reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Ja gdybym byłam 35+ i dostała skierowanie na NFZ to bym bez wątpliwości poszła na PAPPA. Jak mam płacić to mam lekkie poczucie, że te badanie mnie nie przekonuje. Po tych samym ryzykach to wiadomo tyle, ze nie wiadomo.

U mnie w mieście w dwóch miejscach. gdzie robią prenatalne jest coś takiego badanie USG i trymestru ( szczegółowa ocena anatomii i biometrii płodu bez oceny ryzyka) i się nad tym zastanawiam. Teoretycznie normalnie na wizycie lekarz też chyba powinien zrobić pod koniec 1 trymestru szersze USG z oceną organów itp, ale nie wiem czy aż tak szczegółowe zrobi, bo przy wizytach takich to czasu nie ma? Plus akurat mój lekarz nie ma certyfikatu do prenatalnych. A z drugiej, jak ktoś inny zerknie to też nie zaszkodzi. Zawsze jakby coś wyszło to Pappa można dorobić jeszcze. Pobrać krew. Wyniki tylko będą później.

Ktoś robi same USG takie albo planuje? Czy dobrze myślę, że na normalnej wizycie lekarz nie zrobi tak szczegółowego badania?

Drugie pytanie farbujecie włosy w ciąży? A szczególnie teraz w pierwszym trymeście? Bo ja najpierw czytałam, że można. Potem, ze lepiej w drugim i zgłupiałam czy iść czy czekać miesiąc i za miesiąc iść.
Ja juz farbowałam włosy w tej ciąży.

Co do badań prenatalnych robię usg+badanie krwi. Ale ja mam za darmo bo jestem 35+. Co do usg na wizycie to skoro lekarz nie ma kwalifikacji do zrobienia badań prenatalnych to nie wiem czy zrobi tak dokładnie. Poza tym uważam, że dobrze, jeśli badanie zrobi inny lekarz niż prowadzący. Zawsze większa szansa, że jeden zauważy coś, czego drugi nie widział.
 
reklama
Cześć dziewczyny chciałam się przywitać 🙂 Aktualnie 6+2 byłam już na jednej wizycie tydzień temu i był pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🙂 termin mam wyliczony na 22.05 😁 w piątek mam kolejna wizytę i mam nadzieję że zobaczę już ❤️. To moja pierwsza ciaza staralismy się o nią 7 lat i wkoncu się udalo dzięki in vitro 🥰
Gratuluję wszystkim mamusia które zobaczyły już serduszko a za resztę trzymam mocno kciuki 🥰
 
Cześć dziewczyny chciałam się przywitać 🙂 Aktualnie 6+2 byłam już na jednej wizycie tydzień temu i był pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🙂 termin mam wyliczony na 22.05 😁 w piątek mam kolejna wizytę i mam nadzieję że zobaczę już ❤️. To moja pierwsza ciaza staralismy się o nią 7 lat i wkoncu się udalo dzięki in vitro 🥰
Gratuluję wszystkim mamusia które zobaczyły już serduszko a za resztę trzymam mocno kciuki 🥰
Trzymam kciuki za serduszko ❤ piątek już bliziutko 😃
 
Dziewczyny w związku z tym, że jestem w ciąży i mam dużo czasu zaczełam panikować czy aby z dzidzią było wszystko w porządku a do dlatego że 25 sierpnia nie wiedząc że jestem w ciąży robiłam rtg. Obecnie kończe 7 tydzień i zaczynam 8…i zaczynam się strasznie bać, że mogło to zaszkodzić dzidzi i może mieć jakieś wady
 
Dziewczyny w związku z tym, że jestem w ciąży i mam dużo czasu zaczełam panikować czy aby z dzidzią było wszystko w porządku a do dlatego że 25 sierpnia nie wiedząc że jestem w ciąży robiłam rtg. Obecnie kończe 7 tydzień i zaczynam 8…i zaczynam się strasznie bać, że mogło to zaszkodzić dzidzi i może mieć jakieś wady
Przez pierwsze 15 dni działa zasada wszystko albo nic :)
 
Cześć. Przyznał, że Bombel mnie dziś oszukał, cały dzień były lekkie mdłości. Po pracy mega zmęczeniem jak zwykle. Juz się cieszyłam, że dziś bez wymiotów, nadzieja, że może już koniec.. aż tu wieczorem tak mną potargało, że za cały dzień 🫣
Jutro ciężki i długi dzień przede mną.... Muszę wstać o 5, przed 7 jechać na badania krwi nie wiem jak wytrzymam tyle bez jedzenia... Buu
 
i ta zabawa kosztowała 230 zl 🙈 ja za macanie plus usg place co wizyta 100 zl 🤔 mialam ostatnio cytologię to fakt że chyba że 190 za nią zapłaciłam przesada no ale trudno
O matko to malutko . Tutaj za każdą wizytę 230 zl.... nie ważne czy macanko czy sama rozmowa czy badanie ...

Kurcze, 5+2 to już powinien być widoczny przynajmniej pęcherzyk. Ciężko mi ogarnąć zachowanie tej babeczki
Ja przypuszczam, że spieszyła się do domu bo byłam ostatnia pacjentka a było późno bo miała opóźnienie. 🤦‍♀️

Ale dobrym jest fachowcem więc jak wyjdę ze szpitala to znów tam wrócę do tej poradni 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ może mąż mnie weźmie pod PZU to nie będę płacić tyle 🤦‍♀️
 
reklama
Hej,

Jestem i ja po drugiej wizycie (w pierwszej tydzień temu było za wcześnie na serduszko- wtedy 5+3) a dziś...

Mamy jedno ❤️ i podejrzenie drugiego jegomościa 😳

Lekarz wpisał podejrzenie ciąży bliźniaczej oraz rekomendował spokojne podejście do tematu, bo może się wszystko wydarzyć, że np. jeden zarodek zostanie wchłonięty itp.😨

Mam wizytę kontrolną za tydzień zobaczyć czy u drugiego bije serduszko i jak to się rozwija.

Skłamałabym gdybym powiedziała, że się nie boję... 😬



Zobacz załącznik 1447597Zobacz załącznik 1447598
Niesamowite ❤️
Cześć dziewczynki, ja na razie 4+5 i wizyta umówiona dopiero na 24.10, ale mam możliwość iść jutro, jak myślicie, iść czy poczekać? Pewnie za dużo nie będzie widać
Ja bym jeszcze poczekała ;)
Cześć dziewczyny chciałam się przywitać 🙂 Aktualnie 6+2 byłam już na jednej wizycie tydzień temu i był pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🙂 termin mam wyliczony na 22.05 😁 w piątek mam kolejna wizytę i mam nadzieję że zobaczę już ❤️. To moja pierwsza ciaza staralismy się o nią 7 lat i wkoncu się udalo dzięki in vitro 🥰
Gratuluję wszystkim mamusia które zobaczyły już serduszko a za resztę trzymam mocno kciuki 🥰
gratulacje 🥰
 
Do góry