reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

To i tak spoko wynik. Ja przy euthyrox 50 miałam teraz przy badaniach ponad 3. Mam teraz euthyrox 75 plus jodit. Ogólnie Endo mi mówił, że jod powinna każda kobieta brać w ciąży ;) 🤔
TSH lubi robić cuda wianki w ciąży, dlatego myślę, że warto oznaczać je od razu po dwóch kreskach na teście. A ile jodu Ci zalecił? W suplach dla ciężarnych jest z reguły 200 mcg.
 
reklama
wlansie w Niemczech tez nie dają l4. Ale jest takie coś jak zakaz pracy, który wystawia o lekarz jak ciąża jest zagrożona, albo pracodawca jak warunki oracy nie są odpowiedzcie dla ciężarnej No i jest to 100% płacone. Ja bylam na takim zakazie pracy bo muszę dźwigać więcej niż ileś tam kilo i temperatura jest poniżej ileś tam stopni. No i teraz po wizycie w czwartek tez dostanę ten zakaz pracy.
O to może tutaj też coś takiego jest. Nawet nie wiem bo ja mam biurową pracę i z domu wiec w zasadzie żadnego zagrożenia 🤷🏽‍♀️ ale pewnie koło marca będę chciała już nie pracować żeby się przygotować 😁

Ja od la

Ja od lat używałam Flo do kontrolowania cyklu. Teraz po prostu przełączyłam z trybu kontroli owulacji na tryb ciążowy. Tylko ze jest płatna za tryb owulacji i ciąży. Chyba 11£ na rok . Ale polecam. Bardzo dokladna, z poradnikami, prywatnym czatem. W sumie to jedyna, jaką kiedykolwiek stosowałam, wiec nie mam porównania.
Ja mam flo i nie place nic. Płatna jest tylko wersja premium.
 
O to może tutaj też coś takiego jest. Nawet nie wiem bo ja mam biurową pracę i z domu wiec w zasadzie żadnego zagrożenia 🤷🏽‍♀️ ale pewnie koło marca będę chciała już nie pracować żeby się przygotować 😁


Ja mam flo i nie place nic. Płatna jest tylko wersja premium.
No to wydaje mi się ze na pewno, bo to już się ten okres macierzyński zaczyna, chyba to było 6 tygodni przed porodem i 8 tygodni po porodzie. 🤔
 
Ja nie chce wykorzystywać macierzyńskiego przed. Tutaj mamy tylko 16 tyg wiec wole mieć wszystko po.
musisz się porządnie doinformować, bo pracodawcy lubia oszukiwać. Moj przy pierwszej ciąży z początku udawał ze nie ma czegoś takiego ze jak już to lekarz wystawia. Ale moj lekarz dał mu jakieś pismo i nagle wystawił bez problemu 😆
 
Cześć dziewczyny, post grzecznościowy. Sprzedam detektor tętna płodu za 69 zł. Używany sporadycznie, kupiony w kwietniu br. Gdyby był ktoś zainteresowany zapraszam do wiadomości. Spokojnych ciąż ❤️
 
Dziękuję mam. Nadzieję że dotrwam chociaż do 32 tc a leżałaś dupka wyżej niz. Głowa czy nie
Ja miałam w 31 tc zagrożenie przedwczesnym porodem. Miałam odmiedniczkowe zapalenie nerek i wywołało to skrócenie przez weekend szyjki z 3,6 na 2,0 i mnie położyli na 3 dni, dożylnie duuużo magnesu i nakaz leżenia. Nic nie mówili o biodrach wyżej. Oszczędzać się i powinno być dobrze.
To i tak spoko wynik. Ja przy euthyrox 50 miałam teraz przy badaniach ponad 3. Mam teraz euthyrox 75 plus jodit. Ogólnie Endo mi mówił, że jod powinna każda kobieta brać w ciąży ;) 🤔
Jod też właśnie zażywam bo mam w Prenatal DUO. Ale jod nie jest wskazany przy nadczynności więc trzeba uważać.
Ja bym oszalała w domu. Uwielbiam moją pracę i z wielką chęcią pracuje :D
Ojeje, ja pracuje z dziećmi i dodatkowo jest to praca z wysilkiem fizycznym, więc nie chce pracować więcej niż bym musiała.
Ja tez chce pracować jak najdłużej. Tutaj nie ma zwolnienia "bo ciąża" 🤷🏽‍♀️ i nie jest 100% płatne wiec po prostu nie opłaca mi się iść narazie. Poza tym ja pracuje zdalnie, z domu, 9-17 wiec nie ma problemu, mogę pracować pod kocem z kanapy 😁😁😁 chociaż narazie to pod kocem bym się ugotowała😁
Jakbym miała zdalną prace w domu lub na miejscu to pewnie też bym do pracy chodziła. Ale prowadzę zajęcia dodatkowe z robotyki dla dzieciach na klockach LEGO i mam firmę mobliną, więc nie ma u mnie szans abym nie poszła na L4. Ciąża z tytułu zaggrażajacych bo po 2 poronieniach.
Ja nie chce wykorzystywać macierzyńskiego przed. Tutaj mamy tylko 16 tyg wiec wole mieć wszystko po.
16 tygodni....matko ! 4 miesiące... Polska pod tym względem wygrywa wśród krajów Europejskich. Jednak rok macierzyństwo uważam za minium. Ciężko by mi było oddać 4 miesięczne niemowle.
 
Cześć dziewczyny, post grzecznościowy. Sprzedam detektor tętna płodu za 69 zł. Używany sporadycznie, kupiony w kwietniu br. Gdyby był ktoś zainteresowany zapraszam do wiadomości. Spokojnych ciąż ❤️
Z chęcią bym kupiła, ale mąż by mnie z domu wyrzucił a od lekarki dostałabym wykład :D może komuś jednak się przyda.
 
musisz się porządnie doinformować, bo pracodawcy lubia oszukiwać. Moj przy pierwszej ciąży z początku udawał ze nie ma czegoś takiego ze jak już to lekarz wystawia. Ale moj lekarz dał mu jakieś pismo i nagle wystawił bez problemu 😆
Pracuje w dużej międzynarodowej firmie wiec raczej nie ryzykowaliby z oszukiwaniem ale wiadomo ze chce znać swoje prawa wiec napewno się doedukuje 😁

16 tygodni....matko ! 4 miesiące... Polska pod tym względem wygrywa wśród krajów Europejskich. Jednak rok macierzyństwo uważam za minium. Ciężko by mi było oddać 4 miesięczne niemowle.
4 miesiące dla matki i 4 miesiące dla ojca. Moja firma jeszcze dokłada miesiąc dodatkowo wiec ja 5 miesięcy wezme a mój parter 2 pierwsze miesiące ze mną i 2 miesiące jak ja skończę macierzyński.
 
reklama
Do góry