reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Już zmieniłam. Po tym jak napisalaś zrozumiałam o jaki kokon chodzi, w sensie o ten ala łódeczka. No u mnie tak non stop mówi się na tzw. Otulacze. Bo to kokony i kokoni sie dzieci [emoji1787]
Aaa Oki :) w sumie taki kokon lodeczka też ma za zadanie zrobić w łóżeczku trochę ciaśniej 😉 położna nam pokazywała jak zawinąć dziecko po kąpieli właśnie w otulacz żeby lepiej spało wiadomo im ciaśniej na początku tym lepiej
 
reklama
Ja wszystko zamawialam z firmy MamoTato rożek, kokon, kolderke, spiworek do wozka. Prawda rodzimy w maju, ale nikt nie daje gwarancji ze wszystkie dni beda piękne i gorace, wieczory potrafią być bardzo zimne. 20200201_134917.jpg
 
Ja wszystko zamawialam z firmy MamoTato rożek, kokon, kolderke, spiworek do wozka. Prawda rodzimy w maju, ale nikt nie daje gwarancji ze wszystkie dni beda piękne i gorace, wieczory potrafią być bardzo zimne. Zobacz załącznik 1086405
Piękny :)

A mi wpadł w oko teraz taki zestaw - uparłam się na kropki...
Jak myślicie czy taki kocyk i płaska podusia wystarczy na razie do łóżeczka zamiast pościeli? Mam jeszcze normalny kocyk i otulacze.
Cena mi się podoba tego zestawu
 

Załączniki

  • Screenshot_20200229_185041.jpg
    Screenshot_20200229_185041.jpg
    169,4 KB · Wyświetleń: 91
Mam kokon po pierwszej córce. Przydał.mi się na dniu , gdy córcia leżała np.na łóżku a bałam.sie ,że się.przeturla... albo np u rodziców w domu , gdy nie miałam.jej gdzie położyc lub zimą do wozeczka wkładałam ,żeby miała.cieplej. Ale.zawsze byla obserwowana ,żeby się.nie poddusila. Na noc odradzam ;)

A.co.do.otulania dziecka, nie kazde.lubi. Moja.corcia wolała.od.poczatku luz.
 
Witam serdecznie wszystkie mamy :)
Poszukuję porad na temat wyprawki dla maluszka (jestem od jutra w 28 tc ☺️). Z chęcią przeczytam wszelkie porady.
Chodzi mi w tym momencie o filtr dla maluszka, termin mam na 24 maja, jak wiemy, może świecić słoneczko a przełom lipca-sierpnia może być jeszcze bardziej słoneczny.
Stąd moje pytanie- polecacie jakiś filtr dla niemowlaka od pierwszych dni życia? Zależy mi głównie na chronieniu pysia, razem z narzeczonym mamy wrażliwą skórę i łatwo się spalamy, a nie chcę synka zakrywać pieluszką gdy będziemy na spacerze.
Postawiłam sobie za cel zaopatrzenie się w kosmetyki z firmy ziaja, (johnsons i nivea odpadają na starcie).
Macie jakieś pomysły? :)
 
Witam serdecznie wszystkie mamy :)
Poszukuję porad na temat wyprawki dla maluszka (jestem od jutra w 28 tc ☺). Z chęcią przeczytam wszelkie porady.
Chodzi mi w tym momencie o filtr dla maluszka, termin mam na 24 maja, jak wiemy, może świecić słoneczko a przełom lipca-sierpnia może być jeszcze bardziej słoneczny.
Stąd moje pytanie- polecacie jakiś filtr dla niemowlaka od pierwszych dni życia? Zależy mi głównie na chronieniu pysia, razem z narzeczonym mamy wrażliwą skórę i łatwo się spalamy, a nie chcę synka zakrywać pieluszką gdy będziemy na spacerze.
Postawiłam sobie za cel zaopatrzenie się w kosmetyki z firmy ziaja, (johnsons i nivea odpadają na starcie).
Macie jakieś pomysły? :)

Z tego co wiem u noworodkow i w ogole w pierwszych miesiacach nie zaleca sie stosowania kremow z filtrem. Po prostu unikamy wystawiania na slonce. Krem z filtrem po 6 miesiacu.
 
