reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dzień dobry!:) Szykując się do pracy przypomniała mi się sytuacja z wczorajszej wizyty. Pani doktor najpierw mowiła że wszystko ok a potem przekonywała mnie że potrzebuję zwolnienia. Absurd. Kobieta. I jak potem ktoś ma zatrudniać kobiety? Mi nic nie dolega, wyraźnie mówiłam że skoro wszystko jest w porządku to chcę pracować bo warunki mojej pracy są dobre. Jedynym jej argumentem było archaiczne "ale czas pomyśleć o maluszku". Kurde, moja babcia bez edukacji medycznej może tak powiedzieć... Zbulwersowałam się trochę
Mój gin wczoraj i na poprzedniej wizycie również zapytał czy chce zwolnienie.
Ja że nie, dziękuję. Ale zrobił zdziwiona minę "niee?", no nie :D

Melduję się z pracy :) odespałam wczorajsze przepracowanie wieczorne, mogę się ruszac uff!

Musze zakupić jakieś luzniejsze koszulki, wszystko mi przylega, i zaczyna się unosić z przodu, mało komfortowe!

Miłego dnia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja też prenatalne i wizyta za 3 tygodnie[emoji4] nie wiem jak wytrzymam. Będę chyba obserwowała swoje ciało. Jeśli się nie będzie zmieniało to pójdę wcześniej. Ja też chce być dobrej myśli. A tak to jest jak się poroni..i to poronienie bylo 9 lat temu.. Tak więc to moja pierwsza prawidłowa ciąża i tak bardzo chce, aby się zakończyła sukcesem. Ile można słuchać, że dzieci mnie uwielbiają, ile razy można zostać chrzestna? Ja też mam prawo zostać matka i przejść ta wspaniała drogę [emoji173]
3 tygodnie a wydaje się wieczność. Ja miedzy wizytami mam 6 tygodni przerwy. Myślałam, że oszaleje. Teraz idę na wizytę 6 listopada. Jeszcze tydzień i okaże się czy z maluchem wszystko dobrze, a tak się boję. Jednak z czasem umysł ochłonął i pogodziłam się z tym co ma być. Chociaż bardzo pragnę by z dzieckiem było wszystko dobrze i żeby było zdrowe.
Poronienie to coś czego nigdy się nie zapomina. Nawet nie umiem sobie wyobrazić jak bardzo jest to bolesne doświadczenie. Ale wierzę, że tym razem będzie Ci dane zostać mamą i złe wspomnienia zostaną zatarte przez doświadczenie macierzyństwa, czego życzę Ci z całego serca. [emoji173][emoji173][emoji173]
Ja bardzo panikowałam że przeszły mi objawy i to jeszcze jakiś czas temu. Paraliż był tak duży że nawet na Sor pojechałam. Po tym jak nie miałam objawów ale miałam za to dwa piękne usg – to dałam sobie całkiem spokój już i zupełnie tego nie analizuje. Stał się jakiś Przełom, że myślę bardzo pozytywnie… Jak nie ja i wierzę że wszystko będzie bardzo dobrze.
Ostatnio właśnie o Tobie myślałam. Super kochana, że w końcu przestawiłaś się na pozytywne myślenie. [emoji8] oby tak do końca, bo stres naprawdę nie służy maleństwu.
I z tymi objawami to tak jest. Ich brak zazwyczaj nie oznacza nic złego. I nie ma co się martwić, tylko trzeba się cieszyć z dobrego samopoczucia.
Cześć Dziewczyny. Z racji nadal intensywnej pracy jakoś nie mogę wkręcić się w pisanie, ale czytam.
Wszystkim mamom gratulacje po wizytach i badaniach.
Mnie prenatalne czekają w poniedziałek.

Chciałam się zapytać czy, ktiras6z Was także zaatakował trądzik... Jak sobie radzicie? Ja kiedyś przyszłam koszmar i teraz nawrót...
Mi fasolka sprezentowała mnóstwo niespodzianek na twarzy. Najgorsze są jednak plamy jakie zostają po nich, bardzo długo utrzymujące się przebarwienia. Pewnie to sprawka szalejących hormonów. Ja używam Acnederm, na bazie kwasu azelainowego, gdyż jest to najmniej przenikający kwas i jeden z bezpieczniejszych w ciąży. Aczkolwiek na ulotce jest napisane, że produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią jedynie w przypadku, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Więc nie namawiam do stosowania, bo wiem, że są dziewczyny, które bezwględnie wykluczają w ciąży każdy nawet w niewielkim stopniu niebezpieczny produkt/składnik tak na wszelki wypadek.
 
