reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w uk :)

I bede juz w 1 dniu 13 tygodnia . Ale z miesiaczki polozna mnie umawiala na szczescie test pappa mozna sprawdzac az do 14 tyg . A polozna mam dopiero az 16 grudnia jejja jak dlugo dluzy mi sie ten pierwszy trymestr....ehhh a brzuszki wam rosna ?!
 
reklama
Mamusia mi jakos szybko leci czas zaraz grudzień z początkiem stycznia polowkowe i będę zaklady czy syn czy córka:-)mam przeczucie ze córka w sumie mam mase ubbranek to jak okaże się syn trzeba wszystko wymienic ale fajnie mieć parke
 
Ja tez od poczatku "wiem" ze corka. Brzuch mam taki wypchany ale to wyglada bardziej jakbym zjadla za duzy obiad i ogolnie to nie widac az tak. Tylko niestety w piersi mi poszlo i musialam kupic rozmiar wieksze staniki. A co do badan to oni ja robia wlasnie miedzy 12-14 tyg. Jak tam samopoczucie?
 
Mamusia 75C to nie jest zle, ja z 70DD przeszlam na 75E i czuje, ze dalej rosna. Przynajmniej maz nie narzeka.

Joanna dwa USG tutaj robia jedno miedzy 12-14 tyg i drugie 20 tydz. A staniki jak chcesz fajne juz ciazowe to w mothers care. Ja narazie ograniczam sie do tanich z Primarka bo jak pisalam, czuje, ze dalej rosna. Jak sie uspokoja to wlasnie kupie sobie takie lepsze.
 
Ech, to skąd będą wiedzieć przed porodem czy dziecko jest odpowiednio ułożone i czy np nie jest owinięte pępowiną?? :baffled:
Ech, katastrofa...

Dzięki za wsazówki w sprawie stanika, będę musiała popatrzec gdzie najbliżej mam ich sklep stacjonarnie...

Edit:
A po terminie jak się jest? Muszą przecież chyba ocenić jakość wód, czy łożysko jest nadal wydolne, jego stopień itd?...
Zaczyna mnie ta opieka tutaj przerażać...
 
Ostatnia edycja:
Ech, to skąd będą wiedzieć przed porodem czy dziecko jest odpowiednio ułożone i czy np nie jest owinięte pępowiną?? :baffled:
Ech, katastrofa...

Dzięki za wsazówki w sprawie stanika, będę musiała popatrzec gdzie najbliżej mam ich sklep stacjonarnie...

Edit:
A po terminie jak się jest? Muszą przecież chyba ocenić jakość wód, czy łożysko jest nadal wydolne, jego stopień itd?...
Zaczyna mnie ta opieka tutaj przerażać...
Nie beda wiedziec ..moga chodz nie musza sprawdzic jesli nie bedziesz czula ruchow dziecka 10 na dzien to moga szybko zrobic usg. albo podczas porodu jak dziecku zacznie spadac tetno to sie domysla :dry:

Ja bylam pierwsza coreczka po terminie i do dwoch tyogdniach po terminie rowno nic nie robia, a juz 14 dnia po terminie masz umowiona wizyte do szpitala (ja tak mialam o kolezanka) i stawiasz sie na wywolanie dostajesz oxytocyne dopochwowo i dozylnie na wywoanie skurczy ..:crazy:oni uwazaja ze dwa tyg po nadal jest ok ...:sorry2:

Mamusia 75C to nie jest zle, ja z 70DD przeszlam na 75E i czuje, ze dalej rosna. Przynajmniej maz nie narzeka.

Joanna dwa USG tutaj robia jedno miedzy 12-14 tyg i drugie 20 tydz. A staniki jak chcesz fajne juz ciazowe to w mothers care. Ja narazie ograniczam sie do tanich z Primarka bo jak pisalam, czuje, ze dalej rosna. Jak sie uspokoja to wlasnie kupie sobie takie lepsze.
ojej to ty masz balooony a ile wazysz ?


Dziewczyny w UK wykonują 2 czy 3 usg podczas ciązy?

Gdzie polecacie zakupić stanik?
2 usg albo 3 jesli potrzeba :tak:no chyba ze dziecko nie daje sie ladnie pomierzyc w 12 tyg to kaza przyjsc na drugi dzien np moze wtedy bedzie w lepszej pozycji :-)

Ja kupilam sobie w Dunnes Stores :-p


A jak Wasze samopoczucie ogolnie rano?? bo ja nadal miewam mdlosci nudnosci i takie ssanie na glod a jednoczesnie mi nie dobrze i wszystko mi sie trzesie w srodku okropne uczucie :-( dodatkowo zaziebienie i sennosc sennosc sennosc to moja zmora wstajac z lozka mysle kiedy do niego wroce ...moj m juz ma mnie dosc !:rofl2:

Ile juz przytylyscie? Bo Ja niecale 2kg :-Dtyle ile norma wskazuje :szok:

Dobranoc!
 
reklama
Ja w poprzedniej ciąży mialam 6 usg z uwagi na problemy z cisnieniem i tym samym zatrucie ciążowe. Przed porodem zadnego usg ja miałam poród wywolywany 1 położna super sprawdzala wsxystko 2 zwiala w nocy i kolejna taka zakręcona jak powiedxialam se rodze to kazała prysznic i na pilce siedziec a lwkarz za 3 h pezyjdzie one nie moga sprawdzic rozwarcia i pi 20 min córka juz byla z nami.
Co do stanikow to ja nadal mam 80 E i liczę ze to się nie zmieni polecam sportowe bistonosze przy mniejszym biuście i w mathercare spory wybór. Czuje sie dobrze czasami wcześniej się kładę
 
Do góry