, 2 butelki po 260ml ze smoczkiem antykolkowym i termometrem sprawdzajacym temp mleka, podgrzewacz do butelek, wkladki laktacyjne, majtki poporodowe i jeszcze jakies drobiazgi:-D
a wlasnie, powiedzcie mi kochane moje, ile mi potrzeba tych majtek i wkladek laktacyjnych? bo ja kompletnie nie mam pojecia:( Acha, jeszcze jakbyscie mi powiedzialy, jakie podaski bierze sie do szpitala? wiem, ze duze jakies, ale moze jakies przyklady? bo w tym dziwnym kraju mowia mi, ze jakie chce, takie mam sobie wziac, wiec malo to pomocne jak dla mnie... ostatni pytanie jakie mam: ile srednio dziecko zuzywa pieluch dziennie? bo tez nie wiem, ile mam miec takich pieluszek new baby 2-5kg...
Alez mam dylematy, wiem:zawstydzona/y: ale niestety nie orientuje sie jeszce...:zawstydzona/y:
 
Pochwale sie Wam Dziewczyny, ze Kochanie Moje zabralo mnie dzis na zakupy i kupilismy kilka fajnych rzeczy: pieluszki new baby 8 paczek, chusteczki naliwzajace, 2 butelki po 260ml ze smoczkiem antykolkowym i termometrem sprawdzajacym temp mleka, podgrzewacz do butelek, wkladki laktacyjne, majtki poporodowe i jeszcze jakies drobiazgi:-D
a wlasnie, powiedzcie mi kochane moje, ile mi potrzeba tych majtek i wkladek laktacyjnych? bo ja kompletnie nie mam pojecia:( Acha, jeszcze jakbyscie mi powiedzialy, jakie podaski bierze sie do szpitala? wiem, ze duze jakies, ale moze jakies przyklady? bo w tym dziwnym kraju mowia mi, ze jakie chce, takie mam sobie wziac, wiec malo to pomocne jak dla mnie... ostatni pytanie jakie mam: ile srednio dziecko zuzywa pieluch dziennie? bo tez nie wiem, ile mam miec takich pieluszek new baby 2-5kg...
Alez mam dylematy, wiem:zawstydzona/y: ale niestety nie orientuje sie jeszce...:zawstydzona/y:


8 paczek new baby:szok::szok::szok::szok::szok::szok: ja kupilam jedna i to taka sredniej wielkosci i nie wiem czy zdazymy ja cala zasikac.... naczytalam sie i polozna tez mowiela ze z tych najmniejszych to zazwyczaj wczesniaki i ewent dzieci przez kilka dni, bo pozniej najzwyklej w swiecie sie juz w nie nie mieszcza... i dlatego kupilam 2 jumbo packi tych o rozmiar wiekszych... chociaz ceny byly bardzo fajne, ale tez boje sie czy przez przypadek akurat na pampersy dziecko nie bedzie mialo uczulenia... jak cos to K. poleci po haggisy lub inny wynalazek.. a doswiadczone dziewczyny powiedzcie jak to jest z tymi new born?? bo moze jednak powinnam poleciec i dokupic kilka paczek.....

odnosnie zakupow higienicznych dla siebie to ja mam:
Podkłady higieniczne Seni Eco 60x60 opak.szt.5 (890637827) - Aukcje internetowe Allegro tylko wieksze 90x60
Podkłady higieniczne Bella MAMMA 10szt (890704769) - Aukcje internetowe Allegro sa jeszcze czasami dostepne w takim zielono niebieskim opakowaniu ale teraz w wiekszosci te sa w sklepach u nas dostepne
wkladki laktacyjne mam 2 takie economy pack belli, ale jeszcze dokupie jedna paczke aventu, bo one takie sa troszke bardziej chlonne, a ja juz mam klopociki z wyciekami, wiec wole sie zabezpieczyc
a takie majty siatkowe u nas sa w 5-pakach i ja chce 2 takie opakowania - podobno za duzo, ale nie mma zamiaru sie martwic w szpitalu jeszcze praniem gaci:-)

oczywiscie ja jestem 1 raz w ciazy i wszystko co pisze powinno byc skorygowane przez doswiadczone mamy;-)
 
