reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ja tak samo. Z jednej strony zrobiłabym ale znając siebie później bym się tylko niepotrzebnie zamartwiała. Co ma być to będzie, musimy myśleć pozytywnie!
Ja dziś już wariuje, byłam u znajomego lekarza przedwczoraj z przeziębieniem i niestety nic z poleconych rzeczy nie pomaga :( tabletki na gardło dla ciężarnych niby Costam pomagają ale najgorzej z katarem, boli mnie już od niego cała głowa przez zatoki i gorączka męczy [emoji26] zawsze byłam mało wrażliwa na paracetamol a teraz jak tylko on mi został to tragedia. Jak do jutra się nie poprawi to mam receptę na antybiotyk. Niby bezpieczny w ciąży ale zawsze źle znoszę antybiotyki [emoji26] no nic, ważne ze groszek zdrowy i tańczy jak szalony [emoji16]
Łącze się w bólu. Ja co prawda nie mam temperatury ale ja od 16 roku życia jak mialam 40 stopni gorączki przestam mieć temperature. Zatoki zawalone i ledwo dycham, niby paracetamol można ale ja na tak wczesnym etapie ciąży wole nie ryzykować wiec plukam zatoki 3 razy dziennie i psikam roztworem wody morskiej z dodatkiem eukaliptusa ale i tak jest masakra. Leżę już w łóżku od 3 dni i lepiej nic nie jest, wzięłam zwolnienie na jeszcze 2 dni wiec mam nadzieje że do soboty stane na nogi.
No właśnie. Jak to jest z tym testem pappa. Robicie?
Ja bym zrobiła a nawet powinnam ze względu na moje 36 lat ale tutaj oczywiście nie robia bo tutaj kobiety po 35 roku życia w ciąży to norma.
Moja szwagierka choruje na hasimoto i jej endo mówił, że tsh potrafi podskoczyc przy nerwach, kilku nerwowych zabieganych dniach, przy chorobie, małej ilości snu itp
Ja tez mam hasi i niedoczynność, wiem ze tsh moze skakać ale ja bardzo dobrze znam swój organizm i wiem kiedy mi sie podnosi a dotego ciąża wiec wiem ze nie jest to jednorazowa sytuacja no ale zobaczymy, jak mnie do endo nie przyjma to w czwartek mam zrobić badanie krwi.
Łączę się w bólu :(
na dzień dzisiejszy mam - 1kg od wagi startowej. Pamiętam że w poprzedniej ciąży miałam tak samo.

Ale naskrobałyscie :)
Człowiek całe życie się uczy.. "Na umiałam się? Dziś cytowanie wielu wypowiedzi hihi też nie widziałam jak to robicie [emoji14]

Mnie też piersi urosły :D
boję się co z nich zostanie po 3 karmieniu.. Nic haha..

Leżę od godziny i patrzę na psiego patrola.. A Jaś w drugim pokoju!! Nie mam siły zmieniać kanały, a kunda udaje, że matki nie słyszy!!!

Ja mam wadę wzroku - 2,75 myślicie że też się muszę zbadać przed porodem?? Od lat mam taką samą, nic się nie zmienialo, ale w poprzedniej ciąży nie pomyślałam, żeby oczy przed porodem zbadać.. Hmmm..
U mnie waga na razie stoi i cale szczęście bo ja przykosci wiec nie planuje za duzo przytyć, moj max to 8kg na które mogę sobie pozwolić a z racji choroby nawet mi sie jeść nie chce.
 
reklama
Łącze się w bólu. Ja co prawda nie mam temperatury ale ja od 16 roku życia jak mialam 40 stopni gorączki przestam mieć temperature. Zatoki zawalone i ledwo dycham, niby paracetamol można ale ja na tak wczesnym etapie ciąży wole nie ryzykować wiec plukam zatoki 3 razy dziennie i psikam roztworem wody morskiej z dodatkiem eukaliptusa ale i tak jest masakra. Leżę już w łóżku od 3 dni i lepiej nic nie jest, wzięłam zwolnienie na jeszcze 2 dni wiec mam nadzieje że do soboty stane na nogi. Ja bym zrobiła a nawet powinnam ze względu na moje 36 lat ale tutaj oczywiście nie robia bo tutaj kobiety po 35 roku życia w ciąży to norma. Ja tez mam hasi i niedoczynność, wiem ze tsh moze skakać ale ja bardzo dobrze znam swój organizm i wiem kiedy mi sie podnosi a dotego ciąża wiec wiem ze nie jest to jednorazowa sytuacja no ale zobaczymy, jak mnie do endo nie przyjma to w czwartek mam zrobić badanie krwi. U mnie waga na razie stoi i cale szczęście bo ja przykosci wiec nie planuje za duzo przytyć, moj max to 8kg na które mogę sobie pozwolić a z racji choroby nawet mi sie jeść nie chce.
Ja robię test pappa, przysługuje mi na NFZ bo mam już skończone 38 lat. W poprzedniej ciąży też robiłam. Nie wiem tylko jakie to ma znaczenie diagnostyczne w ciąży bliźniaczej :( dziś miałam skok ciśnienia, 152:88 potem się wyrównało do 128:80 ale to chyba nie za dobrze. Może to że zmęczenia, dziś po pracy jechałam na pasowanie na ucznia do mojego synka, który jest w pierwszej klasie. Zamiast leżeć i odpoczywać jeszcze 2h na nogach, plus winda się zepsuła i wlaziłam na trzecie piętro na nogach. Mam straszną zadyszkę, we wcześniejszych ciążach tak nie miałam :(
Chciałam też uspokoić te z was które mają dużą wadę wzroku, nie ma to nic wspolnego z CC, sprawdza się pod koniec ciąży czy siatkówka się nie odkleja, a nawet jeśli się odkleja można ją laserowo w ciąży naprawić i nie ma przeszkód do porodu sn. Miałam to badanie w każdej ciąży bo mam prawie -8 ;)
 