Z tego co wiem u noworodkow i w ogole w pierwszych miesiacach nie zaleca sie stosowania kremow z filtrem. Po prostu unikamy wystawiania na slonce. Krem z filtrem po 6 miesiacu.
Dziękuję za odpowiedź :) Tak więc lepiej czekać? To pierwszy maluch, dlatego nie wiem jak buzia może się zachować w danych sytuacjach, oczywiście nie zamierzam opalać malucha, chodziło bardziej o profilaktykę ale skoro od 6 msc to chyba nie muszę się martwić :)
A kremy na tzw "niepogodę"? Kupowałyście?
Nie chcę też popadać w paranoję dlatego jestem ciekawa opinii :) (ja sama na słońce używam spf 50 a wiem że skóra malca jest o wiele wrażliwsza).
 
Witam serdecznie wszystkie mamy :)
Poszukuję porad na temat wyprawki dla maluszka (jestem od jutra w 28 tc ☺️). Z chęcią przeczytam wszelkie porady.
Chodzi mi w tym momencie o filtr dla maluszka, termin mam na 24 maja, jak wiemy, może świecić słoneczko a przełom lipca-sierpnia może być jeszcze bardziej słoneczny.
Stąd moje pytanie- polecacie jakiś filtr dla niemowlaka od pierwszych dni życia? Zależy mi głównie na chronieniu pysia, razem z narzeczonym mamy wrażliwą skórę i łatwo się spalamy, a nie chcę synka zakrywać pieluszką gdy będziemy na spacerze.
Postawiłam sobie za cel zaopatrzenie się w kosmetyki z firmy ziaja, (johnsons i nivea odpadają na starcie).
Macie jakieś pomysły? :)
Kremy z firmy ziaja bym odradzala. Uczujala. Mam skore skłonna do podrażnień nigdy nie toletowalam ziaja. Oglsdalam kilkanascie filmikow na temat ich skladu i podobno sa kiepskie.
Polecane to sa kosmetyku z rosseman hipp lub babydream;) tak z yt filmikow. ;)
Polska firma Vianek. To pierwszy krem do twarzy ktory mi pasuje oprocz Nivea i ktemu z witaminą a . ;)
 
Kremy z firmy ziaja bym odradzala. Uczujala. Mam skore skłonna do podrażnień nigdy nie toletowalam ziaja. Oglsdalam kilkanascie filmikow na temat ich skladu i podobno sa kiepskie.
Polecane to sa kosmetyku z rosseman hipp lub babydream;) tak z yt filmikow. ;)
Polska firma Vianek. To pierwszy krem do twarzy ktory mi pasuje oprocz Nivea i ktemu z witaminą a . ;)
O kurcze... a ja już się zaopatrzyłam w płyn do kąpieli i krem na ewentualne odparzenia firmy ziaja.. Myślałam, że to w miarę 'lekkie' kosmetyki... to się zdziwiłam 🙈
Dziewczyny, moja Zofia tak non stop szaleje w brzuchu, że aż się zastanawiam, kiedy ona śpi :) non stop kopnięcia 🙈
 
reklama
Jeśli chodzi o kokon to ja przy Tytusie miałam i mi się bardzo sprawdził. Pierwsze kilka nocy spał w nim przy mnie bo bałam się ze go przygniote lub ze pies czy Kamil go przylgniecie. Później wygodnie jak leżał właśnie na kanapie to w nim bo zawsze mial tam czysto i nie musiałam się martwić o sierść czy ze mi wypadnie. Nim kupiłam matę kładłam tez kokon często na ziemie z nim. Ogolenia służył nam 3 miesiące ( może i by służył dłużej ale po świętach zapomnieliśmy go od teściów)
Teraz tez będę używać
Mamy ze sleepee szary bardzo fajny :)
 
Do góry