8 paczek new baby:szok::szok::szok::szok::szok::szok: ja kupilam jedna i to taka sredniej wielkosci i nie wiem czy zdazymy ja cala zasikac.... naczytalam sie i polozna tez mowiela ze z tych najmniejszych to zazwyczaj wczesniaki i ewent dzieci przez kilka dni, bo pozniej najzwyklej w swiecie sie juz w nie nie mieszcza... i dlatego kupilam 2 jumbo packi tych o rozmiar wiekszych... chociaz ceny byly bardzo fajne, ale tez boje sie czy przez przypadek akurat na pampersy dziecko nie bedzie mialo uczulenia... jak cos to K. poleci po haggisy lub inny wynalazek.. a doswiadczone dziewczyny powiedzcie jak to jest z tymi new born?? bo moze jednak powinnam poleciec i dokupic kilka paczek.....

odnosnie zakupow higienicznych dla siebie to ja mam:
Podkłady higieniczne Seni Eco 60x60 opak.szt.5 (890637827) - Aukcje internetowe Allegro tylko wieksze 90x60
Podkłady higieniczne Bella MAMMA 10szt (890704769) - Aukcje internetowe Allegro sa jeszcze czasami dostepne w takim zielono niebieskim opakowaniu ale teraz w wiekszosci te sa w sklepach u nas dostepne
wkladki laktacyjne mam 2 takie economy pack belli, ale jeszcze dokupie jedna paczke aventu, bo one takie sa troszke bardziej chlonne, a ja juz mam klopociki z wyciekami, wiec wole sie zabezpieczyc
a takie majty siatkowe u nas sa w 5-pakach i ja chce 2 takie opakowania - podobno za duzo, ale nie mma zamiaru sie martwic w szpitalu jeszcze praniem gaci:-)

oczywiscie ja jestem 1 raz w ciazy i wszystko co pisze powinno byc skorygowane przez doswiadczone mamy;-)

Co do małych pieluszek to ja też zawsze kupowałam po jednej paczce:tak: i starczyło zresztą zawsze męzuś może podskoczyć do sklepu.
 
reklama
Znaczy się baze chcesz kupić tak ?
A jaki masz fotelik ?
Czemu nie da się wyłączyć z przodu ? myślę ze w kazdym się da tylko serwis musi to zrobić a TY muisz podpisać papier ze robisz to na własna odpowiedzialność . U nas robi to mąż bo on firmowo grzebie w autach tak więc zajmuje mu to 5min:-D
Tak, zastanawiamy się nad bazą tylko Pan Mąż musi w końcu zdecydować który fotelik kupujemy :-D Generalnie wybieramy między Recaro i Maxi Cosi, ale ostatnio coś mi mówił o jakimś "Baby coś tam" nie pamietam nazwy dokładnie, ale to jest jakiś taki na dłużej a nie tylko do 13 kg i kosztuje 1200 PLN, czyli dużo mniej niż 2 foteliki Maxi Cosi albo Recaro. Ja się w ten temat nie wtrącam, ufam że wybierze bezpieczny ;-)
Zadzwonie tak jak mówisz do serwisu i zapytam czy można wyłączyć, na necie wyczytałam że w tym modelu się nie da.

8 paczek new baby:szok::szok::szok::szok::szok::szok: ja kupilam jedna i to taka sredniej wielkosci i nie wiem czy zdazymy ja cala zasikac.... naczytalam sie i polozna tez mowiela ze z tych najmniejszych to zazwyczaj wczesniaki i ewent dzieci przez kilka dni, bo pozniej najzwyklej w swiecie sie juz w nie nie mieszcza... i dlatego kupilam 2 jumbo packi tych o rozmiar wiekszych...

Mnie dokładnie to samo powiedziano - jedna paczka New baby to max, więcej nie trzeba.
 
Do góry