reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Jak to jest z tym Tomkiem. Chcę kupić jakiś pociąg pod choinkę Leonowi (tzn prezent od teściów). Pociągiem może się chwilę bawić, a później schowam. I te tory można dokupić w każdej chwili. Spotkałam się z Tomkiem z Fisher Prica i Mega Bloks. Czy one są kompatybilne?
Czy ciuchcia może z Mega Bloks jeździć po torach z FP? Czy po prostu Mega Bloks to tylko klocki i sobie odpuścić i zacząć
kolekcje z FP?

Czy któraś ciuchcia ma swój napęd?
Teraz odkryłam, że jeszcze Mattel ma też Tomka :baffled: To już nie wiem od czego zacząć
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maonka, Borys ma FP serię TRACKMASTER. Kolejki są na baterię, tory możesz kupować w zestawach, albo sukcesywnie dokupywać i składać. Z kolejkami jest podobnie można kupić w zestawie z torami i innymi peirdołkami a można osobno. Ja na początku kupiłam dwa zestawy, pierwszy mniejszy i drugi już duży. Później z okazji jakiegoś jego święta dostawał, czy to pociąg, którego nie miał czy jakieś wagoniki.Co do Mega Bloks te kolei są o wiele mniejsze niż kolejki Trackmaster no i nie jeżdżą same, także na pewno nie są kompatybilne. Jest jeszcza jakaś seria Tomka na magnesy no i Tommy ma też serię "Tomka" i nawet podobno te tory z Tommy są kompatybilne z Trackmaster ale nie sprawdzałam.
 
FP też ma dwie kolejki ma taką

FISHER TOMEK I PRZYJACIELE KRÓL TORÓW + TORY CCH42 (3705120580) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

a sa i takie

Tomek i Przyjaciele - Domkowo R9113 Fisher Price (3690580146) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

te drugie są na magnes i są metalowe .
pasują do stacyjkowa też .
My mamy pudło tych drugich .

W mega bloksy bym się nie bawiła , bo tam jeszcze sam pociąg można rozłożyć na czynniki pierwsze i leon może Ci to zapakować do buzi . ew. pogubić .


Aniez - u mnie program programem , ale z ręki też idzie zmienić . Można sobie obniżyć temp . ew zwiększyć wirowanie itp .
 
pralkę też mam wiekową i też ręcznie ustawiam heheheh. Dlatego aniez kochana czyli, na te firany (poeksperymentuje a co :-)) mam ustawić 30 stopni, program wełna i nie więcej niż 400 obr.?
 
Maonka- ja mam serię FP z metalowymi pociągami na magnesy. Domkowo czy żurawia część wagoników i dodatkowe tory kupiłam onegdaj tu:
Kolejka Fisher-Price Take-n-Play - Kolejki - Str. 2 - Sklep KrainaZabawy.pl

a część tu:
Kolejka Take n Play - Take Along - Gry Lego, Hasbro, Fisher Price, Little Tikes, Smoby, Tory Carrera, Wowwee, Schleich - sklep z zabawkami - CzasZabawy.pl

Oba sklepy są OK, robiłam u nich wiele zakupów zabawkowych właśnie.

Wronka- ja prałam na 40 z opcją wirowania 400, mam nadzieję, że nic się nie zbiegnie :-) ale brak prasowania mi się podoba :-p
Żeby nie było niedomówień ja mam tego rodzaju firanki:

Firana woalowa Ann ecru z haftem na metry wys.max 285cm - Dekoria

Ten sklep też mogę polecić.

Aniam- pytałaś o rzymską, ja mam w kuchni, ale jakoś za nią nie przepadam, dla mnie siedlisko kurzu, ale jakoś onegdaj nie pomyślałam to tym aspekcie ;-) będę zmieniać przy okazji remontu i wrzucę sobie rolety na prowadnicach z podgumowaną tkaniną, bo ja okna zasłaniam tylko w lecie, jak mi lampi :-)

Tu też sobie możesz je zamówić i kiedyś oni nawet próbki materiałów (do iluś tam wzorów) przysyłali:

Rolety Rzymskie
 
W mojej pralce też oczywiście można ręcznie wszystko pozmieniać, ale dla mnie program wełna to wełna, nie wnikałam i mam. Tak czy inaczej w 40 stopniach zbiec się nie powinny. Zadzwoniłam do tej hurtowni materiałów, w sobotę mam im te firany zawieźć i będą u producenta reklamować. Może chociaż część kasy odzyskam.
 
Aniez fajne cudo widziałam w praktikerze . Można mieć ustawione albo dośc zaciemnione rolety , albo takie z prześwitującymi paskami . Także są dwa rodzaje zaciemnienia w zależności jak ustawisz . ja chcę takie cudo do pokoju . Z podgumowaną trzeba uważać o tyle, że u znajomej capiła po nagrzaniu .
Pewnie gównianą kupiła .


maonka chcesz w końcu te większe , czy metalowe z magnesami . Bo pokazałaś obie kombinacje .
 
reklama
aniam te, które opisujesz to się nazywają rolety dzień-noc. Kiedyś jak montowaliśmy rolety jeszcze mieszkając u teściów to też mi się one podobały, ale ostatecznie zdecydowałam się na klasykę.
 
Do góry