reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Natala i Vivien trzymam kciuki wszystko bedzie ok:tak: ja przedwczoraj wyladowalam w szpitalu z bardzo twardym brzuszkiem :-(strasznie mnie bolal i zaczal kluc wiec pojechalismy tam zrobili badania i wyslali mnie do domku kazali odpoczywac i sie nie przemeczac:tak:tylko jak tu sie nie przemeczac jak mam urwisa w domu:-pcodziennie jestem tak padnieta ze nie mam na nic sily:-(juz sie nie moge doczekac maja:-p
 
reklama
Witam.

a Ja wczoraj położyłam się koło 19 mąż obudził Mnie o 23 żebym się rozebrała z ciuchów i przebrała w piżamkę i dalej poszłam spać :tak: tak jakoś Mnie wczoraj zmogło :szok:
U mnie tak było wczoraj, jak siępołożyłam na łóżku koło 20tej tak usnęłam. Jakaś taka padnięta byłam.

jakich kosmetyków uzywac dla malenstwa?
Najlepiej im mniej pachnie tym lepiej, najlepiej nasze rodzime kosmetyki. Ja stosowałąm u Ani mydełko bambino, potem oliwkę bambino po kąpieli, oilatum też miałam chyba ze 2 opakowania (wtedy nie smarowałam oliwką). Do pupy smarowałam sudocrem i bambino ochronny ale po przejściach z bakteriami w moczu lekarka pozwoliła nam smarować pupę tylko oliwką. Te tłuste kremy do pupy szczególnie źle działają na dziewczynki. I najlepiej przy zmianie pieluszki zamiast chusteczkami wycierać pupę, lepiej ją obmyć mydłem i wodą (szczególnie dziewczynki). Do buzi stosowałam (i stosuję) krem ochronny bambino. Do włosów kupiłam (jak Ania miała 3 m-ce) szampon Nivea.
Ogólnie, im mniej kosmetyków tym lepiej.

Kurcze wiecie co, mam zapalenie pochwy i lekarz przepisał mi na receptę Gynalgin
zanim dowiedziałam się, że oczekujędziecka, lekarka też mi zapisała ginalgin, na szczęście w porę się skapowałam, że nie jestem sama i nie zaczęłam tego brać, 2 opakowania leżą w apteczce. Teraz mam spokój (odpukać) ale jakby co to zastosuję zewnętrznie tantum rosa. Polecam ten proszek po porodzie (naturalnym), lepiej się wszystko goi (w szpitalu zalecili nam się podmywać po każdej wizycie w WC, chyba 1 saszetka na 1,5L wody).
 
A ja chyba z 5 pączków zjadłam. Najpierw mama kupiła, potem ja poszłam do cukierni (cena mnie powaliła ale jak już tam byłam to kupiłam za te 2,90 :szok::szok::crazy::angry::wściekła/y:) a po południu były pączki domowej roboty i te były najlepsze (właściwie to jeszcze są). I jutro czerstwe też będą super.

Natala i Vivien trzymam kciuki za Was i Wasze maleństwa.

Iwonka zakupy udane :tak:.
 
Cześć Dziewczyny!

Ja po kolejnym ciężkim dniu w pracy, wracam chyba na zwolnienie.
Ale się dziś rozpisałyście!

Natala i Vivien - trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku i żeby dzieciaczki jak najdłużej zostały w brzuszkach... Trzymajcie się ciepło.

Ja już po dwóch pączkach, zaraz będzie kolejny!:-D

Kamilka - ja startowałam z tej samej wagi co Ty - 68 kg. przy wzroście 173... a teraz już jest gdzieś 75, jak nie więcej.. przerażające trochę, boję się jaka będzie waga końcowa...:-( Do Męża mi niewiele brakuje, bo on wazy 80 kg przy wzroście 190...

Miłego popołudnia!
 
Dziękuje dziewczyny za kciuki.Jakos tak ciepło na sercu mi się zrobiło jak przeczytałam Wasze wcześniejsze posty.Bardzo dużo one dla mnie znaczą.Ja wciąż mam skurcze, ale już nie tak silne.Była dzis u mnie położna-znajoma mamy i sprawdzała czy wszystko jest dobrze i powiedziała, że rozwarcia nie ma, więc pozostaje odpoczynek i czekanie,żeby mała urodziła się jak najpóźniej.
 
Trzymajcie sie bobasy pepowinek i nie wychodzcie za wczesnie!!

A ja sie rozchorowałam :wściekła/y:
Temperaturki nie mam (wczoraj wrecz 36,5st...).
Ale zdycham strasznie - średnio kontaktuje, głowa mi pęka, gardło boli, kaszel mnie wykańcza...
Jestem okropnie słaba :no:
A w domu jestem sama, na głowie stado psów, którymi trzeba sie zająć... Nie mam siły na nic :-(
 
Jejku ależ urodzaj na problemy z szyjkami i skurczami.... niedobrze!! :-:)-( trzymam mocno kciuki za wszystkie majóweczki!!
Swoją drogą to dziwne, że natura robi nam takie problemy, nie sądzicie?

Aniusia, jeżeli chodzi o kosmetyki, to będziesz musiała obserwować swoją dzidzię, jak reaguje na poszczególne produkty... każde dziecko jest inne. Ja na początku stosowałam Baby Bubchen, Maks reagował na nie dobrze. Potem kilka razy zmieniałam i tez nie było problemów, ale jeżeli nie daj Boże Twoja dzidzia będzie alergiczna to będziesz musiała o wiele bardziej uważać.... czego nie życzę.
 
Olu K. ja spróbuje serii Hipp, pozyjemy zobaczymy, jak bedzie źle reagowała to bede "ratowac" jej skóre czyms innym. Z tego co sie dowiedziałam to na poczatku warto uzywac kosmetyki jednej firmy, łatwiej wtedy poznac na jaka firme ma uczulenie, bo jak sie ma kazda rzecz z innej firmy to pozniej trudno rozpoznac co zaszkodziło, czy krem do pupy, czy chusteczki czy oliwka itd...
 
reklama
Witam Was, widzę, że nie najlepiej z niektórymi z Nas (Natala, Vivien) trzymajcie się bo trzeba się trzymać, wiem, że łatwo jest mówić ja też w nie najlepszym nastroju miałam dziś krzywą cukrową i nie wyszło pomyślnie:-(, normalnie się popłakałam u gina, dobrze że mąż był ze mną on jakoś to znosił, lekarz stwierdził że źle mi to przekazał, że nia mam cukrzycy ciążowej tylko jest cukier trochę podwyższony bo norma to 140 a ja mam 150.:-( Jutro poradnia diabetologiczna, glukometr. Jest mi strasznie smutno bo myślę o niuni, ale gin mówi że zapobiegamy a nie gasimy pożar;-). Muszę mu wierzyć że będzie ok. Faktycznie może to był troszkę przesłodzony tydzień:baffled:. Pozdrawiam Was wszystkie obyście nie miały żadnych przykrych dolegliwości. Trzymajcie się bobaski w brzuszkach bo Wam jest tam póki co najlepiej;-)
 
Do góry