reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Hej. Byłam dziś na wizycie u mojego gina 🙏🏼🙏🏼 Wczoraj sam do mnie dzwonił.
Z Kropkiem wszystko ok. Ma już cały 1 cm 😍😍😍 bije mu serduszko. I wiek z om pokrywa się idealnie z wiekiem ciąży.
Założył mi kartę ciąży, dał skierowanie na badania j następna wizyta za tydzień, bo mam tez krwiaka w macicy. Kazał się w ogóle tym nie przejmować i nie panikować w przypadku plamienia.
 

Załączniki

  • 8629705E-5E02-4DF9-9EE7-A7CB4B9CA7D8.jpeg
    8629705E-5E02-4DF9-9EE7-A7CB4B9CA7D8.jpeg
    1 MB · Wyświetleń: 63
reklama
Hej, u mnie z om 27.05 i też jedna strata😞 mam dopiero wizytę 7.10. Lekarz kazała Ci brać duphaston? Ja się strasznie boję , bo oprócz bolących i powiększonych sutków to nie mam żadnych odczuć .
A z jakiego powodu straciłaś ciąże?

Duphaston pomoże tylko jeśli poronienie było wywołane niedomogą lutealną (Takie poronienie występuje najczęściej w pierwszych dniach po zagnieżdżeniu, często przed miesiączka ).
W przypadku wad zarodka (większość poronień) nic nie pomoże, może zaszkodzić utrzymując martwą ciąże np.
Jeśli kobieta ma prawidłowy poziom
Progesteronu to już w ogóle duphaston nie ma
Sensu.
 
Hej. Byłam dziś na wizycie u mojego gina 🙏🏼🙏🏼 Wczoraj sam do mnie dzwonił.
Z Kropkiem wszystko ok. Ma już cały 1 cm 😍😍😍 bije mu serduszko. I wiek z om pokrywa się idealnie z wiekiem ciąży.
Założył mi kartę ciąży, dał skierowanie na badania j następna wizyta za tydzień, bo mam tez krwiaka w macicy. Kazał się w ogóle tym nie przejmować i nie panikować w przypadku plamienia.
A ja się w końcu umówiłam na 9+1 :)
Moja dr będzie do tego czasu na urlopie a ja nie chciałam iść przed 7/8 tygodniem więc idę chyba ostatnia z nas :)
 
A ja mam pytanie czy to normalne że ból piersi ustąpił ? Jestem teraz w 7t3d i tak jak wcześniej bolały tak teraz w ogóle. Z objaw jedynie brak apetytu, nie mam na nic ochoty i jestem taka bez energii. Wizytę mam dopiero 5.10. Na pierwszej wizycie gin tylko potwierdził ciążę ale był sam pęcherzyk widoczny bez zarodka
Tak, każde wystąpienie objawów, przejście objawów, nawracanie albo w ogóle ich brak jest ok - o niczym to nie świadczy.
Brak objawów nie sugeruje że coś jest nie tak, a objawy, nawet książkowe nie gwarantują chociażby nawet zarodka.
 
To ja dodam swoje 3 grosze 🙂.

Mam 16-letnią kotkę z przewlekłą niewydolnością nerek 3 stopnia (i przy okazji nadciśnieniem, nadczynnością tarczycy, zwyrodnieniem kręgosłupa, osłabioną wątrobą). Przy odpowiedniej pielęgnacji taki kociak może funkcjonować na naprawdę niezłym poziomie i długo. Wizyty u weterynarza są wpisane w starość zwierzaka, ale nie warto usypiać pochopnie. PNN polega na kryzysach, po których jest często poprawa, pod warunkiem odpowiedniego leczenia.
Ja akurat psiara i mam między innymi psią seniorkę. 14 letnią, chorą na czerniaka (po operacji i bez przerzutów jeszcze), korzysta z życia jakby miała z 3 lata. Wcześniej pożegnałam dwóch seniorów w dużo gorszym zdrowiu niż ona ale korzystających z życia na swój sposób :) po nich widać do kiedy chcą z nami być.
 
A z jakiego powodu straciłaś ciąże?

Duphaston pomoże tylko jeśli poronienie było wywołane niedomogą lutealną (Takie poronienie występuje najczęściej w pierwszych dniach po zagnieżdżeniu, często przed miesiączka ).
W przypadku wad zarodka (większość poronień) nic nie pomoże, może zaszkodzić utrzymując martwą ciąże np.
Jeśli kobieta ma prawidłowy poziom
Progesteronu to już w ogóle duphaston nie ma
Sensu.
Martwy zarodek. Nie robiłam badań genetycznych , ale jeśli i tym razem tak będzie to jestem zdecydowana na ich wykonanie
 
reklama
Do góry