reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w uk :)

reklama
Teraz tez mam podwyzszone cisnienie mam he monitorowac w domu .poprzednio to tylko wysokie cisnienie i bialko w moczu od ok 7 misiaca bylam 4 x w tyg w szpitalu w day clinic i jak cisnienie nie obniżalo sie to zostawalam na noc ,niecwspominali nic o cesarce to byla ostatecznośc teraz mam nadzieje ze bez takich przebojo bedzie
 
W jaki sposób ręcznie badają dziecko? :eek: Jakoś sobie tego nie wyobrażam...
Mojej znajomej z Londynu położna mówiła że ma malutkie dzieciątko a mała urodziła się 4600, w ostatniej chwili zdecydowali o cc bo dziecko za duże na sn, tętno słabło, niestety doszło do niedotlenienia mózgu i mała ma poważne problemy zdrowotne, dobrze że przeżyła... :-( Nie wierzę w takie wróżenie z brzucha... :no:

Oj moja położna raczej nie będzie mnie lubiła... :no:
Napewno nie pozwolę jej potrząsać brzuchem ani nic w tym stylu, prędzej ja nią potrząsne... :dry:


Ciekawe co robią z "problematycznymi" ciężarnymi?? Zostawiają je nie zbadane?



Zastanawiam się serio nad porodem w PL ale ciężko z tym będzie bo córa do szkoły już chodzi, no i chciałabym mieć męża przy sobie... :baffled:


Ja dokładnie wiem kiedy miałam owulację więc 2 tygodnie po terminie w tym przypadku było by wg mnie dużą przesadą i zagrżeniem dla dziecka... Stare łożysko nie jest wydolne, moja córa urodziła się w terminie wg owulacji, (tydzień po terminie wg om) i 2 razy w ciągu tego tygodnia sprawdzali mi na usg stan wód i stopień zwapnienia łożyska żeby być pewnym że można dalej czekać... Oczywiście gdy jest pewność że wszystko ok to można czekać do tych 2 tygodni...


Dzięki jeszcze raz za rady w sprawie staników. ;-)
 
Ostatnia edycja:
Moja pierwsza wizyta u GP wygladala tak:
Ja: jestem w ciazy
GP: gratuluje teraz musisz umowic sie z polozna, moge w czyms jeszcze pomoc?

Polozna nic wiecej nie zdzialala oprocz pobvrania krwi, moczu i cisnienia i przeprowadzila wywiad. I tyle. Czekam na skan z niecierpliwoscia.
 
no wlasnie co ja bym wiecej chciala? hehe przeciez nie jakis konkretnych badan i wynikow na nastepny dzien. A tu czekam i czekam od poczatku pazdziernika.. chce juz wtorek
 
Hej dziewczyny :)
Chyba ja mialam jako pierwsza z nas usg bo juz 14.10 a to byl 1 dzien 11tygo...
Teraz mam wizyte z polozna 22.11 w szpitalu i 23.12 juz bedzie duzy scan :D juz sie doczekac nie moge mam nadzieje ze wszystko dobrze i ze poznamy plec ;)
U was w szpitalach mowia plec? Bo u nas nie w kazdym akurat w moim mowia jak pokaze ;)
Co do usg w ciazy to zalezy od jej przebiegu...ja miala w 11tyg, w 20tyg pozniej mialam ok 30 ale to chyba z uprzejmosci poloznej ;) pozniej mialam jeszcze w 35-36tyg jak myslalam ze wody mi pomalu odchodza.
Co do poloznych i ich metod sprawdzania wielkosci i ulozenia dziecka to moim zdaniem sa kiepskie ja w dzien porodu bylam na wizycie i polozna mowila ze duze dziecko nawet ponad 4kg a maly urodzil sie 3600 kuzynce mowili ze caly czas obrocony ze duzy a okazalo nie obrocony i urodzil sie taki malutki jak wczesniak :/
W tej ciazy miala dwa usg pierwsze na poczatku 9 tyg z powodu ostrego bolu brzucha i pozniej to ze skierowania...no i napewno bedzie jeszcze jedno a pozniej zobaczymy co dalej ;)
Ja chyba przyzwyczailam do tutejszego ppodejcia do ciazy i nie zamartwiam sie ze moge miec juz tylko jedno usg ;) bedzie jak bedzie musi byc dobrze ;)
Pozdrawiam serdecznie mamuski
 
Juz po weekendzie ale byli u mnie znajoni a w niedziele swietowalismy w parku byl pokaz fajerwerków i ognisko jak co roku
Mamusia mamy termin na ten sam dzień
Gwiazdeczka jak na wizycie było?
Ja też ju na wizyte czekam byle do czwartku:-)
 
reklama
Hej dziewczyny :)
Chyba ja mialam jako pierwsza z nas usg bo juz 14.10 a to byl 1 dzien 11tygo...
Teraz mam wizyte z polozna 22.11 w szpitalu i 23.12 juz bedzie duzy scan :D juz sie doczekac nie moge mam nadzieje ze wszystko dobrze i ze poznamy plec ;)
U was w szpitalach mowia plec?
GDzie foteczki ze scana ? placilas ? bo u nas w szpitalu trzeba zaplacic okolo 5 f za zdjecie chore ale ja zaplace :rofl2:za dwie :-)
a robilas badania genetyczne? i jak pomiary ?
u nas w szpitalu cyrkluja na 12 tydzien a mi wypadnie 1 dzien 13 tygodnia w poniedzialek odliczam jak nie wiem :laugh2:
ja wybieram sie do polskiego ginkga na plec :D ostatni tydzien listopada lub pierwszy tydz grudnia 80f sie placi ale coz musze zobaczyc czy moze niespodzianaka jest z jajami :D

Mowia jak poprosisz o to sama :rofl2:


Mamusia mamy termin na ten sam dzień
Z miesiaczki mam na 23 maj ;-)a z scana w 8 tygodniu mam na 19 maj :rofl2::rofl2:teraz w poniedzialek sie okaze dokladnie kiedy :sorry:juz sie boje :-D
 
Do góry