W którym tygodniu powiedziałyscie bliskim(rodzica, tym bliższym znajomym ) ze jesteście w ciazy ?
Ja powiedziałam od razu po zrobionym teście. Najbliżsi wiedzieli, że się staramy i chcemy.
Na czczo 94, czyli w normie, ale po 2 godzinach po obciążeniu glukozą ponad 160, a norma jest 140

Ja miałam zalecenie od okulisty, ale mieli to gdzieś, bo to nie był okulista że szpitala.


Ja też mam większe, choć naturalnie mam spore. Zauważyłam, że jak teraz biorę kąpiel, to mój mąż coś wymyśla, żeby wejść do łazienki ;)

Pod każdym postem jest ikonka "lubię to" "cytuj". Ja klikam do waszych postów "cytuj" i w polu gdzie się pisze wiadomości klikam "wstaw cytowane wiadomości"

Mi lekarz powiedział, że norma jest od 0,5 do 2. I nie dopuszcza, by było więcej w 1 trymestrze
Rozumiem. To w sumie ja muszę ten test zrobić. Dostałam skierowanie.
Ja byłam na wizycie u swojego gina z 1 ciąży. Następna wizyta 23.10. Do tej pory mam zrobić iść genetyczne. Zaproponował też test pappa ale nie jest konieczny w moim wieku.


Wy robicie test?
Nie robiłam w pierwszej ciąży. Doktor po USG dała mi do zrozumienia, że jest ok ;)
Nie wiem ile jest tu babeczek z początku czerwca, ale pozwoliłam sobie założyć czerwcowy wątek :)
[emoji854] zaraz tak się tam zapełni od dziewczyn jak tu.
Łączę się w bólu :(
na dzień dzisiejszy mam - 1kg od wagi startowej. Pamiętam że w poprzedniej ciąży miałam tak samo.

Ale naskrobałyscie :)
Człowiek całe życie się uczy.. "Na umiałam się? Dziś cytowanie wielu wypowiedzi hihi też nie widziałam jak to robicie [emoji14]

Mnie też piersi urosły :D
boję się co z nich zostanie po 3 karmieniu.. Nic haha..

Leżę od godziny i patrzę na psiego patrola.. A Jaś w drugim pokoju!! Nie mam siły zmieniać kanały, a kunda udaje, że matki nie słyszy!!!

Ja mam wadę wzroku - 2,75 myślicie że też się muszę zbadać przed porodem?? Od lat mam taką samą, nic się nie zmienialo, ale w poprzedniej ciąży nie pomyślałam, żeby oczy przed porodem zbadać.. Hmmm..
Ja mam -1.5 kg od 3 tygodni. Pilnuje się tak w miarę. Nie mogę sobie pozwolić na przytycie , bo mam nadwagę .
 
Dzień dobry. :)
Ja już po porannym spacerze, za pieczywem. Ale piękny wschód słońca, a ja wyszłam bez telefonu!!
Zaraz do pracy, wcinam śniadanie i banan mnie woła, mam taką ochotę.. Ale nie wiem jak na to moja choroba lokomocyjne wrry!!

Nic mi się nie chce.. Ale tak na maksa!!
 
reklama
Dzień dobry. :)
Ja już po porannym spacerze, za pieczywem. Ale piękny wschód słońca, a ja wyszłam bez telefonu!!
Zaraz do pracy, wcinam śniadanie i banan mnie woła, mam taką ochotę.. Ale nie wiem jak na to moja choroba lokomocyjne wrry!!

Nic mi się nie chce.. Ale tak na maksa!!
A ja się jakoś obudziłam w dobrym humorze :) niby boli mnie żołądek od rana ale samopoczucie ok.
Ja już zapomniałam jak to jest chodzić do pracy. W pierwszej ciąży pracowałam do końca 7 mca. Potem nie pracowałam bo mąż dobrze zarabiał aż w końcu założyłam własną działalność i pracuje w domu :)
 
Do góry