reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Jakie dawki wit D bierzecie?
Zawsze brałam 4 tys, teraz czytam, że w ciąży jest zalecane 2 tys jednostek...

Poszukałam troche badan naukowych i w sumie pisze, że robili badania wśród kobiet które brały 2 i 4 tys i w sumie nie bylo żadnych efektów ubocznych z tego tytułu
a jak jest u Was z wit D?

No właśnie dziewczyny, dajcie proszę znać jakie witaminy obecnie bierzecie lub zamierzacie brać?

prenatal.PNG

Ja z witaminek to tylko prenatal duo i tam jest 2 tys.
 
reklama
A ja mam pytanie czy to normalne że ból piersi ustąpił ? Jestem teraz w 7t3d i tak jak wcześniej bolały tak teraz w ogóle. Z objaw jedynie brak apetytu, nie mam na nic ochoty i jestem taka bez energii. Wizytę mam dopiero 5.10. Na pierwszej wizycie gin tylko potwierdził ciążę ale był sam pęcherzyk widoczny bez zarodka
 
A ja mam pytanie czy to normalne że ból piersi ustąpił ? Jestem teraz w 7t3d i tak jak wcześniej bolały tak teraz w ogóle. Z objaw jedynie brak apetytu, nie mam na nic ochoty i jestem taka bez energii. Wizytę mam dopiero 5.10. Na pierwszej wizycie gin tylko potwierdził ciążę ale był sam pęcherzyk widoczny bez zarodka
Normalne, każda ciąża przebiega inaczej, jedne objawy ustępują inne się zaczynają, a nieraz nie ma żadnych objawów w ciąży i też jest ok :)
 
11 listopada jest za 2 tygodnie ! wierze w ciebie. Ja bym nie popuściła. :) A jak męczą cię takie straszne wymioty to idz do lekarza po leki. Widziałam tutaj kilka przykładów dziewczyn, które musiały juz brac leki na wymioty bo by się odwodniły. Nie ma co czekać.

O ludzie ! Kocham bitą śmietanę, ale musi byc prawdziwa ubijana, nie ta ze spray :)

Podziwiam, miałam kilka razy :przyjemność" pracować na świetlicy i uważam, że to jest hard core :D

Najlepiej będzie po prosty zrobić badania na toxo. Jak masz przeciwciała to wiesz ze nie musisz się szczególnie martwić, a jak nie masz to ja bym po prostu ograniczyła kontaty, bo twój stres związany z tym, że możesz się zaraziź może też zle działać na całokształt :)

O matko! Współczuje. Mnie to jedzenie nie mdli, ja mam tak z głodu :D i tylko jabłka z sadu pomagają. I muszę chyba zacząć myć owoce bo ja to z drzewa prosto jem maliny, brzoskiwinie, śliwki, gruszki, jabłka :) Ale strasznie masz ... A może masz możliwość starszaka ulokować co jakiś czas do babci, cioci, koleżanki. Ile ma?

Jak już namieszałaś w rodzinie to idz na ciosem :D jak teściowa mówi o duchy kota i wróbelkach to zakładam, że lekko nie jest. Ja jestem zwolennniczką braku egoizmu u ludzi. Jak kot cierpi to bym się nie wahała, chyba, że ma się dobrze a tylko taka starość u niego. Zamknąć na dworze i niech śpi na dworze :) ja akurat mam kotkę mała. Jakieś 4 miesiące ma. Śpi w budzie na zewnątrz. Ciepło ma, dostep do dworu. czasem wejdzie do domu powabić się i zaczynam się zastanawiać czy nie za lekko podchodzę do tematu :D ale jak miałam przeciwciała w poprzedniej ciąży to teraz też powinnam mieć? Jak to jest ?

Z Turcji własnie niedawno moja szwagierka wróciła, była wtedy chyba w 20 tc. Mówi, że świetna wycieczka. Upały aż tak nie dokuczały, klima, soszki, wspaniałe jedzenie, odpoczywanie. Nic tylko latać :) ale co by nie było pytała lekarki o pozwolenie.

Ja jestem z tych co bym sobie nie podarowała jakby się miało coś stać z mojej winy. Raczej bym leki brała. Ja zarówno na cyste czy krwiaki brałam luteinę albo duphaston. Nie pamiętam..

