reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

reklama
Pola mam pytanko do Ciebie, bo wiem że kiedyś odp. mi na temat tego zusu i karty n-la. Czy orientujesz się może dlaczego mnie nie obejmą podwyżki, (które będą wypłacane z wyrównaniem od stycznia), od momentu kiedy poszłam na zwolnienie oraz podczas okresu macierzyńskiego? Tzn. podobno dostanę za okres styczeń, luty i poł. marca (do czasu kiedy pracowałam). Może jestem jakaś tępa, ale dla mnie jest to niezrozumiałe dlaczego zus podczas wypłacania pieniążków nie uwzględni mi tej podwyżki, mimo iż teoretycznie miałam pensję podwyższoną już w styczniu? Jak miałabyś trochę czasu i chęci to czekam na odp. Z góry dziękuję.

ZUS licząc podstawę do wypłaty każdego zasiłku chorobowego , bierze średnią z ostatnich 12 miesięcy, nie wliczając miesiąca, w którym wystepuje zwolnienie.

A może mi uda Ci się odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie dot. ZUS-u bo miałam podobną sytuację, gdzie się wkurzyłam, że dostaję tyle co przed podwyżką...a więc ZUS wypłaca Ci średnią braną z 12 ostatnich miesięcy, które przepracowałaś przed pójściem na zwolnienie- niestety :baffled:

Dokładnie. Też miałam w firmie podwyżkę i dostanę ją dopiero po powrocie, o ile tam wróce :baffled:

Dzięki Dotkass. Wkurzona jestem, no ale co nic nie zrobię. Czekam tylko aż zus cokolwiek wypłaci, bo od 2 marca zero poborów:no:.

Niestety Dziewczynki mi też mniej więcej od takiego czasu zalegają z kasą :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Ja ostatni przelew miałam około 15 marca i to w dodatku nie za cały miesiąc :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Kurcze ciekawe jak się ma Zwolinka?

Też jestem ciekawa :tak::tak::tak: Na pewno, skoro się nie odzywa, to została w szpitalu. Pytanie tylko czy dalej w 2packu, czy już z Maleństwem przy cycu :-)
 
Czesc Dziewczynki!
Ale mam dzis fajny humorek!:-) Bo jutro juz wraca w koncu moj męzus, dzis ide odswiezyc nasze mieszkanko (bo podczas jego nieobecnosci siedze sobie u rodziców) i zrobic zakupki...Juz sie nie moge doczekac jak zobacze go w drzwiach:-)
A w dodatku dzis kurier przywizie mi łózeczko:-)No i ta pogoda...az chce sie zyc! :-)
A w nocy jak to w nocy, boli ale cóż... ta kruszynka w brzuszku nie jest niczemu

Mój mężuś też ma dzisiaj wrócić, więc na obiadek robię żeberka :-)

Też czekam na łóżeczko, ale moje raczej będzie w poniedziałek :tak: a ja taaaak bardzo chciałabym mieć je już w domciu :tak::tak::tak:
 
czesc dziewczyny ja wczoraj jak wruciłam z zakupków odrazu poszłam spac pszewijak kupiłam ten o którym pisałam .Ale mnie omineło z Zwolinka kurcze tylko pozazdroscic pewnie juz tuli malenstwo . mnie maz chciał zawiesc wczoraj do szpitala z tymi mojimi bulami brzucha ale ja niechcem ale jak on jeszcze raz zobaczy ze mnie boli to powiedział ze sam mnie zaniesie do auta i zawiezie bo on nierozumie ze mój lekasz mówi ze to normalne ale on nie moze patrzec ze to mnie az tak boli dziewczyny pomuszcie co mam robic


wruciłam - wróciłam
pszewijak- przewijak ...na litość boską !
mojimi - moimi !!
bulami- bólami !
pomurzcie- pomóżcie !
lekasz- lekarz !

błagam o trochę ortografii


jesli cie boli tak bardzo to udaj sie do szpitala najlepiej na izbę....


 
Spoko, ja Twój tez mam zapisany :-), mam wrażenie, że powoli zaczynamy wpadac w niewielka panikę ;-)
No ja własnie spakowałam w torbę szpitalną suszarkę do włosów, na śmierć bym zapomniała, a nie chcę wyglądać jak zmokła kura.:tak::tak:
Pewnie większość z nas zapomniała o tym:sorry2: bo nie było na liście hehe.
 
reklama
No ja własnie spakowałam w torbę szpitalną suszarkę do włosów, na śmierć bym zapomniała, a nie chcę wyglądać jak zmokła kura.:tak::tak:
Pewnie większość z nas zapomniała o tym:sorry2: bo nie było na liście hehe.


Oczywiście, że zapomniałam :-)

Dzieki Bogu, ze na to wpadłaś :tak: Jak ja bym wyglądała???? :-D:-D:-D
 
Do góry