reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

każdy lekarz robi jak uważa, jeśli to wam pasuje to ok🙂
Ale napiszę jeszcze tak a propos. mój syn miał większy obwód brzuszka niż głowy-i już tu było wiadome że może nie przejść. wykryto to na USG, na którym tez oszacowano jego wagę. no nikt by nie wpadł na to że mogę nosić w sobie tak duże dziecko, cesarka uratowała mu życie, zadecydowano o niej po badaniu USG.. ja się po prostu czuje bardziej zaopiekowana wiedząc, że mój lekarz zrobi USG i ewentualne nieprawidłowości będziemy kontrolować na bieżąco. nie rozumiem tych 3 USG na całą ciążę..ale cóż. jestem tylko matką i przyszłą rodzącą po raz drugi, co ja mogę wiedzieć😉
Kochana , zabrzmiało to ze jestes przyszła matką i przyszłą rodzącą po raz 2 jakbyś była profesorem ginekologii :) Owszem każdy kolejny poród daje Ci większe doświadczenie , ale mogłabym napisać równie dobrze , co Ty tam możesz wiedzieć o ciąży, ja będę matka po raz 2 , przy 2 dziecku zmagałam się 3 lata z niepłodnością idiopatyczna, miałam dziesiątki badan u najlepszych specjalistów w Polsce, ciąża z in Vitro, do 18 tygodnia ciazy było podejrzenie dużej wady genetycznej , aminopunkcja potem plamienie , ale co ja tam mogę wiedzieć w końcu jestem tylko przyszła matką, drugiego dziecka po strasznych przejściach ;)

To wszytko to prawdziwa historia ale napisana trochę z „przekąsem” :)

Nie zadałam pytania o USG, żeby otrzymywać odpowiedzi poprawne, bo skoro lekarze są w tej kwestii podzieleni to Ty też nie możesz znać odpowiedzi. Ale bardziej oczekiwałam Waszych opinii, doświadczeń :)
 
reklama
Kochana , zabrzmiało to ze jestes przyszła matką i przyszłą rodzącą po raz 2 jakbyś była profesorem ginekologii :) Owszem każdy kolejny poród daje Ci większe doświadczenie , ale mogłabym napisać równie dobrze , co Ty tam możesz wiedzieć o ciąży, ja będę matka po raz 2 , przy 2 dziecku zmagałam się 3 lata z niepłodnością idiopatyczna, miałam dziesiątki badan u najlepszych specjalistów w Polsce, ciąża z in Vitro, do 18 tygodnia ciazy było podejrzenie dużej wady genetycznej , aminopunkcja potem plamienie , ale co ja tam mogę wiedzieć w końcu jestem tylko przyszła matką, drugiego dziecka po strasznych przejściach ;)

To wszytko to prawdziwa historia ale napisana trochę z „przekąsem” :)

Nie zadałam pytania o USG, żeby otrzymywać odpowiedzi poprawne, bo skoro lekarze są w tej kwestii podzieleni to Ty też nie możesz znać odpowiedzi. Ale bardziej oczekiwałam Waszych opinii, doświadczeń :)
to właśnie się podzieliłam własną opinią i doświadczeniem które mam jako matka i zaraz rodząca po raz kolejny. nic więcej, nie doszukuj się 😉😁
oczywiście wiedzę opieram na tym co przeszłam, niczym więcej. a już czuję się spokojniejsza bo wiem że dzięki USG mamy wszystko pod kontrolą. Tyle😉
 
A macie sprawdzone sposoby na kaszel? Bo ja to już nie wiem co stosować 😟😟
Możesz coś kupić sobie z serii *spam* . Jak boli gardło to tabletki do ssania z tej serii :) A z domowych sposobów to mleko z miodem, masłem i czosnkiem :) mocz nogi w cieplej misce z solą :) i jak koleżanka napisałam wyżej syrop z cebuli :)
 
Położna w szpitalu polecała na zaparcia napić się na czczo sporą ilość wody. Jak naturalne sposoby nie działają to z tego co wiem podają tu płynną parafinę do picia. Słyszałam też o „glutku” z siemienia lnianego :)
 
reklama
No pewnie, myślę że jak są jakieś wskazania, coś widać nie tak to właśnie robią więcej. Ale jeśli widać na tych najwazniejszych, że wszystko wygląda dobrze to wtedy nie mają takiej konieczności ☺️
Nie, mam na myśli, że w zdrowej fizjologicznej i bezproblemowej ciąży robią usg lekarze na nfz. Więc czasem warto poszukać po prostu :) No chyba, że pasują nam tylko 3 usg. To już kwestia wyboru
 
Do góry