reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Hej,

Jestem i ja po drugiej wizycie (w pierwszej tydzień temu było za wcześnie na serduszko- wtedy 5+3) a dziś...

Mamy jedno ❤️ i podejrzenie drugiego jegomościa 😳

Lekarz wpisał podejrzenie ciąży bliźniaczej oraz rekomendował spokojne podejście do tematu, bo może się wszystko wydarzyć, że np. jeden zarodek zostanie wchłonięty itp.😨

Mam wizytę kontrolną za tydzień zobaczyć czy u drugiego bije serduszko i jak to się rozwija.

Skłamałabym gdybym powiedziała, że się nie boję... 😬



Zobacz załącznik 1447597Zobacz załącznik 1447598
Wow!
Ale wiadomość!
Gratuluję serduszka i rozumiem niecierpliwość co do drugiego serduszka :)
 
reklama
U mnie dzieci praktycznie a takim samym wieku. Corecka 3 lata i 8 miesięcy, synek 2 lata, ale u mnie to młody potrafi siostrę walnąć jak się bardzo czyś frustruje. Ona raczej nie, sporadycznie jej się zdarzy, i póki co to przytula się do mojego brzucha i pyta czy tam jest dzidziuś. Marzy o siostrzyczce :)
Może dziewczynki bardziej potrafią się zaopiekować młodszym rodzeństwem 🤔 A może po prostu mój syn jest tak bardzo zazdrosny o czas, jaki poświęcamy córeczce, że przeszkadza mu rodzeństwo i wolałby być sam.
 
popieram, szczególnie ze dla dzieci pojawienie się rodzeństwa jest naprawdę dużym przeżyciem, widzę to nawet teraz, po 14 miesiącach…
na szczęście wczoraj powiedziała to jak była zmęczona, dziś już tuliła i mówiła moja Kalinka, ale ma różne fazy…
U nas niestety przeważają te złe emocje między synem a córka. Mało jest czułości. Prawie wcale. Są momenty kiedy ją rozśmiesza, próbuje zabawić ale przez większość czasu jednak są awantury 🥴 córka za to ciągnie do brata bardzo, chce go naśladować i się z nim bawić, próbuje go przytulać i dawać buziaki..
 
U nas niestety przeważają te złe emocje między synem a córka. Mało jest czułości. Prawie wcale. Są momenty kiedy ją rozśmiesza, próbuje zabawić ale przez większość czasu jednak są awantury 🥴 córka za to ciągnie do brata bardzo, chce go naśladować i się z nim bawić, próbuje go przytulać i dawać buziaki..
A jaka jest różnica wieku?
 
Cześć dziewczynki, ja na razie 4+5 i wizyta umówiona dopiero na 24.10, ale mam możliwość iść jutro, jak myślicie, iść czy poczekać? Pewnie za dużo nie będzie widać
Ja byłam na wizycie jak miałam 5+2 i kazała mi przyjechać za 2 albo 3 tygodnie. Więc ja bym zaczekała. Zapłaciłam za wizytę 230zl a byłam w gabinecie 15 sekund 🤦‍♀️🤦‍♀️
 
Nie zrobiła nawet USG? :/
Zrobiła ale włożyła to tak szybko powiedziała że jest za wcześnie i żebym się nikomu nie chwaliła bo jest za wcześnie i tyle. Jak wyszłam z gabinetu mój mąż myślał że zapomniałam czegoś wziąć z rejestracji 😂 a ja mowie jedziemy do domu koniec wizyty 😂😂😂
 
Zrobiła ale włożyła to tak szybko powiedziała że jest za wcześnie i żebym się nikomu nie chwaliła bo jest za wcześnie i tyle. Jak wyszłam z gabinetu mój mąż myślał że zapomniałam czegoś wziąć z rejestracji 😂 a ja mowie jedziemy do domu koniec wizyty 😂😂😂
i ta zabawa kosztowała 230 zl 🙈 ja za macanie plus usg place co wizyta 100 zl 🤔 mialam ostatnio cytologię to fakt że chyba że 190 za nią zapłaciłam przesada no ale trudno
 
Zrobiła ale włożyła to tak szybko powiedziała że jest za wcześnie i żebym się nikomu nie chwaliła bo jest za wcześnie i tyle. Jak wyszłam z gabinetu mój mąż myślał że zapomniałam czegoś wziąć z rejestracji 😂 a ja mowie jedziemy do domu koniec wizyty 😂😂😂
Kurcze, 5+2 to już powinien być widoczny przynajmniej pęcherzyk. Ciężko mi ogarnąć zachowanie tej babeczki
 
reklama
Hej,

Jestem i ja po drugiej wizycie (w pierwszej tydzień temu było za wcześnie na serduszko- wtedy 5+3) a dziś...

Mamy jedno ❤️ i podejrzenie drugiego jegomościa 😳

Lekarz wpisał podejrzenie ciąży bliźniaczej oraz rekomendował spokojne podejście do tematu, bo może się wszystko wydarzyć, że np. jeden zarodek zostanie wchłonięty itp.😨

Mam wizytę kontrolną za tydzień zobaczyć czy u drugiego bije serduszko i jak to się rozwija.

Skłamałabym gdybym powiedziała, że się nie boję... 😬



Zobacz załącznik 1447597Zobacz załącznik 1447598
Ja przy 1 ciąży i dziś też miałam z tylu głowy, że jest taka szansa bo moja Babcia jest bliźniaczką i już kilkanaście lat w rodzinie nie było bliźniaków 😃 Ale jest 1 sztuka 😀Trzymam kciuki żeby wszystko było u Was w porządku!

@martini87 dlatego ja się nie nastawiam, bo wiem, że cudze to inaczej niż swoje własne, my dużo czytamy, dużo rozmawiamy, zobaczymy jak będzie. Jeszcze nic nie wie, ale ciekawa jestem jej reakcji. Wiadomo, że dzieci różnie reagują na pojawienie się nowego członka rodziny, ale dobrze poczytać jak to jest u kogoś kto ma już doświadczenie z więcej niż 1 dzieckiem 😀

@asiula26 ja sobie dziś porównywałam usg z 1 ciąży i miałam usg w 5 tygodniu i był tylko pęcherzyk. Teraz jak dzwoniłam 2 tygodnie temu się zapisać na wizytę to od razu zapytały o termin ostatniej miesiączki i powiedziały kiedy najlepiej przyjść.
 
Ostatnia edycja:
Do góry