reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Dziewczyny jaki magnez i witaminę D bierzecie? Chodzi mi dokładnie o nazwę i firmę. Chce zrobić zakupy przez neta bo pokończyły mi się leki :)
Teraz nie biorę przez ciągle wymioty i mdłości. Ale wcześniej brałam vigantoletten albo inne dostępne w aptekach leki, to ważne lek otc. A z magnezu Magne b6 to też lek otc
 
reklama
Ja mam z kolei straszny ból w pośladku. Nie jest to napewno rwa kulszowa bo nie promieniuje na nogę. Boli mnie głownie jak coś robie w pochyleniu. Np. odkurzam, myje podłogi to poźniej jak się wyprostuje nie mogę stąpnąć na nogę taki mam ból w pośladku. Pamietam, że w poprzedniej ciąży miałam podobny problem ale to był 3 trymestr. Wtedy czasami nie mogłam w łożku się przewrócić z boku na bok. Ale teraz to jest masakra :/
Dzisiaj byliśmy na grzybach wiec wiadomo, ciagle pochylanie i jak wróciliśmy do domu to nie mogłam na mogę stanąć tak mnie bolało.

Do tego ta infekcja intymna. Coś strasznego. Piecze, swędzi. Nie pamietam kiedy miałam taki problem. Martwi mnie to, żeby nie zaszkodziło dzieciaczkowi.

Co do porodu to ja miałam jeden SN z nacięciem. Ja ogólnie nawet nie wiem kiedy zdecydowali, że mnie natną. Po 16h porodu nie kontaktowałam prawie. Po prostu poczułam jak położna to robi, nieumiejętnie bo za pierwszym razem się nie udało. Ogólnie mój poród był tragiczny. Źle go wspominam bardzo :( Ale chciałam napisać, że po porodzie strasznie uwierał mnie szew i dopóki położna mi nie ściągnęła ich to nie mogłam chodzić :/ poźniej jak ręka odjął, rewelacja.
Kolejny porod rownież chce SN. Jestem bardziej świadoma, jest już doświadczenie wiec myśle, że inaczej do tego podejdę i mam nadzieje, że będzie lepiej.
A mnie prawa ręka od ramienia do przed nadgarstkiem ból, swędzi, kłuje? Jak czytam, to zapalenie mięśni? Masuje, octem jabłkowym wacikiem zaczęłam robić i zobaczymy. Jak nie pomoże, to lekarz, grr...
Dopiero następnego dnia ?
Pionizuja po cc po ok 12h, czasem po 10.
Ja po pierwszym cc długo dochodziłam do siebie, ale to było cc po początku SN. Było w pełnej narkozie i miałam 2 dreny w brzuchu. Drugie cc było w znieczuleniu podpajeczynowkowym, po ok 11 h wstałam i już chodziłam. Doszłam do siebie bardzo szybko.
Rodziłam o 14:10, gdzie na noc dali mi spokój i z samego rana zaczęła się "walka" z bólem :/

Cytaty mi poznikały? :/
I zapomniałam co chciałam pisać?

Ale pamiętam o nacinaniu, kurka, ja tym razem tez zakażę nacinania. Nigdy nie miałąm tragedi z tym nacinaniem, nawet blizny nie mam, tak samo pięknie po CC zostałam zszyta, że mam malutką bliznę, całkiem na dole nad pochwą. Maż w ogóle mówi, ze ja wyglądam na dole tak, jakbym nie rodziła :) Ale tym razem faktycznie, nie pozwolę być nacinana, moze będzie jeszcze lepiej, moze nawet nie pęknę?

I chyba o infekcjach było jeszcze? No ja nie mam z tym problemu, w ciażach tez nie miałam, ale po porodach przemywałam Tantum Rosa i szybko się goiło...
 
@gooskaw mam pytanko, po tym zapaleniu krtani kaszel się zmienił na niby mokry, daje syrop flavamed wykrztusny i doktorka kazała do ustania kaszlu robic inhalacje z benodilu. Problem w tym że on chyrla i chyrla ale nie słyszę wcale zeby coś mu się odrywało Kurcze, nie wiem co teraz robic czy dołożyć mu inhalacje np z soli fizjo, nie wiem jak mu pomóc a czytalam ze taka zalegająca wydzielina to może być niebezpieczna ...

Do tego wczoraj był placz że boli go brzuch, nawet w pewnym momencie mowil ze bardzo boli, pierwsza taka nasza akcja, przełożyłam mu termofor z pestkami wiśni i pomogło ale dlugo go bolało aż się już zestresowałam 😔
 
No mi moja gin powiedziała ze niestety w ciąży się zaczynaja dość szybko pogłębiać i wychodzić schorzenia które normalnie nam az tak nie doskwierają. Kazała się zapisać do fizjo i ogarnąć temat bo samo nie przejdzie. Może masz szanse się wybrać na jakiś masaż ?
Wybieram się do fizjoterapeuty bo inaczej może być cieżko szczególnie pod koniec ciąży jak brzuch będzie większy.
Ja tak właśnie miałam, teraz też tak zrobię - tak naprawdę położna przeprowadzi Cię przez cały poród i pierwsze godziny po, więc warto ekstra zapłacić za jej opiekę.
A ile kosztuje taka położna mniej więcej?
Ja bardzo bym chciała rodzic na Polnej w Poznaniu :)

Leżałam tydzień na polnej w ciąży w związku z nadciśnieniem i tam na oddziale opieka super plus pyszne jedzonko. Porodówka ma średnie opinie bo jest trochę masówka, porod za porodem i sama opieka poporodowa podobno kiepska bo jest full pacjentek. Sprzęt to prawda najlepszy gdyby maluszkowi się coś działo.
Ja rodziłam w szpitalu Św. Rodziny.
Dziewczyny jaki magnez i witaminę D bierzecie? Chodzi mi dokładnie o nazwę i firmę. Chce zrobić zakupy przez neta bo pokończyły mi się leki :)
ja tylko z aliness. Mam komplet witamin dla kobiet w ciąży + cytrynian magnezu.
 
Wybieram się do fizjoterapeuty bo inaczej może być cieżko szczególnie pod koniec ciąży jak brzuch będzie większy.

A ile kosztuje taka położna mniej więcej?


Leżałam tydzień na polnej w ciąży w związku z nadciśnieniem i tam na oddziale opieka super plus pyszne jedzonko. Porodówka ma średnie opinie bo jest trochę masówka, porod za porodem i sama opieka poporodowa podobno kiepska bo jest full pacjentek. Sprzęt to prawda najlepszy gdyby maluszkowi się coś działo.
Ja rodziłam w szpitalu Św. Rodziny.

ja tylko z aliness. Mam komplet witamin dla kobiet w ciąży + cytrynian magnezu.
Mnie ta masówka nie przeraża. Jak leżałam na oddziale IP to większej masówki nie mogło być. A i tak położne były na każde zawołanie a nawet i bez zawołania :)
 
reklama
Jak tam dziewczyny u was? U mnie dziś 6t 6d.. mam chyba 100% dolegliwości: wymioty, nudności, senność, ból piersi, zawroty głowy, ogóle osłabienie.. bramat 😑 nie pamiętam abym w jakiejkolwiek ciąży tak źle się czuła, zwolniłam się wczoraj z pracy 3 godziny wcześniej bo myślałam że tam zjadę 🥲 zostało 8 dni do wizyty 😌
 
Do góry