reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Też znam przypadek laski, która paliła całą ciążę i urodziła zdrową dziewczynkę 😱😱 Nie mogłam tego przeżyć jak widziałam jak pali z wielkim brzuchem a potem go jeszcze głaszcze. My się długo staraliśmy i takie widoki strasznie źle na mnie działały. Ogólnie raczej nie utrzymuje kontaktu chociaż to dobra znajoma mojego męża (dokładnie dziewczyna jego przyjaciela), ale jakoś nie mogę.
To, ze dziecko sie urodziło zdrowe, to nie jest jeszcze przesądzone, czy aby później nie będą problemy. Wszelkie ubytki wychodzą później, nie, jako niemowlę...
Ja dzis na oparach cierpliwosci... moj syn to istny szogun a chory syn to diabolo pomidoro. Mam ochote go przywiazac do krzesla i wystawic na taras. Oczywiscie zamykajac pozniej drzwi od srodka🤦‍♀️🤷‍♀️
Oj znam to :D Teraz juz tak lepiej, bo i chłopaki starsze, ale wcześniej to miałąm niezły hardcore z 3 chłopakami :D W sumie, teraz też jak się zaczną kłócić, nie, to nie jest zwykłą wymiana zdań, tam niekiedy trzeba aktywować moce matki 😅
 
Myślałam, że tylko ja tak mam z krótkotrwałą radością po wizycie ;)
Pod tym kątem właśnie to ja się cieszę, że w sumie chodzę do 3 lekarzy. Dzięki temu dość często mogę sobie podglądnąć co tam u dzidziusia i trochę mnie to uspokaja :) Jakbym miała czekać 3 czy 4 tyg to bym chyba ze stresu padła...
 
Ja paliłam przed pierwszym dzieckiem - rzuciłam jak tylko dowiedziałam się o ciąży. Po ok. 2 latach znowu wróciłam, miałam wtedy trudny okres w życiu. Jak paliłam to nie jakoś dużo, bo paczka starczała na tydzień, więc może dlatego nie miałam takiego problemu z rzuceniem. Za drugim razem nie czekałam na ciążę, po prostu wkurzyłam się na siebie, że zamiast myśleć o dziecku to kombinuję jak się przed nim schować i zapalić. No i powiedziałam sobie tak: "przysięgam na zdrowie moich dzieci, że więcej nie zapalę". I od tego czasu więcej nie zapaliłam i wiem, że nigdy nie zapalę. Głupie, ale zadziałało, a jak działa to nie jest głupie ;)
 
Ja dzis na oparach cierpliwosci... moj syn to istny szogun a chory syn to diabolo pomidoro. Mam ochote go przywiazac do krzesla i wystawic na taras. Oczywiscie zamykajac pozniej drzwi od srodka🤦‍♀️🤷‍♀️

Ja dzisiaj rano tak miałam 😆 moj się odpalił przy śniadaniu, sciągał mi z talerza, wiercił się, tańcował przy stole, chyba z 3 razy sie zakrztusił parówka bo tak sie wygłupiał… myślałam ze wyjdę z siebie i stanę obok 🤣
 
rozumiem doskonale Twoje emocje i Twoja złość, w końcu chcesz dla córki dobrze.. co do nadwrażliwości sensorycznej to moja nie akceptuje w dotyku owoców takich jak brzoskwinia itp, wiec kroimy jej w kawałki i wtykamy wykałaczki żeby nie musiała ich dotykać… pewnie dostałas wiele rad i rozumiem ze po prostu nie działają… trzymam kciuki żeby córka zaczęła jeść ☺️
Mam nadzieję,że kolejne dziecko będzie "normalniejsze"..... Bo z dwójką niejadkow chyba oszaleje
 
Pod tym kątem właśnie to ja się cieszę, że w sumie chodzę do 3 lekarzy. Dzięki temu dość często mogę sobie podglądnąć co tam u dzidziusia i trochę mnie to uspokaja :) Jakbym miała czekać 3 czy 4 tyg to bym chyba ze stresu padła...
Znaczy prowadzisz ciążę u trzech lekarzy i masz trzy książeczki?

Ja chciałam chodzić do dwóch - z Luxmedu i prywatnie. W końcu ani razu nie dotarłam do tego prywatnego lekarza 🙈.
 
reklama
Pod tym kątem właśnie to ja się cieszę, że w sumie chodzę do 3 lekarzy. Dzięki temu dość często mogę sobie podglądnąć co tam u dzidziusia i trochę mnie to uspokaja :) Jakbym miała czekać 3 czy 4 tyg to bym chyba ze stresu padła...

Tutaj w Niemczech to nie ma szans nawet do dwóch lekarzy. Nie ma czegoś takiego jak „przygarnie”, a jak już chodzisz do jednego ginekologa to nie możesz zmienić, masz tylko jednego na kwartał. 🫢
 
Do góry