reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. To tutaj funkcjonuje i ma sie dobrze. Tak samo opieka zdrowotna. Ja ide tylko na jedno usg to pojutrze i pozniej oddaje sie w pelni szwedzkiego systemowi az do konca ciazy, jak i przy ciazy drugiej. Mam porownanie z pierwsza ciaza ktora prowadzilam w Polsce i zdecydowanie wole skandynawski styl. Mowa tu o oczywiscie ciazach bezproblemowych. Te problemowe, czy z problemami juz przed nia, czy „gorszy” styl zycia matki, sa prowadzone w innym stylu, dopasowanym do danej sytuacji.
Właśnie miałam pisać że taki system pewnie dotyczy bezproblemowych ciaz a jak coś jest nie tak to napewno robią częstsze usg itp.
 
reklama
Hej dziewczyny, my mamy termin na 18 maja 🙂 mam ostatnio okropne mdłości całymi dniami.... Brałyście w takiej sytuacji L4 czy jednak chodzilyscie do pracy?
 
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. To tutaj funkcjonuje i ma sie dobrze. Tak samo opieka zdrowotna. Ja ide tylko na jedno usg to pojutrze i pozniej oddaje sie w pelni szwedzkiego systemowi az do konca ciazy, jak i przy ciazy drugiej. Mam porownanie z pierwsza ciaza ktora prowadzilam w Polsce i zdecydowanie wole skandynawski styl. Mowa tu o oczywiscie ciazach bezproblemowych. Te problemowe, czy z problemami juz przed nia, czy „gorszy” styl zycia matki, sa prowadzone w innym stylu, dopasowanym do danej sytuacji.
Mi nie chodzi o zadowolenie czy nie - chodzi mi o to, że wiem, na jakim etapie ciąży jakie zmiany obrazowe mogą się pojawić i jakie znaczenie mają te późniejsze pomiary. Jak jest dobrze to zawsze jest dobrze i bez żadnego usg, jak coś jest nie tak to klops.
 
Właśnie miałam pisać że taki system pewnie dotyczy bezproblemowych ciaz a jak coś jest nie tak to napewno robią częstsze usg itp.
taki system dotyczy ciazy bezproblemowej i w pelni zdrowej matki nie chorujacej i nie przyjmujacej zadnych lekow. Kazdy przypadek jest inny i prowadzenie ciazy do niego dostosowane.
Mi nie chodzi o zadowolenie czy nie - chodzi mi o to, że wiem, na jakim etapie ciąży jakie zmiany obrazowe mogą się pojawić i jakie znaczenie mają te późniejsze pomiary. Jak jest dobrze to zawsze jest dobrze i bez żadnego usg, jak coś jest nie tak to klops.
powiem tak. Nie sadze ze masz wieksza wiedze od Szwedzkiego systemu opieki ciazowej i okoloporodowej :) gdybym to nie dzialalo tak jak powinno, to zostaloby zmienione.
 
I dodam tylko ze ja na poczatku rowniez bylam w szoku. Tak samo jak wyklinalam to ze nie dadza mojemu dziecku antybiotyku jakby to bylo w Polsce. Teraz przywyklam i z biegiem czasu oceniam lepiej Szwecje niz Polske pod tym wzgledem :) nawet porownujac sprAwnosc emerytow tutaj a w Polsce to jest straszna przepasc… niestety.. i uwazam ze to rowniez dzieki temu jak tu wszystkie instytucje funkcjonuja.
 
Hej dziewczyny, my mamy termin na 18 maja 🙂 mam ostatnio okropne mdłości całymi dniami.... Brałyście w takiej sytuacji L4 czy jednak chodzilyscie do pracy?
Ja na razie chodzę do pracy, mdłości non stop, ale i wymioty całą ostatnia sobotę i niedzielę. Wczoraj byłam w pracy, wymiotowałam tylko dwa razy. Po południu było gorzej. Dziś też próbuje iść do pracy. Jak nie wytrzymam wrócę. Jestem nauczycielką przedszkola. Łatwo nie jest 🤢 mnóstwo zapachów mi przeszkadza.
Jednak został mi ostatni rok mianowania i jeśli nie wytrzymam do 11 listopada to przepadnie mi dwa lata ciężkiej pracy 😢
 
reklama
Pamietam jak my też włączyliśmy z wysoka gorączka u córki jak miała chyba 2 latka niecałe. U nas skończyło się szpitalem w nocy bo nie mogliśmy zbić a potem nagle przeszło.

Ja miałam taki epizod w sobotę, że poszłam do toalety na 💩 i tak mnie podbrzusze zabolało,w trakcie, że musiałam na chwile wstrzymać (sorry 🥴) i wtedy przeszło. Poźniej znowu taki skurcz jeden jakby jelita ale powiem wam, że miałam strach bo takiego czegoś nie czułam nigdy.
Mam ogólnie w tej ciąży rewolucje żołądkowe i ciagle w jelitach mi jeździ.
Niestety od tego czasu mam ciagle w głowie, że coś nie tak, że to może jednak coś z dzieckiem. Ciagle sprawdzam czy objawy nie ustępują, czy piersi nadal bolą :/ masakra

Dzisiaj w nocy obudziłam się o 3:30 i do 5 nie spałam :(
Wizyta w czwartek. Musze jakoś dotrwać i nie wykończyć się nerwowo. Żałuje, ze miedzy czasie nie poszłam jeszcze do innego ginekologa zobaczyć. Ale teraz już nie ma co.
Powiem Ci, że u mnie też jelitowo-żoładkowe problemy w tej ciąży. I też miewam silne skurcze jelit, które ja w pierwszym momencie odczuwam w identyczny sposób jak mocne bóle okresowe, które mnie dość mocno stresują. Po krótkiej chwili od tych skurczy mam potrzebę pójść do toalety na "2" i wtedy już wiem, że to były jelita a nie macica.
 
Do góry