reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

opowiem jak to wyglądało przy pierwszym porodzie, byłam na wywołanie od 40 tc i po oksy miałam skurcze i takie uczucie jakby mały skakał na trampolinie ale głową w dół, próbował się wydostać ale nie mógł, skurcze na KTG pisały się wysoko no i gdyby nie pępowina to w sumie bym urodziła 🙂 ale uczucie przedziwne, bolał też krzyż i podbrzusze jak na taki silny okres, i żadna pozycja nie była wystarczająca, chodziłam po sali, kucałam, kręciłam biodrami, nic nie pomagało...
Zawinął się pępowiną?
 
reklama
tak, dwa razy, o cesarce zdecydowano rano i to w sumie był ostatni moment, bo już były zielone wody a on był wspomagany tlenem po wyjęciu, punktacja też niska, ale rozwija się bardzo dobrze ☺️
 
U mnie jakoś od 34/35 tygodnia mam częste twardnienie brzucha - w sumie zaczęło mi się wiele tygodni wcześniej, ale dostałam dawkę 8xmagnez i przeszło. Ale od tego 34 tygodnia magnez swoją, a skurcze swoją. Rozwarcia brak, skurczy w sumie nie ma godziny w ciągu dnia żebym nie odczuwała na jakąś minutę czy dwie. Tak jak pisały wcześniej dziewczyny, nie ból a dyskomfort.
 
U mnie jakoś od 34/35 tygodnia mam częste twardnienie brzucha - w sumie zaczęło mi się wiele tygodni wcześniej, ale dostałam dawkę 8xmagnez i przeszło. Ale od tego 34 tygodnia magnez swoją, a skurcze swoją. Rozwarcia brak, skurczy w sumie nie ma godziny w ciągu dnia żebym nie odczuwała na jakąś minutę czy dwie. Tak jak pisały wcześniej dziewczyny, nie ból a dyskomfort.
Jaki magnez dostalas ze 8x1? :)
 
U mnie dzisiaj 36+3. Wczoraj byłam na wizycie, miałam też ktg, żadne skurcze się nie pisały. Odczuwam spore parcie na spojenie łonowe, ciężko mi chodzić :/ ale to samo miałam w pierwszej ciaży.
 
No i jutro zaczyna się nasz miesiąc :) Ciekawa która pierwsza się doczeka ☺️
Powodzenia dziewczyny!
Ja siedzę jak na szpilkach po zdjęciu szwów od poniedziałku. Miałam epizod na porodówce, ale skurcze się wyciszyły 😂 dzisiaj 37+5 i małemu się nie spieszy, a rozwarcie ostatnio na 1,5cm, szyjka praktycznie zgładzona 🤷🏻‍♀️ może w tym tygodniu się namyśli
 
My już rozpakowani. Maluszek waży 3600 kg i mierzy 56 cm. Życzę powodzenia wszystkim mamusiom ❤️🍀
gratulacje! Dużo zdrowia dla was 🥰

Ja dziś 36+0, z obserwacji osob trzecich wynika, że mam mocno obniżony brzuch. Z obserwacji moich.. skurcze, skurcze,skurcze 😆 raz zwykle stawianie się, bezbolesne poprostu niekomfortowe, a raz już takie poważniejsze. Uczucie parcia na krok zauważyłam, że nasila się właśnie przy mocniejszym skurczu. W czwartek mam wizytę zobaczymy jak tam szyjka się miewa. Wszystkiego dobrego dziewczyny 😇
 
reklama
gratulacje! Dużo zdrowia dla was 🥰

Ja dziś 36+0, z obserwacji osob trzecich wynika, że mam mocno obniżony brzuch. Z obserwacji moich.. skurcze, skurcze,skurcze 😆 raz zwykle stawianie się, bezbolesne poprostu niekomfortowe, a raz już takie poważniejsze. Uczucie parcia na krok zauważyłam, że nasila się właśnie przy mocniejszym skurczu. W czwartek mam wizytę zobaczymy jak tam szyjka się miewa. Wszystkiego dobrego dziewczyny 😇
trzymam kciuki żeby poszło gładko ♥️♥️♥️
 
Do góry