reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

U nas też piękne sloneczko:-) mnie na naukach w poradni najbardziej irytowalo że jedyne co z tego zapamietałam to ich nachalne powtarzanie kilka razy na spotkaniu wszyscy ginekolodzy sa żli tylko dwóch w calej małopolsce sa super bo sa katoliccy i każa pacjetka prowadzić kalendarzyki małżeńskie tu informacja gdzie jak sie zapisać ille... kosztuje taka specjalna katolicka wizyta :wściekła/y:Dodajmy ze oni przyjmuja 60 km od tej miajscowości ale jak chodzić bedziecie do innych to was kara boska spotka.......:szok:
 
reklama
Witam Was serdecznie, dzisiaj pierwszy dzień w pracy po zwolnieniu 2-tygodniowym...ale się nazbierało...jak już wam pisałam nikt za mnie nie może nic zrobić, więc biurko było pełne papierów...ale doszłam w koncu do jako takiego porządku...u nas też piękna zima, słonko świeci mocno i pewnie jutro będzie piękna chlapa :-:)wściekła/y:
ja z moich nauk to w sumie już niewiele pamiętam, oprócz zdziwienia Pani z poradni rodzinnej, która po obejrzeniu mojego kalendarzyka doszla do wniosku, ze to niemożliwe...:szok::szok::szok: dopiero kwestia brania pigułek antykon. wszytsko jej wyjaśniła...ale miała minę:baffled::baffled::baffled:
 
No już jestem:)
Właśnie poszli ode mnie goście... no i 2 godz. jakoś minęły :)
Niedziela też w miarę szybko zleciała przy graniu w karty... trochę oczy mi odpoczęły od TV.
Dziś dzwoniłam do lekarza. Pocieszył mnie troszkę bo powiedział, że jak mam raz miękki raz twardy brzuch to jest to normalne. Nie mogę tylko mieć takiego jak kamień i częstych skurczy:) No i mam zakaz masowania brzuszka:( a tam ręka sama jakoś idzie... chciałoby się już podotykać swojego maluszka:) I dowiedziałam się żę szyjka się nie wydłuży:/ pozostanie na 0,5 cm a teraz muszę się starać żeby się jeszcze bardziej nie skrócciła. a więc leżenie 4 miesiące plackiem...

Łania W - masz rację mąż jest wspaniały i gania przy mnie ale niedługo będzie jechać w delegację :( i już nie będzie tak kolorowo...

Kamilka i Aniusia - widzicie jakie to różne podejścia są księzy?... Ztym Twoim Kamilka to tak samo bym postapiła:) Aniusia uważam, że to super pomysł zrobić ślub i chrzciny w tym samym dniu... Impreza będzie chyba z tydzień trwała... w końcu to dwie niesamowite uroczystości :) Może i ty Kamilka coś takiego urządzisz??
Aniusia dobrze że powiedziałas o tym miesięczniku, zaraz zadzwonię do męża żeby mi kupił :)

Szopek - delikatnością to ten ksiądz nie grzeszył. A jakbyście mieli problem z zajściem w ciąże to przeceiż by Wam tylko przykrści narobił. Co za ludzie ??...

Tolka - hehehe, ja też zajadam się mamusinymi obiadkami, bo odkąd jedna i druga dowiedziały sie o naszym problemie to zwożą nam jedzenie:) Niedługo będziemy jak kulki...

Iwonka - Dla własnego spokoju możesz pojechać do ginekologa wcześniej. Albo telefonicznie się z nim skontaktuj. Powiedz mu jakie masz dolegliwości. Zobaczysz co on Ci powie.

Puchatka - nie jestem bardzo w temacie co do twojej sytuacji, ale widzę, że też masz łóżkowe spędzanie dnia. Ze skórczami też mam problem :( Tylko chyba mocniejsze leki bierzesz. Bo ja mam tylko nospę i magnez.

Agusiaa - ja Ci nie pomogę bo chodzę do jednego lekarza. Ale wydaje mi się, że jeżeli nie będziesz chciała to ten drugi lekarz nie wpisze ci nic do karty ciąży. Poodpoczywaj sobie to może ten ból Ci przejdzie :)

Magdalena- masz rację. Właśnie pocieszam się tą myslą, że mogę sobie pozwolić na leżenie. Mam tylko nadzieje, że przy następnej ciąży już nie będę miała takich problemów.

Madamagda - jaki wózeczek kupiła Ci mama ?? Jestem ciekawa. Ja niestety nie mogę chodzić po sklepach więc z chęcią posłucham rad odnośnie wózka, łóżeczka i wszystkich potrzebnych rzeczy dla maluszka. Napisz jak tam u nowego lekarza:)

JUż niedługo mąż przyjdzie:) Zmykam coś poczytać.
 
Cześć Dziewczyny!

Agusia - odnośnie chodzenia do dwóch lekarzy - ja jestem takim przypadkiem - u obydwu mam osobną kartę ciąży. Tak zalecil mi drugi lekarz - u pierwszego mam bezplatne badania i wizyty, dlatego chodze dalej. Obydwaj lekarze pracuja w tym samym szpitalu, tylko, że jeden jest ordynatorem... taka trochę zakręcona sytuacja.
Anusiasac - żeby tyllko Cię nie zamęczyli w pracy, bo u mnie jak wróciłam po zwolnieniu to nieźle zmęczona byłam...
Iwonka - jak tam samopoczucie dzisiaj?

