reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Nie rodziłam prywatnie.
Rozważ rozwiązanie polegające na tym, że opłacasz czas położnej z danego szpitala podczas porodu. Najczęściej są to świetne kobiety. Taka polozna jest z Tobą cały czas.
No i wiesz, „ma chody” na położnictwie, trakcie porodowym i na noworodkach.
Wyjdzie taniej, a szpital publiczny, z jego zaletami (i wadami). Zaletą na pewno jest kadra i sprzęt, w razie komplikacji.
Ja tak właśnie miałam, teraz też tak zrobię - tak naprawdę położna przeprowadzi Cię przez cały poród i pierwsze godziny po, więc warto ekstra zapłacić za jej opiekę.
 
reklama
Ja trafiłam na wspaniała położna przy porodzie, naprawdę, każdemu życzę żeby na taka trafił! 🥰 zszywała mnie taka młoda lekarka, i ja tak bezwładnie z dzieckiem na rękach zjeżdżałem z tego łóżka pupa w dół, i nogi same mi się przekręcały, No nie miałam siły, no i ta lekarka do mnie i do męża co chwile „proszę się podnieść, jak pani nie będzie współpracować to nie zszyje, niech ja pan podniesie… itd” No a ta położna w końcu się odwróciła do niej i powiedziała jej „jak ta dziewczyna ma mieć sile żeby usiedzieć prosto jak przed chwila urodziła”. 🫢😁 mąż się śmiał pod nosem. Hehe.
Ale typa mnie zaszyła tak ciasno ze dluuugo mnie kroczę bolało, a przy seksie to daje się we znaki, już nie wszystkie pozycje są przyjemne, niektóre bolą 🙄 No ale co, reklamacji przecież nie idzie zrobić 🤷🏻‍♀️
Reklamacji to może nie złożysz, ale bliznę po nacięciu można rozpracować za pomocą fizjoterapeuty uroginekologicznego :)
 
Dziewczyny a ja chcialabym sie zapytac o Wasze kapiele. Bo ja kocham wrecz wrzatek i sobie chwile w wannie polezec ale stary sie na mnie drze ze „zrobie z dzieciaka jajecznice”. Jak wy sadzicie?
Ja robię kąpiele ale staram się w trochę chłodniejszej wodzie niż zazwyczaj (tez zawsze kąpałam się w ukropie). Pilnuje żeby mi nie było za gorąco i za duszno i tyle :)
 
Mam do Was pytanie, zastanawiam się nad porodem w prywatnej porodówce np. w Medicover w Warszawie. Mieszkam w Poznaniu ale tu nic nie ma.. jak myślicie warto zainwestować? Chciałabym, żeby było to piękne przeżycie abym była otoczona super opieką a nie jak w taśmociągu.. bardzo proszę o opinie, może któraś z Was rodziła prywatnie?
W Poznaniu są akurat dobre szpitale. Bratowa spod Wrocławia przyjechała na poród właśnie tu i bardzo sobie chwaliła. Jeśli chodzi o placówki prywatne to są Ok dopóki coś się nie dzieje, moja ciotka rodziła w prywatnej i jak zaczęły być komplikacje podczas porodu to wieźli ja do szpitala państwowego gdzie mieli specjalistyczny sprzęt - czas oczywiście działał na jej niekorzyść
 
W Poznaniu są akurat dobre szpitale. Bratowa spod Wrocławia przyjechała na poród właśnie tu i bardzo sobie chwaliła. Jeśli chodzi o placówki prywatne to są Ok dopóki coś się nie dzieje, moja ciotka rodziła w prywatnej i jak zaczęły być komplikacje podczas porodu to wieźli ja do szpitala państwowego gdzie mieli specjalistyczny sprzęt - czas oczywiście działał na jej niekorzyść
Ja bardzo bym chciała rodzic na Polnej w Poznaniu :)
 
Ja bardzo bym chciała rodzic na Polnej w Poznaniu :)
Leżałam tam kilka dni na endokrynologii i ten pobyt był na duży plus (o ile można tak nazwać wizytę w szpitalu :D) ale trochę pospacerowalam po szpitalu, widziałam mniej więcej jak to wyglada. Do szkoły rodzenia tez chce iść do szpitala na Polnej żeby może złapać jakiś kontakt do położnej :)
 
Leżałam tam kilka dni na endokrynologii i ten pobyt był na duży plus (o ile można tak nazwać wizytę w szpitalu :D) ale trochę pospacerowalam po szpitalu, widziałam mniej więcej jak to wyglada. Do szkoły rodzenia tez chce iść do szpitala na Polnej żeby może złapać jakiś kontakt do położnej :)
Ja też leżałam na endokrynologii, a za drugim razem na oddziale IP i tęsknię za obiadkami tam 😄
A tak na poważnie to dla mnie najważniejszy argument, że na Polnej jest od razu opieka nad noworodkiem, gdyby coś się działo.
 
Ja też leżałam na endokrynologii, a za drugim razem na oddziale IP i tęsknię za obiadkami tam 😄
A tak na poważnie to dla mnie najważniejszy argument, że na Polnej jest od razu opieka nad noworodkiem, gdyby coś się działo.
Na polnej jadłam najlepszy pasztet z ciecierzy i zupę krem z brokułów. Maja naprawdę dobre jedzenie 😃😃
dokładnie, zgadzam się. Ten szpital jest kompleksowy jeśli chodzi o mamę i dziecko
 
Dziewczyny jaki magnez i witaminę D bierzecie? Chodzi mi dokładnie o nazwę i firmę. Chce zrobić zakupy przez neta bo pokończyły mi się leki :)
 
reklama
Dziewczyny jaki magnez i witaminę D bierzecie? Chodzi mi dokładnie o nazwę i firmę. Chce zrobić zakupy przez neta bo pokończyły mi się leki :)
Ja biorę z healthlabs obie rzeczy. Kiedyś brałam vigantol i totalnie nie podniósł mi wit D a po tej witaminie D w kroplach z helathlabs widzę różnicę. Magnez też mają dobry tylko przy mdlosciach ciężko mi brac 2 tabletki rano i 2 wieczorem. Zazwyczaj biorę tylko raz dziennie 🤷🏽‍♀️ mam też od nich omega prenatal
 
Do góry