Wiecie dziewczyny chciałabym tak moc odpuścić i nie schizowac cały czas. Ale po pierwsze przeszłam traumę po pierwszym poronieniu oraz podczas ciazy z dziewczynkami. Po pierwszym poronieniu nawet nie było mi dane przeżyć żałoby bo cała moja rodzina komentowała ze lepiej tak niż miałoby dziecko być chore, ze mam nie ryczeć itd. Przy problemach z dziewczynkami brałam silne leki i cała ciąże przespałam. Nie miałam z kim porozmawiać i później jako młoda mama (miałam 23lata) musialm zmierzyć się z macierzyństwem, wcześniactwem dziewczynek. Jak dziewczynki miały 3msc zostałam z nimi sama bo mój wyjechał do UK. Całe dnie byłam sama potem wieczorem pomagali mi rodzice. Ale wiadomo jak jest.
Teraz walczyłam o ta ciąże 3 lata bo mój mąż nigdy nie był gotowy. Ciagle coś. Na koniec powiedział ze jakby wiedział ze będą komplikacje w życiu nie pozwoliłby zajść mi w ciąże. W sierpniu tez dowiedziałam się ze mam cienkie endometrium i byłam załamana bo marne szanse na ciąże, ale się udało. Dlatego tak świruje i tak się boje.


Współczuję Ci , że nie miałaś wsparcia. Nie wiem skąd w ludziach bierze się przekonanie, że mają prawo tak mówić i jeszcze ma to komuś pomóc.
Na pewno towarzyszy Ci ogromny stres...tutaj zawsze możesz się wygadać i bardzo mocno trzymam kciuki za spokojna ciążę i zdrowego dzidziusia. :)
 
Hej dziewczyny, ja jeszcze leżę. Coraz lepiej mi się śpi A mdłości mam tylko czasem wieczorem. Apetyt nadal nie wrócił ale już nie mam wymiotów.
Jutro już 14tc.

Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące! :)
 
Jeju dziewczyny ja mam taką migrene że zastanawiam się czy dam radę iść dzisiaj na wizytę. Przeszkadza mi wszystko oprócz światła. Każdy dźwięk, zapach.
 
Dziewczyny powiem Wam, że posty piszecie z prędkością karabinu maszynowego [emoji85]
Nie nadążam z czytaniem, jestem teraz na bieżąco, ale nie daj Boże jeden dzień sobie odpuszcze z czytaniem to ledwo nadrabiam zaległości. [emoji1]
Czytacie wszystko jak leci czy czytacie wybiórczo? A do tych dziewczyn, które są na bieżąco i dużo się udzielają mam pytanie jak znajdujecie czas na forum? Bo ja mam wrażenie, że mi dokumentnie na wszystko brakuje czasu [emoji6]
 
Jeju dziewczyny ja mam taką migrene że zastanawiam się czy dam radę iść dzisiaj na wizytę. Przeszkadza mi wszystko oprócz światła. Każdy dźwięk, zapach.

Kochana tule Cie mocno.[emoji8] Wiem co czujesz. Ja też jestem z migrenowców, a taki ból w ciąży to najgorsze co może być tym bardziej, że nie ma się czym farmakologicznie ratować, tylko paracetamol, który zazwyczaj niewiele pomaga.
 
Cześć dziewczyny
Czytam Was od pewnego czasu, ale ze względu na to, że to moja pierwsza ciąża zdecydowałam poczekać na kolejne USG, aby założyć konto.
Obecnie 11 Tc 4 d
Mój termin to 16 maj
Tak jak jeszcze niektóre z Was, też czekam jeszcze na badania prenatalne, które mam 5.11, dzisiaj jadę tylko na pobranie krwi do testów PAPPA.
A to zdjęcie z wczorajszego USG
 

Załączniki

  • IMG_20191029_181328.jpg
    IMG_20191029_181328.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 82
Kochana tule Cie mocno.[emoji8] Wiem co czujesz. Ja też jestem z migrenowców, a taki ból w ciąży to najgorsze co może być tym bardziej, że nie ma się czym farmakologicznie ratować, tylko paracetamol, który zazwyczaj niewiele pomaga.
Dziękuję [emoji170] ja dopiero w ciąży zaczęłam mieć takie częste. Wcześniej to jedna fora dwie rocznie.
A co do Twojego pytania to ja pracuje w domu i też zazwyczaj niewiele bo mam własną działalność. Czytam forum w międzyczasie codziennych zajęć. Mój synek nie usiedzi na miejscu dłużej niż 5 minut więc jak przynosi kolej a zabawkę to coś odpisze, jak robię obiad to coś odpisze... Jakoś idzie :)
 
reklama
Dziewczyny powiem Wam, że posty piszecie z prędkością karabinu maszynowego [emoji85]
Nie nadążam z czytaniem, jestem teraz na bieżąco, ale nie daj Boże jeden dzień sobie odpuszcze z czytaniem to ledwo nadrabiam zaległości. [emoji1]
Czytacie wszystko jak leci czy czytacie wybiórczo? A do tych dziewczyn, które są na bieżąco i dużo się udzielają mam pytanie jak znajdujecie czas na forum? Bo ja mam wrażenie, że mi dokumentnie na wszystko brakuje czasu [emoji6]

Ja jestem na zwolnieniu a syn chodzi do przedszkola. Więc czasu nagle zrobiło się dużo :)

@roza_21 wspolczuje, może do wizyty jeszcze przejdzie ?

@Justyna1905 witamy, piękne zdjęcie z usg :)
 
Do góry