reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

W nocy nie mogłam spać i natrafiłam na temat o SN i CC i oczywiście komentarze kobiet a tam mi szczena opadła 🙄 wyobraźcie sobie że jedna dziewczyna stwierdziła że CC to nie poród tylko operacja 🙄 i to nie jest urodzenie a WYDOBYCIE dziecka 🙄 oczywiście kobiety które rodziły przez CC ja zlunczowaly za te słowa szczerze nie dziwię się 🙄 jak można powiedzieć że się nie urodziło dziecka 🙄
To są kobiety , które potrzebują się dowartościować na czyimś nieszczęściu.
 
reklama
Mam pytanie pewnie głupie ale na serio jestem zielona w tym 🙄 mianowicie chodzi mi o wózek i o jego wkład tzn wiadomo kupuje się jakaś podusie i kołderkę ale czy jakiś materac prześcieradło wkład ?
Na maj to bez sensu. Też tak uważam. Ogólnie jestem minimalistą i jak cięcie urodziłam pod koniec września to ,żadnych takich rzeczy do wózka nie kupowałam. Tyle co nadostawalam rozków i kocyków , to dziecko było zawsze odpowiednio okryte. :)
 
Dokladnie. Ja w styczniu rodzilam i nawet mi do glowy nie przyszlo zeby kolderke kupowac. Mial kombinezon + kocyk + to cos od wozka na zamek (nie mam pojecia jak to sie nazywa [emoji85]) i w zupelnosci wystarczylo. Czasami musialam kocyk sciagac, bo za cieplo mu bylo.
Na maj to bez sensu. Też tak uważam. Ogólnie jestem minimalistą i jak cięcie urodziłam pod koniec września to ,żadnych takich rzeczy do wózka nie kupowałam. Tyle co nadostawalam rozków i kocyków , to dziecko było zawsze odpowiednio okryte. :)
 
Dokladnie. Ja w styczniu rodzilam i nawet mi do glowy nie przyszlo zeby kolderke kupowac. Mial kombinezon + kocyk + to cos od wozka na zamek (nie mam pojecia jak to sie nazywa [emoji85]) i w zupelnosci wystarczylo. Czasami musialam kocyk sciagac, bo za cieplo mu bylo.
Ale to coś jak ujelas na zamek jest już w wózku jak się kupuje ? 😅 Czyli generalnie jakaś pieluszka i tyle ? 🙂
 
W nocy nie mogłam spać i natrafiłam na temat o SN i CC i oczywiście komentarze kobiet a tam mi szczena opadła [emoji849] wyobraźcie sobie że jedna dziewczyna stwierdziła że CC to nie poród tylko operacja [emoji849] i to nie jest urodzenie a WYDOBYCIE dziecka [emoji849] oczywiście kobiety które rodziły przez CC ja zlunczowaly za te słowa szczerze nie dziwię się [emoji849] jak można powiedzieć że się nie urodziło dziecka [emoji849]

No jakby nie patrzeć cesarskie cięcie w międzynarodowej klasyfikacji jest ujęte jako operacja [emoji6] ale jest to poród przez CC i wykonuje się je w szczególnych przypadkach, jesli zachodzi zagrożenie dla matki bądź dziecka. Mysle, ze owa pani miała na mysli cesarkę na zyczenie, nie jako zalecenie, bo tak niestety jest coraz częściej. No niestety kobiety mające cesarkę nie mają fazy II porodu, a nawet bardzo często I, wiec to „urodzenie” zapewne tego się tyczyło.
Nikogo nie broniąc i nie oceniając, bo istnieje lęk przed porodem naturalnym, osobiście sama jestem wielką przeciwniczką cesarek NA ŻYCZENIE bo inaczej sprawa się ma w sytuacji koniecznej.
 
@Karolina1988* tez miała ostatnio o to pytac ;) ale doczytalam ze poduszek sie nie zaleca. ;) jedynie twardy materac.
Mi kuzynka ktora rodziła rok temu pod koniec kwietnia powiedziala abym kuoila sobie jeszcze taki pokarmowy kombinezon dla dziecka, bo bylo w maju zimno rok temu. Wiec mysle ze body pajacyk i taki spiworek wystarcza zważywszy że gondole tez maja zakrycia ;)
Dziwnie jestctak planować bdz doswiadczebia 😃
 
Witam. Co prawda nie jestem majową mamą i jesli pisze nie w temacie to bardzo przepraszam ale z racji, iz jestescie kochane juz w zaawansowanej ciazy, moze ktoras bedzie w stanie mi pomoc. Jestem w 21 tyg ciazy (20+4), wczoraj podczas podcierania zauwazylam wydzieline w kolorze kakaowym, kawy z mlekiem, do tego twardnieje mi brzuch. Pojechałam do szpitala, ginekolog mnie zbadał, nie znalazł przyczyny plamienia, łożysko jest wysoko, nie odkleja sie, szyjka długa, zamknięta. Dostałam luteine dopochwowo 2xdziennie, 6 tabletek magnezu i nospe. Z dzieciątkiem wszytko dobrze, jednak strach pozostal. Czy ktoras z Was dziewczyny tak miała i okazało sie to niegrozne? nie chce sie dodatkowo stresowac. Dodam, ze nie współżyłam z mężem, nie miałąm badania palpacyjnego w ostatnich kilku dniach. We wtorek miałam usg genetyczne, wszystko dobrze.Cytologia prawidlowa, ph pochwy prawidlowe. Czasem odczuwam kłucie w pochwie jednak ginekolog twierdzi, ze to normalne. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Nic prócz pieluszki nie będę wkładać. Przykrywać będę kocykiem :) zawsze jest jeszcze ta osłona na gondole, w sytuacji kryzysowej będę się tym ratować. Sprawdzałam pogodę wprzód to u mnie 14.04 ma być 14 st, oczywiście może się to zmienić, zobaczymy
Mam pytanie pewnie głupie ale na serio jestem zielona w tym [emoji849] mianowicie chodzi mi o wózek i o jego wkład tzn wiadomo kupuje się jakaś podusie i kołderkę ale czy jakiś materac prześcieradło wkład ?
 
Do góry