reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny ja po wizycie. Dzidziuś 1.7cm, serduszko bije :) wg USG to 8t1d i chyba tego się będę trzymać już (wg om 8t5d). Ale zmartwił mnie wynik glukozy (a raczej to jak to skomentował mój lekarz). Glukoza wyszła mi na czczo 5.17 mmol/l. I pytał czy w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę bo wynik trochę za wysoki. Ma któraś doświadczenie w tej kwestii ? Czy jest duża szansa że w tym bodajże 26tc wyjdzie mi cukrzyca na krzywej ?
Jak masz zły cukier na czczo to może cię skierować na krzywą już teraz, a nie w 26tc.
Pewnie skieruje cie też do diabetologa.
 
Ja nie mówię na razie bo przypuszczam, że reakcja nie będzie zbyt dobra. Ani rodziców ani teściów.
szczerze to mnie to wkurza. I domyślam się ze moja teściowa zareaguje dużo lepiej niż moja mama, która zapytała czy jeszcze planujemy więcej dzieci… No ale teściowa sama miała 4 dzieci. Zdziwiła mnie odpowiedz mojej mamy, bo nie podrzucamy za bardzo dzieci, ze starsza siedzieli ze 2-3 razy (ma 5 lat) z młodsza raz jak szliśmy na wesele
 
Dziewczyny ja po wizycie. Dzidziuś 1.7cm, serduszko bije :) wg USG to 8t1d i chyba tego się będę trzymać już (wg om 8t5d). Ale zmartwił mnie wynik glukozy (a raczej to jak to skomentował mój lekarz). Glukoza wyszła mi na czczo 5.17 mmol/l. I pytał czy w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę bo wynik trochę za wysoki. Ma któraś doświadczenie w tej kwestii ? Czy jest duża szansa że w tym bodajże 26tc wyjdzie mi cukrzyca na krzywej ?
Ja miałam cukier ponad 6 prawie 7 i nic mi nie mówiła że za wysoki. Widziałam że przekracza norme ale moja gin nic mi nie mówi na temat cukru tylko kazala inne badania zrobić. No to jaja z tym cukrem. Przycupne co się będzie działo z Tobą I tym cukrem. Dlaczego moja w ogóle nie zareagowała jak mam jeszcze większy niż Ty 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
reklama
Mamy 1 😁 Nie wiem, chyba byli zaskoczeni. Nie wnikałam, ale ja jestem już przyzwyczajona do takich i innych tekstów 😂 Może myśleli, że będziemy mieli 1.

Ja się właśnie zapisałam na prenatalne na 10.11.
Z zaskoczenia to też można niezle gafy palnac :D ja pamiętam jak mi się urodziła kuzynka i miałam wtedy 15 lat.
I jak ciotka się spytała o moje wrażenia to powiedzialam "ale fajny bajer" nie wiem czemu 🙈🤷 do tej pory się zastanawiam

szczerze to mnie to wkurza. I domyślam się ze moja teściowa zareaguje dużo lepiej niż moja mama, która zapytała czy jeszcze planujemy więcej dzieci… No ale teściowa sama miała 4 dzieci. Zdziwiła mnie odpowiedz mojej mamy, bo nie podrzucamy za bardzo dzieci, ze starsza siedzieli ze 2-3 razy (ma 5 lat) z młodsza raz jak szliśmy na wesele
Mnie zawsze szokuje to że ktoś jest niezadowolony z nie swojej ciąży 🤷 nikt nie powinien nikomu planować rodziny lub nawet wypowiadać się na temat ile wg niego ktoś powinien mieć dzieci, nawet jeśli to bliska rodzina
No jedynym wyjątkiem to jak ktoś jest na utrzymaniu swoich rodziców lub teściów to mają prawo być niezadowoleni w takim przypadku
 
Do góry