reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ale nadrobiłam po weekendzie, witajcie :)

Ach, temat imion! Zawsze mówiłam, że będę miała Tymka albo Zosię. Miałam babcie Zosię, która bardzo czekała na wnuczkę, ale zmarła, zanim się urodziłam. Teraz jak jestem w ciąży, to nadal mi się te imiona podobają, ale jest tyle Zoś... pójdzie do szkoły i w klasie będzie 7 Zoś, w tym moja. Tego bym nie chciała, bo ja zawsze byłam jedyną Magdaleną i mi to pasowało. Jest wiele pięknych imion, np. Rysiu, ale akurat to imię przypadło wujkowi pijaczynie wiec niestety odpada. Teraz w głowie siedzi mi tylko Aleksy i Jagna. Mój niemąż jak słyszy Aleksy to dostaje szału ale jak będzie chłopiec, to na pewno mały Alek :) Jagienka mu się podoba, mi też, ale jeszcze w zasadzie szukam czegoś dla dziewczynki, co uderzy we mnie tak samo mocno, jak Aleksy. Ciężki orzech do zgryzienia to nadawanie imienia :D
Jagna! 😍 przepiękne! Pytałam juz męża, ale się nie chce zgodzić...
Ja super wyglądałam w ciąży z córką, każdy mówił „kwitniesz” 😃 I do dzisiaj się zastanawiam jak to możliwe, że nie odebrała mi urody bo jest prześliczna ! 😍 Tym chyba nie ma też się co się sugerować 🤷🏻‍♀️
Haha .. mój mąż nie jest rodowitym Włochem😅 - chociaż temperament, wygląd I zamiłowanie do kuchni ma typowo włoskie 😊

Wiecie co dzisiaj jadłam na obiad? ... grilla 😀 Taka naszła mnie ochota, że jechaliśmy do rodziców rozpalać i mój biedak stał godzinę na zimnie i robił 😅
W pierwszej ciąży nie znaliśmy płci do końca. Nie chcieliśmy. Nasi najbliżsi zakładali się kto przyjdzie na świat. 90% twierdziło, że chłopak, bo wyglądam bardzo ładnie, ale nie mieli racji, bo urodziła się dziewczynka. Także ja też jestem żywym przykładem, że gdy "kwitniesz" nie zawsze jest chłopak. 😁
 
reklama
Cześć Majóweczki!
Piszę tu pierwszy raz :) mam na imię Anastazja i jestem w 12 tc - termin na 25.05 podobno :) jutro mamy badania prenatalne i chyba szukam pocieszenia, bo troche sie denerwuje. Po pierwsze dlatego, ze boje sie co z nich wyniknie z niewiadomych przyczyn, moze troche dlatego, ze mialam w 8 tc podwyzszone TSH (3,53), a lekarka nawet mi nie powiedziala, bo wynikow mi nie dala (laboratorium wysyla wyniki do przychodni-wiem, dziwna polityka) i dopiero dostalam skierowanie do endo (przyczyny tez nie podala), ale wczoraj ze stresu pojechalam do laboratorium 24h na badanie i w tej chwili mam 2,33. A po drugie jestem mistrzem czarnych scenariuszy i wymyslam chyba juz w glowie jakies niestworzone rzeczy. Jutro Pani doktor, ktora bedzie wykonaywala badania jest tez endokrynologiem, wiec dowiem sie cos dalej.
Czy ktoras z Was miala moze podobne wyniki?
Dowiedzialyscie sie jaka plec na pierwszych prenatalnych?
😊

Witaj. I spomojnie. Z tsh ja tak miałam. Endokrynolog zbadał ponownie i dał mi letrox 50 pół tab na czczo. Kiedy masz endokrynologa? Pamiętaj w PL masz prawo by przyjęli Cie w dniu zgloszenia lub muszą wyznaczyć termin w ciągu 7 dni. Nie zwlekaj z wizytą u endokrynologa.
Przy pierwszej ciąży piznałam na prenatalnych. Teraz to jeszcze nie znam a już po 1 prenatalnych.


Kto dziś wizytuje??

Ja dziś dzień w biegu. Zaraz budzę synka. I jedziemy do kilku lekarzy kontrolnie i wieczorkiem w domku dopiero.
 
Nie mialam sily nic pisac czytac wczoraj paskudny dzien :-( wysypalo mnie jeszcze bardziej. Pozdrawiam doczytam
Ost. Strony ale teraz juz do pracy mam nadzidje ze wszystko ok. Gratulacje pierwszych ruchów. Nie moge sie doczekac. Niby coś juz czulam ale to chyba jeszcze nie dzidzius ;-) ;)
W lidlu od 18. 11 ubr. Ciazowe i dla maluszka
 
Witaj. I spomojnie. Z tsh ja tak miałam. Endokrynolog zbadał ponownie i dał mi letrox 50 pół tab na czczo. Kiedy masz endokrynologa? Pamiętaj w PL masz prawo by przyjęli Cie w dniu zgloszenia lub muszą wyznaczyć termin w ciągu 7 dni. Nie zwlekaj z wizytą u endokrynologa.
Przy pierwszej ciąży piznałam na prenatalnych. Teraz to jeszcze nie znam a już po 1 prenatalnych.


