reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Babymama.pl - Sklep dla mam z dziećmi - Pieluchy eco | Eco baby | BabyMama.pl

Dziewczyny czy któraś mnie oświeci co to jest i ile tego potrzeba żeby funkcjonować normalnie:confused::confused::confused: ja jakaś niekumata w tych sprawach jestem -nie mogę zajarzyć :no:

ile pieluch i otulaczy jest potrzebnych
czy to się w otulacz wkłada tą pieluchę???
i później się płucze i pierze jak zwykłe tetrowe???:confused:

Ktoś się w to bawił??? uciążliwe jest???

Wiem że już o tym było ale w sumie akoś teraz się zainteresowałam tematem a okazało się że go nie łapię:baffled:
 
reklama
13x13 - masz niejako dwie możliwości albo kupujesz tetre , pieluchy muslinowe czy co tam chcesz i do tego otulacze i tak się bawisz . Jak czytałam to zwykle potrzeba ok 3-5 otulaczy pieluch powiedzmy ze 20 szt do tego takie wkłady specjalne powiedzmy 5 szt na wyjście na dwór żeby pielucha była bardziej chłonna itp.
Taki otulacz zmieniasz co kilka zmian pieluchy.
Drugie wyjście to większa inwestycja . Kupujesz takie pieluchy :
wytestowałam i są super
{Bumgenius} Pieluszka Onesize V.3 jasna zieleń | PIELUSZKI | Pieluszki z Kieszonką | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Organiczna Bawełna
i te masz od początku do końca bo je się zmniejsza :)
Jak coś to pytaj .
Takie pieluszki i tak od początku nie są do założenia po jakimś miesiącu można to zacząć używać :)
 
no to nabazgram, co mam po wczorajszych zakupach:

2 komplety poscieli ( jedne w paseczki drugie w instrumenty)
2 przescieradla
1 kocyk rozowy:-)
poduszeczka do wozka
ochraniacz na szczebelki
baldachim/moskitera
rozowa lampka nocna

13x13 podziwiam za chec uzywania pieluch wielorazowych:tak: ja jestem leniwa i ekonomiczna ( bo ile pradu i proszku na pranie i czasu i prady na prasowanie tych pieluch - o ile to takie co sie pierze i prasuje;-))matka i kupilismy wczoraj:

1 paczke pampers new born
2 jumbo paki pampers midi
zborcze opakowanie chusteczek nawilzonych tez pampersa

mam tylko nadzieje ze dzidiza nie bedzie miala reakcji ant-pampersowych. a my bylismy w makro, wiec wszystko nam tak czy inaczej przy pampersach wychodzilo duzo taniej niz chociazby chusteczki bambino.

probowalismy jeszcze kupic jakies ubranka ale w tesco nie znalezlismy nic ciekawego a w h&m raczej takie wyjsciowki a nie wygodne wdzianka domowe,

łółzeczko mamy juz zlozone i materacyk w nim juz sobie siedzi. poki co kot ma wielka radoche bo siedzi pod nim a my stres bo pilnujemy zeby do srodka nie właził, zeby nam sie nie przyzwyczail.

no to poki co tyle
wydawalo mi sie ze mamy duzo,a jak wykreslilam z listy zakupow to tylko kilka linijek odpadło:baffled:

wiec jeszcze nie raz bede wypisywala co mam nowego:-)
 
Dagsila - uzywanier takich pieluch wcale nie jest czasochłonne a dla dziecka dużo zdrowsze dla pupy:tak: Jak kiedyś przeczytałam z jakiego syfu robi się jednorazówki to mi oczy wyszły:no: To kwestia przyzwyczajenia i tyle . Ja używam i takie i takie , bo jakoś nie wyobrazam sobie na wyjścia czy wyjazdy używania wielorazówek ale w domu najczęsciej w takich gania . Co do prania to można zrobic z ciuszkami , tylko wrzucasz na pranie poczatkowe same pieluchy a potem dodajesz ciuszki czy co tam masz
 
ja tez jestem zainteresowana uzywaniem tych wielorazowych pieluch, ale tez jeszcze dokladnie nie kumam wszystkiego, musze jeszcze poczytac i zamowic jakies:tak:
 
Juste - te bumgeniusy sa superowe i do nich już nic nie trzeba kupować . Zamów sobie ze trzy sztuki tam są dwie wkładki jedna większa i druga dla maluszków i wytestuj . jak Ci się spodoba kupisz więcej:tak:
 
aniam - no wlasnie musze je kupic i zobaczyc, ale mowisz ze tam sa te wklady jeden duzy i drugi dla malucha i np. zakladam dzidzi ta pieluche z tym wkladem tak? i ona zrobi siusi i wtedy wymieniam tylko ten wklad? a pielucha zostaje? no i powiedzmy ze kupie 3 te pieluchy to mam tylko 3 wklady male i to przeciez mi nie wystarczy na jeden dzien czy jak?? jak zrobi np kupke czy siusiu to wklad do prania idzie? czy wywalam go i tylko pieluche piore?:confused::confused::confused:
 
aniam - no wlasnie musze je kupic i zobaczyc, ale mowisz ze tam sa te wklady jeden duzy i drugi dla malucha i np. zakladam dzidzi ta pieluche z tym wkladem tak? i ona zrobi siusi i wtedy wymieniam tylko ten wklad? a pielucha zostaje? no i powiedzmy ze kupie 3 te pieluchy to mam tylko 3 wklady male i to przeciez mi nie wystarczy na jeden dzien czy jak?? jak zrobi np kupke czy siusiu to wklad do prania idzie? czy wywalam go i tylko pieluche piore?:confused::confused::confused:

Te co ja mam to są już całość , nie wymieniasz wkładu uzywasz pieluche i cała idzie do prania wyciagasz wkład do pralki wszystko :tak: I potem go wkładasz . Mozesz je poprostu zamieniać z małego na duzy , ew. możesz dołożyć wiecej na noc . Pisałam o trzech żebyś zobaczyła wogóle jak to jest . Możesz je wyprać ręcznie lub z ciuszkami . A potem dokupić . Bo pieluszki są dośc drogie u nas koło 69zł sztuka więc lepiej nie inwestowac od razu .
Ja kupiłam dwie najpierw wypróbowałam a teraz mam 7 szt:tak:
 
reklama
W weekend troszkę zaszalałam zakupowo. Na stanie mam już: łóżeczko z materacykiem, 2 butelki TT, pieluchy jednorazowe, tetrowe i kilka flanelowych, 2 pajacyki rozm.56 i 2 body, a na allegro zamówiłam pościel z rożkiem i koszulę do karmienia :-):-) teraz czekam na słowa uznania z Waszej strony :tak::tak:
 
Do góry