reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

reklama
Maonka- tak różnią się :-) musisz uważać, co zamawiasz, bo będziesz miała dwa zestawy.
Ja mam Fishera z serii take and play
Kolejki Take-n-play czyli zabawki z bajki Tomek i Przyjaciele od Fisher-Price

Zaletą jest łączenie na magnes, kompatybilność kolejek ze Stacyjkowa (co nie pozostaje przy starszakach bez znaczenia :p), oraz to, że mieszczą się w małą rączkę i mogą "iść" z nami np. na spacer :p

Nie znam drugiego systemu (w zasadzie to ja w ogóle zaczynałam od starej wersji Take along, ale na szczęście jest kompatybilna z take and play).

Megabloks jest chyba serią z dużymi pociągami, fajna dla małych dzieci, ale jak chcesz lecieć trybem oszczędnościowym tzn. nie kupować w przyszłym roku kolejnej serii, bo Leonek wyrósł, to polecam jednak Take and play.

Na ten moment jakaś ciuchcia, albo dwie i mały zestaw mu styknie :-) wybierz taki, w kórym tory układa się w "okrąg" albo inne jajko :-)

Aniam- ja znam rynek roletek i takie dzień- noc to Ci każdy dobry producent rolet zrobi :)
Pierwsze lepsze we Wro
http://www.perfecta.pl/roletki-dzien-noc.html

Jak widzisz systemy są różne, różnie montowane (a to ważne) więc jak do salonu, to drąż temat i nie skupiaj się jedynie na Praktikerze :) często dla marketów robi polski producent, ale ponieważ markety zawsze dołują cenę, to gdzieś musi polecieć jakość.
U koleżanki śmierdolą podgumowane, bo tkanina wątpliwej jakości. Na starym mieszkaniu mam takie zakładane jakieś 15 lat temu i są super... o przepraszam jeden łańcusze wymienili.

Elvie- i bardzo dobrze, ja Ci mówię, reklamuj te firanki, bo one są do bani, nie daj się zbyć, mów że prane w niskiej temp. i kropka. &&& za rezultat.
 
Maonka...ja zaczynałam właśnie od tego ostatniego:-). Na początek jest super bo z torów dość duże kółko można zrobić no i jest stacja + Tomek (dla B najważniejszy). One są jak pisałam na baterię, B tylko włącza paluszkiem i pociąg sam jedzie. To jest z kolei seria, która nazywa się Trackmaster. W sumie to się nie dziwie, że masz mętlik miałam podobnie za dużo tego jest :-)
 
Maonka- tak, to jest kompatybilne z serią Take-and-play. Pociągi są na magnesy :)
My wczoraj rozmawialiśmy z mężem, bo sytuacja z prezentem dla B. jest dynamiczna. O ile Kuba wie czego chce, o tyle Bartek chce wszystko :p czyli standard. I R. właśnie ten większy zestaw mi pokazywał:

Take-n-Play: Zestaw Tomek i przygoda na Zamku Gotfryda :: Maskotkowo.pl

U nas jest ściepa rodzinna i wielkie gremialne poruszenie, także kasa się na to uskłada bez problemu. Przez moment myśleliśmy o normalnej kolejce, ale w sumie wtedy wszystkie zestawy Tomka poszłyby w kąt, więc jednak zdecydujemy się na rozbudowę tej kolejki. Szymek ma 5 lat a pięknie się Tomkiem bawi, Kuba też nie pogardzi, jak Bartek zestaw wysłubie, więc w sumie jest to rozsądne, jak mi się zdaje.

Oczywiście jak oglądają reklamy to oni chcą pociąg Lego Duplo, ale na to nikt mnie nie namówi, bo będzie na chwilę i się nie kalkuluje. Zapowiedziałam więc, że jak będą marudzić, to będzie zakaz oglądania TV do świąt :p od razu im przeszło hehehehe
 
Aniez fajny ten zestaw :tak: Szymkoei by się spodobal. Ja kiedyś z w smyku się obkupiłam . wielki zestaw który kupiłam za 150 zł a pierwotnie kosztował 540 . Powód bo ostatni i pudełko jak ze śmieci wyjęte i przeceniane 200 razy . w nosie to miałam , bo połowa moich torów i większość domków to własnie z tego zestawu pochodzi , do tego było 12 szt pociągów i wagoników :tak: Zreszta w zyciu takiego giganta nigdzie nie widziałam ani w sklepie , ani na allegro . :no: Jak go niosłam pod pachą po sklepie , to facet za mną krążył czy oby na pewno to kupię :-D

ten też fajowy

TOMEK I PRZYJACIELE Take-N-Play UNIKAT JEDYNA TAKA (3716157470) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Będę miała do Ciebie za niedługo pytanko o okno :tak: a rolety mi pomożesz wybrać i tyle :tak:
 
W empiku teraz promocja na artykuły dekoracyjne na święta i rzeczy do domu, minus 20% procent chyba. Z punktów PAYBACK była promocja ostatnio, nie wiem czy przypadkiem jeszcze nie trwa, rzeczy do domu były 1+1 po okazaniu maila, fajne słoje na ciasteczka i słodkości można było kupić. Moja siostra pracuje w empiku więc się dopytam jak coś
 
My z zabawkami nie szalejemy, bo chrzestni też coś przytargają a i tak graciarni zabawkowej mamy zdecydowanie za dużo.

Lenka chce i dostanie trąbkę z przyciskami:
LITTLE TIKES Interaktywna TRĄBKA Światło DŹWIĘK (3690206889) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Poza tym kupiłam jej kuferek, piórnik i ołówki - różowe i z Roszpunką, więc w oczach mojej córci piękne;-)

Dla Maćka wybieramy między:
CHICCO Samochód ZDALNIE STEROWANY BILLY Dźwięki (3692559529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
a tym:
LITTLE TIKES Straż Tor Samochodowy + Hot Wheels (3690801957) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i tu drogie posiadaczki synków proszę o poradę:-)

Przed chwilą dzwoniła krawcowa, że mogę zasłony odebrać, więc Aniez na macanie możesz wpadać;-)
 
reklama
Do góry