reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Dziewczyny co tak cichutko ?;-)
Wracam włąśnie z wizyty u gina ,widzialąm dziś wyrażnie twarzyczkę małego ,taka śliczna sie wydaje:-) A więc tak główka bardzo nisko ,szyjka jeszcze trzyma ale bardzo skrócona mam nakaz oszczędzania sie wybitnie jeszcze przez 10 dni zeby szyjka nie rozwarła sie a potem niech sie dzieje co chce . Cyprian troche przystopował i utył w 3 tygodnie 400gr. Ma 2.600 orientacyjnie Jak sie nic nie wydarzy to kontrola za 2 tygodnie ale gośc wybitnie sie ze mną żegnał przedporodowo i chyba on sam nie wierzy że sie jeszcze zobaczymy z brzuchem Ja sama nie wiem ,troche sie boje ale zobaczymy co będzie

Iwonka przedszkole to prawie jak szkoła ,na wyprawke pewnie mniej dajesz ,ja sie boje terazniejszych matek bo niektóre wszystkie rozumy pozjadały i gotowe oczy wydrapać Z nami sie tak nie patyczkowano ,teraz niby sie bardziej dba o dzieci ale czaem to przesada jak matka matke chce zabić bo dzieci sie popychaly czy podobne
 
reklama
witam ide robić kawe zaraz... łączcie sie.

faktycznie cichutko :szok:

Sylwia myśle ze posiedzi a te dni szybko zleca, życze dużo dużo zdrówka.. a mój mały urodził sie 2460 a teraz jest niczego sobie ;-)

Iwonka wow :szok: niezle tyle ze znajoma za prywatny zlobek placi 600zł a ja place ok 180/200 zł bo wiadomo ze sie trafia dni ze go nie ma no i komitet 50zł i ubezpieczenie chyba 30zł ale to na caly rok

wykoncze sie na wolnym wlasnie wciagnelam nalesniki z serem smietana i sosem truskawkowym :baffled:
 
Ja się zaraz będę łączyć z kawą, a Ty Wiki już wypiłaś dawno.

Ja płacę za prywatny 600 zł plus jedzenie 10 zł/dzień. Do publicznego nie mamy nawet szans się dostać, bo od roku jesteśmy na liście rezerwowej gdzieś około 60 miejsca. Mam nadzieję, że jak w marcu złożę podania do przedszkoli, to gdzieś mi ją na wrzesień przyjmą.

Sylwia, oby mały jeszcze sobie posiedział, powiedz mu, że tu wcale nie tak fajnie, pogoda do bani i lepiej w cieplutkim brzuszku.;-)
 
Witam.Do tej kwoty zapomniałam jeszcze dodać że wyprawkę plastyczną muszę jeszcze kupić,(farby,kredki itd)
Potem w pażdzierniku to bedę płacić koło 400zl.
Przynajmniej jest jeden plus że wszystkie 5 latki obowiązkowo maja odbyć rok w przedszkolu więc kiedyś jakieś miejsce dla nich sie znajdzie:-D:sorry2::angry:
Gdyby Vanesska chodziła do przedszkola tylko do godziny 13ej to płaciłabym tylko za dwa posiłki.a za reszte nic,bo do 13ej jest tzw podstawa programowa bezpłatna.wszelkie zajęcia dodatkowe jak rytmika ,angielski i reszta jest dlatego po 13ej i są płatne..

Sylwia pogłaskaj brzusio od cioteczek.
 