Kto dziś wizytuje??

Ja dziś dzień w biegu. Zaraz budzę synka. I jedziemy do kilku lekarzy kontrolnie i wieczorkiem w domku dopiero.
Ja dzisiaj mam usg prenatalne na 18.40 :D
 
Witam się wtorkowo! M wysłałam do pracy i zasnąć nie mogę..
ja dziś wizytuje ale z córka u pediatry - katar, kaszel, do tego wstała o 4 i z bólem zrobiła siku bo wanny z woda bo bolało a oczy całe czerwone i zaropiale :baffled: sezon przeziębień uważam za otwarty :hmm:

Głowa na szczęście odpuściła wczoraj po jednej tabletce ale cały czas byłam jakas nerwowa..
 
Domyślam się, że to mógł być szok w takim momencie. Pamiętaj jednak , że nie ma rzeczy niemozliwych! Twój syn jest bardzo świadomy tego co się dzieje, zapamięta doświadczenia z niemowlakiem na cale zycie! Nacieszyl sie mama i tatą kiedy tego najbardziej potrzebował A teraz może zostać odpowiedzialnym starszym bratem!

Ja chciałam małą różnicę wieku ale życie pisze różne scenariusze. Mój 6.5 latek jest tak rozczulający jak przemawia do brzucha, całuje brzuch zawsze jak się żegna w przedszkolu. Na pewno byłoby inaczej gdyby był maluszkiem w momencie ciąży. :)
Tu się zgodzę Młody jest bardzo opiekuńczy nawet w stosunku do mnie.... jak proszę żeby coś przyniósł itd to bez słowa.... kiedyś byłoby odwlekalnie.... dużo pyta i widać, że chce chlonac
 
Cześć Majóweczki!
Piszę tu pierwszy raz :) mam na imię Anastazja i jestem w 12 tc - termin na 25.05 podobno :) jutro mamy badania prenatalne i chyba szukam pocieszenia, bo troche sie denerwuje. Po pierwsze dlatego, ze boje sie co z nich wyniknie z niewiadomych przyczyn, moze troche dlatego, ze mialam w 8 tc podwyzszone TSH (3,53), a lekarka nawet mi nie powiedziala, bo wynikow mi nie dala (laboratorium wysyla wyniki do przychodni-wiem, dziwna polityka) i dopiero dostalam skierowanie do endo (przyczyny tez nie podala), ale wczoraj ze stresu pojechalam do laboratorium 24h na badanie i w tej chwili mam 2,33. A po drugie jestem mistrzem czarnych scenariuszy i wymyslam chyba juz w glowie jakies niestworzone rzeczy. Jutro Pani doktor, ktora bedzie wykonaywala badania jest tez endokrynologiem, wiec dowiem sie cos dalej.
Czy ktoras z Was miala moze podobne wyniki?
Dowiedzialyscie sie jaka plec na pierwszych prenatalnych?
[emoji4]
Dobrze trafiłaś :) my też jesteśmy mistrzyniami czarnych scenariuszy :) zamartwiamy się nawet jak jest dobrze!
Głowa do góry, dziś usłyszysz same dobre wieści!! :)

Dzień dobry, czas ruszać do roboty.. Standardowo wstałam z myślą, że mi się nie chce [emoji14]
 
Cześć Majóweczki!
Piszę tu pierwszy raz :) mam na imię Anastazja i jestem w 12 tc - termin na 25.05 podobno :) jutro mamy badania prenatalne i chyba szukam pocieszenia, bo troche sie denerwuje. Po pierwsze dlatego, ze boje sie co z nich wyniknie z niewiadomych przyczyn, moze troche dlatego, ze mialam w 8 tc podwyzszone TSH (3,53), a lekarka nawet mi nie powiedziala, bo wynikow mi nie dala (laboratorium wysyla wyniki do przychodni-wiem, dziwna polityka) i dopiero dostalam skierowanie do endo (przyczyny tez nie podala), ale wczoraj ze stresu pojechalam do laboratorium 24h na badanie i w tej chwili mam 2,33. A po drugie jestem mistrzem czarnych scenariuszy i wymyslam chyba juz w glowie jakies niestworzone rzeczy. Jutro Pani doktor, ktora bedzie wykonaywala badania jest tez endokrynologiem, wiec dowiem sie cos dalej.
Czy ktoras z Was miala moze podobne wyniki?
Dowiedzialyscie sie jaka plec na pierwszych prenatalnych?
😊
Hej. Też mam termin na 25 maja :)
 
reklama
Do góry