reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Kochana , zabrzmiało to ze jestes przyszła matką i przyszłą rodzącą po raz 2 jakbyś była profesorem ginekologii :) Owszem każdy kolejny poród daje Ci większe doświadczenie , ale mogłabym napisać równie dobrze , co Ty tam możesz wiedzieć o ciąży, ja będę matka po raz 2 , przy 2 dziecku zmagałam się 3 lata z niepłodnością idiopatyczna, miałam dziesiątki badan u najlepszych specjalistów w Polsce, ciąża z in Vitro, do 18 tygodnia ciazy było podejrzenie dużej wady genetycznej , aminopunkcja potem plamienie , ale co ja tam mogę wiedzieć w końcu jestem tylko przyszła matką, drugiego dziecka po strasznych przejściach ;)

To wszytko to prawdziwa historia ale napisana trochę z „przekąsem” :)

Nie zadałam pytania o USG, żeby otrzymywać odpowiedzi poprawne, bo skoro lekarze są w tej kwestii podzieleni to Ty też nie możesz znać odpowiedzi. Ale bardziej oczekiwałam Waszych opinii, doświadczeń :)
Dodam też, że spokój matki podczas ciąży jest bardzo istotny. Nawet tutaj na wątku pojawiały się często obawy, że nie wiadomo co tam u dziecka, bo dawno nie było usg... Ja tak nie mam, bo usg daje mi jednak pewien rodzaj spokoju. I warto to też wziąć pod uwagę
 
reklama
Dla mnie pewniakiem na zaparcia jest kawa. Mala, słaba, z odrobina mleka gwarantuje szczęśliwe zakończenie nawet gdy przychodzi masakryczny kryzys.
A tak to błonnik błonnik i dużo wody.
Działają tez suszone owoce ale u mnie słabo się sprawdzają bo generują koszmarne wzdęcia, za które w obliczu kończącego się sezonu grzewczego - podziękuje 😁
 
u mnie równo 30tc i 1420 (43 percentyl) doktor szacuje wagę 3kg-3,200kg przy porodzie( w 39tc będę miała CC)😊
 
reklama
Dziewczyny czy trzeba mieć plan porodu? Na stronie mojego szpitala nie ma nic takiego, a a internecie tyle tego że nie ogarniam. Macie ściągnięte z internetu i zaznaczone co chcecie a co nie czy w ogóle to nie potrzebne? 😅
 
Do góry