reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Cześć dziewczyny
Czytam Was od pewnego czasu, ale ze względu na to, że to moja pierwsza ciąża zdecydowałam poczekać na kolejne USG, aby założyć konto.
Obecnie 11 Tc 4 d
Mój termin to 16 maj
Tak jak jeszcze niektóre z Was, też czekam jeszcze na badania prenatalne, które mam 5.11, dzisiaj jadę tylko na pobranie krwi do testów PAPPA.
A to zdjęcie z wczorajszego USG

Piękny bobas :)
 
reklama
Dziewczyny powiem Wam, że posty piszecie z prędkością karabinu maszynowego [emoji85]
Nie nadążam z czytaniem, jestem teraz na bieżąco, ale nie daj Boże jeden dzień sobie odpuszcze z czytaniem to ledwo nadrabiam zaległości. [emoji1]
Czytacie wszystko jak leci czy czytacie wybiórczo? A do tych dziewczyn, które są na bieżąco i dużo się udzielają mam pytanie jak znajdujecie czas na forum? Bo ja mam wrażenie, że mi dokumentnie na wszystko brakuje czasu [emoji6]
Ja czytam jak karmie corke cycem, bo wtedy leze albo siedze i mam chwile czasu [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Hej dziewczyny,
Powiedzcie mi czy po badaniach prenatalnych od razu na wizycie lekarz mówi jakie są wyniki i czy wszystko dobrze czy trzeba czekać na jakieś wyniki dluzej? Mam za równy tydzień w środę i już wariuje oczywiście :hmm:
Buziaki.
 
Dzień dobry!:) Szykując się do pracy przypomniała mi się sytuacja z wczorajszej wizyty. Pani doktor najpierw mowiła że wszystko ok a potem przekonywała mnie że potrzebuję zwolnienia. Absurd. Kobieta. I jak potem ktoś ma zatrudniać kobiety? Mi nic nie dolega, wyraźnie mówiłam że skoro wszystko jest w porządku to chcę pracować bo warunki mojej pracy są dobre. Jedynym jej argumentem było archaiczne "ale czas pomyśleć o maluszku". Kurde, moja babcia bez edukacji medycznej może tak powiedzieć... Zbulwersowałam się trochę
Polska to chyba jedyny kraj gdzie jest wypisywane zwolnienie na ciążę. Z jednej strony fajnie że kobiety mają taką możliwość, z drugiej strony wysyłanie "na siłę " jest trochę nie halo. Skoro kobieta się dobrze czuje i nie ma ciężkiej pracy to czemu nie ?
 
Dziewczyny powiem Wam, że posty piszecie z prędkością karabinu maszynowego [emoji85]
Nie nadążam z czytaniem, jestem teraz na bieżąco, ale nie daj Boże jeden dzień sobie odpuszcze z czytaniem to ledwo nadrabiam zaległości. [emoji1]
Czytacie wszystko jak leci czy czytacie wybiórczo? A do tych dziewczyn, które są na bieżąco i dużo się udzielają mam pytanie jak znajdujecie czas na forum? Bo ja mam wrażenie, że mi dokumentnie na wszystko brakuje czasu [emoji6]
Ja czytam wszystko. W pracy jak mam czas, w domu raczej rzadko, dopiero wieczorem jak syn idzie spać:)
 
Dziewczyny powiem Wam, że posty piszecie z prędkością karabinu maszynowego [emoji85]
Nie nadążam z czytaniem, jestem teraz na bieżąco, ale nie daj Boże jeden dzień sobie odpuszcze z czytaniem to ledwo nadrabiam zaległości. [emoji1]
Czytacie wszystko jak leci czy czytacie wybiórczo? A do tych dziewczyn, które są na bieżąco i dużo się udzielają mam pytanie jak znajdujecie czas na forum? Bo ja mam wrażenie, że mi dokumentnie na wszystko brakuje czasu [emoji6]
Ja codziennie rano przy kawie nadrabiam zaległości, potem w ciągu dnia staram się zaglądać. Jednak czasem jak zrobię za dużą przerwę to zanim wszystko przeczytam, to połowy zapomnę [emoji85]
Jestem na zwolnieniu to na plus, mam 2latka w domu to na minus posiadania wolnego czasu [emoji16]
 
Hej dziewczyny,
Powiedzcie mi czy po badaniach prenatalnych od razu na wizycie lekarz mówi jakie są wyniki i czy wszystko dobrze czy trzeba czekać na jakieś wyniki dluzej? Mam za równy tydzień w środę i już wariuje oczywiście :hmm:
Buziaki.

To chyba zależy od tego kiedy pobierają ci krew do badania. Ja oddaję krew do badania pięć dni przed wizytą i w dniu usg lekarz będzie miał wynik biochemii. Bardzo często jest tak że w tym samym dniu co jest usg, kobiety mają pobierano krew do badania i wtedy czekają dłużej
 
reklama
Ja nadal pracuje i chcialabym pociagnac do stycznia, bo w grudniu wyplacaja nam premie, a kazdy grosz sie teraz przyda. Kobiety w ciazy, ktore ida na zwolnienie niestety tych pieniedzy nie dostaja.
Prace mam siedzącą, ale często odczuwam ból pleców.
Z jednej strony nie czuje sie az tak zle zeby isc na l4, ale z drugiej strony mysle sobie, ze tu nikt nigdy mi nie podziekuje za to ze przychodze do pracy. Moj lekarz rowniez jest za tym aby kobieta duzo teraz odpoczywała i z chęcią wyslalaby mnie odrazu na zwolnienie...
Nie mamy dzieci, wiec tyle wolnego czasu w domu moze odbic sie na mojej psychice, bo co tu robic [emoji16][emoji16]
 
Do góry