Ostatnia edycja:
Witam
Iwonka to was kosztuje [przedszkole:szok:myslalam ze darmowe sa,platne jakies dodatkowe zajecia,posilki itp:baffled:
U nas nuda,deszcz pada.Jutro ide na rano do pracy.dzis na popoludnie,nie wiem czy dam rade bo G ma dlugi dzien:baffled:
Kondzio ma imrezke urodzinowa kolezanki w niedziele,musze kupic prezent a tu pada:no:zapomnialam calkiem.Moze ktoras mi podpowie co kupic 5latce:tak:
Ide po kawce,widze ze wszyscy juz po:sorry2:Padam Kondzio od jakiegos czasu znowu budzi sie baaardzo czesto:no:jestem wykonczona,kiedy tro sie skonczy:no:
 
Iwonka kabina fajna :) ten adres co podałaś to dzielnica przemysłowa z magazynami w Gdańsku więc luz :) do Żukowa mam bliżej :), ja pamiętam jak za przedszkole płaciłam 480zł, u nas żłobek prywatny kosztuje od 850 do 1500zl!!! Państwowy jest jeden na całą Gdynię!!! od stycznia będziemy się starać o przedszkole państwowe, jako rocznikiem 3latka będzie.
Sylwia oszczędzaj się :-)
Wiktoria praktycznie za darmo macie żłobek !!! Super ;-)
 
Minka, a można od stycznia? Wszędzie, gdzie dzwonię, to jakaś średnio miła kobieta burczy do mnie, że zapisy na wrzesień od 1 marca i nie ma innej możliwości :baffled:
 
Minka, a można od stycznia? Wszędzie, gdzie dzwonię, to jakaś średnio miła kobieta burczy do mnie, że zapisy na wrzesień od 1 marca i nie ma innej możliwości :baffled:
jeżeli bedzie miejsce w grupach to nie ma u nas problemu :) wowczas od razu dołącza do grupy i chodzi od stycznia :*
wcześniej tak samo zrobiłam z Wiktorem, jest tylko jeden problem wówczas, tzn. dziecko bedzie chodziło do 1 grupy przedszkolnej 2 razy (od stycznia do czerwca i pozniej znowu od wrzesnia) no chyba że zdecydujesz inaczej, ale masz praktycznie 100% szanse na przedszkole, bo jak juz chodzi to dziecka nie skreślą, i bez stresu idzie od wrzesnia :)

bo inaczej to rzeczywiście zapisy w zależności od miasta od marca do maja, ale wówczas są to zapisy na wrzesień;-)
 
panna migotka Ha i tu Cie mam dopiero pije bo mi sie przysnelo na mojej salonowej sofie (materacu):-D:-D

minka bo to panstwowy jest reszte daje miasto ale sprawdzaja teraz strasznie meldunek a wogole w przedszkolu bedzie tak ze beda brane 3 rzeczy meldunek czy oboje pracuje i jeszcze cos ale niewiem co... i nie ma ze kolejnosc zgloszen tylko sie sklada pozniej jest komisja i rozpatruje
 
reklama
Z tego co ja wiem podanie juz można złożyć do przedszkola,tak jak ja to zrobiłam.Warunkowo przyjmują dzieci już od 2,5 lat. Jeśli by zwolniło sie miejsce i przyjeli by mi Klaudie od końca listopada bo wtedy skończy 24 maja 2,5 roku to będzie w pierwszej grupie a od września była by w drugiej grupie.:tak:
Teraz od tego roku zrobili tak ze pierwsza grupa to 3 latki,druga to 3-4 latki,trzecia to 4 latki ,czwarta to 5 latki:sorry2: a 6 latki już w szkole.

Oficjalnie rekrutacja do przedszkoli odbywa sie właśnie od marca i wtedy powinno sie zacząć składać podania,ale mi przyjeli poza tym okresem bez niczego. :tak:

Minka dzieki,mam nadzieje ze nie trzeba będzie interweniowac w tej firmie.Jak widze to same dobre komentarze dostaje ta firma.
Odpisało mi kilka osób które zakupiło te kabiny i jest wszystko ok! Mówia ze złożyć ja to sztuka ale na końcu efekt piękny :-) jednemu pilot nie działa(choc nie wiem do czego ten pilot):sorry2:obserwuje nadal co jeszcze wystawia na aukcji bo maja naparwde niskie ceny za fajne rzeczy
 
Ostatnia edycja:
Do góry