Miłego popołudnia.
 
ja mam dzisiaj jakiś taki sobie dzień teściowa od rana ma fochy chyba te wiatry tak jej zaszkodziły mam ochotę nią potrząsnąć normalnie odrazu byłoby mi lepiej :angry: poza tym mąz ma taki katar że aż strach i tylko boje się żeby nie zaraził mnie tą "radością"
Dziubek ja brałam nospę i magnez od początku 16 tygodnia potem w 19 tygodniu leżałam w szpitalu i dostałam silniejsze leki bo sama nospa z magnezem nie dawały rady po szpitalu powolutku wróciłam znowu do tego zestawu ale okazuje się że to nie jest w stanie powstrzymać moich skurczów więc w piątek mój ginek zapisał mi fenoterol i dodatkowo magnez z potasem bo to jednak dopiero 24 tydzień więc trzeba jeszcze potrzymać dzidziusia w brzusiu stwierdził że póki co nie chce mnie kierować na oddział bo szpital to zawsze jednak jakieś obciążenie psychiczne stosuje się więc grzecznie do zaleceń i czekam na maj jak na zbawienie :tak::tak::tak:
Iwonko jeśli cokowliek Cię niepokoi to lepiej skontaktuj się z lekarzem wcześniej mój ginek zawsze powtarza że lepiej zrobić coś 5 razy za dużo niż raz za mało :tak:
Anusia tylko uważaj na siebie i nie daj się :tak:
Resztę cieplutko pozdrawiam i wracam do mojego leżakowania :tak::tak:
 
cześć :-) wiecie co to straszne że tyle z nas ma problem ze skurczami i skracająca sie szyjka , czy to normalne ? ja jeste troche zla na to że nie moge pobiegać po sklepach że trzeba sie ograniczać we wszystkim , ostatnio to sama do rzadnego sklepu nie chodze bo duszno tam a ja mam jakieś wybuchy goraca ,wy tez tak macie ? ale ruchy tego małego szzkraba daja tyle radosci że szybko zapominam o tym że jestem zła sama niewiem na co ...!!!
 
hej
niestety ja nie zamierza robic chrzcin w dzien slubu bo to jest nasz dzien i niektorych nieprzystosowanych mogloby to razic... wiec u nas chrzest bedzie tydzien po slubie... i tez nie bedziemy placic drugi raz tak uzgodnilismy z ksiedzem...:tak::tak:

a ja znow coraz bardziej spiaca ostatnio nie moge wytrzymac calego dnia zeby sie nie polozyc i nie przespac troche...:-:)-(
 
Witam.:-)
Ja tez dzis rano bylam na pobraniu krwi dwa razy.Tez mi dzis jakos smakowala ta glikoza:tak::-pJutro wyniki odbierze mi tata.Pozniej pojechalismy do Tesco na zakupy.Potem pojechalam do swojego starego mieszakanka po ubranka malutkie Vanesski.Potem przeglad i czesc juz sie pierze zeby odswierzyc troche a pozniej upiore w Loveli w kwietniu.:-)No i bilans jest taki ze na pierwsze 0-6 miesiecy zycia to wszystko mam z dlugim rekawem,jest tego duzo wiec w sumie juz nic nie kupuje takiego tylko same bodziaki z krotkim rekawkie na lato w rozmiarze 0-3 M:-)Z tego wszystkiego jakos dzis jestem slaba i juz nic wiecej nie robie,nawet obiadu.Małż zje sobie chinszczyzne:tak:A na jutro umowilam sie do gina z Bielanskiego ale to dopiero na 19:10.
 
Już jestem babolki!
Wróciłam od nowego lekarza, w końcu trafiłam tak dobrze, przyszłam 1,5 godziny wcześniej i tez przyjął mnie wcześniej. Siedziałam u niego 45 min, pomierzył wszystko, na 99 % móiwł że dziewczynka, widziałam cipeczkę, pytał czy mąz jest wysoki, bo dziewuszka ma dłuuugie nogi na 26 tydzień, także będzie wysoka
usmiech.gif
Mam zapalenie pochwy, przepisał lekarstwa, no i niestety macica się stawia, brzuch twardnieje, dostałam nospę i mam sie oszczędzać. Jednyie szyjka długa 40 mm, szczelnie zamknięta, to dobra wiadomość. Dał mi zwolnienie od ręki na miesiąc.
Byłam też u męża w sklepie, ruch straszny, utarg po połowie dnia jak utarg dwudniowy, mąż przeszczęśliwy, w końcu odetchnął ja zresztą też. Teraz musi się juz ułożyć. Pojkechałam do pracy, podobno moja robota została podzielona na 5-ciu pracowników i nie dają rady, hehe a podobno nic nie robiłam w pracy, taka była opinia i dobrze teraz zobaczą co tak naprawdę robiłam. Rozmawiałam z kolega z pracy, mówił że chce się pozbyć ciuszków po córce która niedawno się urodziła a juz wyrosła z ciuszków, chętnie wezmę
usmiech.gif
No dobra nadrabiam zaległości, musze was troszkę poczytać.

Dziubek
mój wózeczek, zdjęcia i opis jest tutaj https://www.babyboom.pl/forum/maj-2008-f175/wozki-13233/index30.html
 
reklama
:tak::tak::tak:ja kupuję tylko tą gazetkę, jest fajowa i jest także coś dla menża do poczytania....i fajnie opisana jest ciąza, az miło się czyta, cieszę się, że podpowiedź z lekturką się przydała :-D
Witam Was poniedziałkowo:-)
Ja juz po badankach,jutro wyniki, przeżyłam, nie było tak źle a i glukozę tez sie dało wypić bez cytryny, dla mnie smakowało to jak bardzo posłodzona słaba herbata. Lekturka w poczekalni bardzo sie przydała, czytałam nowe miesięcznik "M jak Mama", polecam, opisany jest cały drugi trymestr i takie tam inne ciekawe artykuły.
A Wy jak dziewczyny po badankach?
 
Do góry