Nie można się rozciągać ani skręać ? o matko, jak tu wstać i się nie rozciągnąć po nocy :O też noszę moją 10 kg córkę ... eh,,,kolejne ciąże mam wrażenie są zupełnie inne i te dzieciaki od samego poczaku muśża być twardsze. Życie ich nie rozpieszcza. U mnie teraz jak zaczęłam dzisiaj 9+0 jest już lepiej. Przynajmniej nie usypiam na macie z córką. Ale jak zwylke uwielbiama się z nią bawić to teraz bym najchętniej lezała... ciężko w ciągu dnia się zmusić czasem.
niestety 11listopad to za miesiąc i dwa tygodnie 🤔
 
O matko :D :D :D zdecydowanie. to dlatego, że od listopada chce iśc na L4 i szykuje mi się wiele trudności i wiele pracy w pażdzierniku... chyba podświadomie chciałam go wykreślić :) sorki. jednak 6 tygodni to już coś innego niż 2 tygodnie. Ale nadal nie zmieniam zdania, że warto. Owszem nie za wszelką cene. Ale ja z tych to nie popuści jak możę. :D
niestety coraz mniej mogę. Dziś wróciłam z pracy i czuję się mega przemęczona 🫣
 
Jasne, masz rację. Nie pisałam, żeby nie rozwlekać.
Mam wrażenie, że kot co chwilę jest u lekarza. Ale może to wrażenie.
To ja dodam swoje 3 grosze 🙂.

Mam 16-letnią kotkę z przewlekłą niewydolnością nerek 3 stopnia (i przy okazji nadciśnieniem, nadczynnością tarczycy, zwyrodnieniem kręgosłupa, osłabioną wątrobą). Przy odpowiedniej pielęgnacji taki kociak może funkcjonować na naprawdę niezłym poziomie i długo. Wizyty u weterynarza są wpisane w starość zwierzaka, ale nie warto usypiać pochopnie. PNN polega na kryzysach, po których jest często poprawa, pod warunkiem odpowiedniego leczenia.
 
Hej, a ja kolejny dzień zgonu 🤢 wczoraj wymiotowałam przez 30 minut, bo próbowałam zapakować brudne naczynia do zmywarki i ten zapach zrobił swoje 😳 a w nocy mój mąż przyszedł do łóżka późno, wybudził mnie zapachem jego dezodorantu i też wylądowałam nad kibelkiem 🤢 ja już nie mam siły ☹️ starszak ogląda przez pół dnia bajki, bo ja nawet z piżamy nie wyskakuję przez cały dzień i tkwię tak na kanapie 🙁 mam takie wyrzuty sumienia...
Myślałam, że do trzeciej ciąży organizm się jakoś przyzwyczai i będzie lepiej, a okazuje się, że znoszę ją najgorzej ☹️ już Wam nie chce marudzić, ale radości na razie nie czuję w ogóle 🙄 do tego i u mnie też zaczęły się rewolucje żołądkowe, a to co jem nie ułatwia - zupki chińskie trzeci tydzień 😳 no ale tylko to mi wchodzi. Wy tu o owocach i warzywach, a ja nie mogę na nic patrzeć. Jem tylko kanapki z serkiem almette i dzemem i zupki chińskie 😳 a to dopiero początek 9 tygodnia 😱
u mnie tez mam wrażenie ze trzecia najgorsza… najlepiej wchodzą mi zupy, z produktami stałymi mam problem wiec robię w kółko pomidorowa i rosół. Tez mam ochotę tylko leżeć na kanapie, ale o ile 5 latka zajmie się sobą, tak 15 miesięczna córkę muszę jeszcze ogarniać 😫


Założyli mi dziś holtera, ciekawe jak ciąża wpłynęła na serducho
 
Hej :) Chyba i ja powoli się z Wami przywitam. Termin z OM 28 maja😀😀 O ciąży wiem już prawie dwa tygodnie, ale nie chciałam się zbytnio nastawiać, bo jestem już po jednej stracie i tylko czytałam Was czasami. Ze względu na stratę od początku biorę Duphaston i Acard. Jestem już po pierwszej wizycie. Na razie wszystko ok, pęcherzyk jest 😍😍 Teraz czekamy na kolejną wizytę 12 października i serduszko❤️❤️
 
Hej, u mnie z om 27.05 i też jedna strata😞 mam dopiero wizytę 7.10. Lekarz kazała Ci brać duphaston? Ja się strasznie boję , bo oprócz bolących i powiększonych sutków to nie mam żadnych odczuć .
 
reklama
Jakie dawki wit D bierzecie?
Zawsze brałam 4 tys, teraz czytam, że w ciąży jest zalecane 2 tys jednostek...

Poszukałam troche badan naukowych i w sumie pisze, że robili badania wśród kobiet które brały 2 i 4 tys i w sumie nie bylo żadnych efektów ubocznych z tego tytułu
a jak jest u Was z wit D?
Zimą biorę i 10 tys. Badam poziom - przy czym nasze „normy” są bardzo niskie - przy np niepłodności zaleca się utrzymywać takie które sugerują nadmiar bo normy są zwyczajnie zbyt niskie
 
Do góry