reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Współczuję Wam dziewczyny tych mdłości i wymiotów. Mnie trzymały jakieś 2 tyg. niedawno mdłości przeszły (okropne uczucie) i jem wszystko, ale mocno się ograniczam z pewnymi produktami i przez to mam ochotę tylko na te "zakazane". Zaczęłam się bać toksoplazmozy (nie mam przeciwciał) i przez to jem nieliczne warzywa i owoce co mnie do szału doprowadza. Nie jem majonezu a go ubóstwiam.. czy pije któraś z Was zakwas buraczany? Dostałam od teściowej, ale sama sobie nie przygotowałam warzyw do niego i tak się zastanawiam od kilku dni czy kiszenie unieszkodliwia tokso?
ja pije zakwas od Olini 😊
 
reklama
W którym tc robiłyście badania ? U mnie kolejna wizyta 7.10 i wtedy będę 10+3 a słyszę ze u was tak jakoś juz zrobione te badania. 🤔
Czy któraś z was ma wrazenie ze juz przytula? No wpierniczam wszystko co sie nawinie. Dzisiaj nawet smazone kanie wjechały 🤤🤤🤤 w poprzedniejnciazy tez na mnie steryd tak dzialal który biore.
 
Ostatnia edycja:
Współczuję Wam dziewczyny tych mdłości i wymiotów. Mnie trzymały jakieś 2 tyg. niedawno mdłości przeszły (okropne uczucie) i jem wszystko, ale mocno się ograniczam z pewnymi produktami i przez to mam ochotę tylko na te "zakazane". Zaczęłam się bać toksoplazmozy (nie mam przeciwciał) i przez to jem nieliczne warzywa i owoce co mnie do szału doprowadza. Nie jem majonezu a go ubóstwiam.. czy pije któraś z Was zakwas buraczany? Dostałam od teściowej, ale sama sobie nie przygotowałam warzyw do niego i tak się zastanawiam od kilku dni czy kiszenie unieszkodliwia tokso?
Piję, bo uwielbiam wszytko, co buraczane...
A co do tokso to bym nie popadała w takie skrajności jedzeniowe. Nie jedz surowego mięsa i myj dobrze osobę i warzywa przed spożyciem, a nic nie powinno się wydarzyć. Tokso ewentualnie można się jeszcze zarazić przez kocią kuwetę lub jedząc ziemię w którą wypróżnił się chory kot. Co do buraków, na moje to mało prawdopodobne źródło zakażenia. Rosną głęboko w ziemi i przed obróbką trzeba je z tej ziemi umyć
 
Piję, bo uwielbiam wszytko, co buraczane...
A co do tokso to bym nie popadała w takie skrajności jedzeniowe. Nie jedz surowego mięsa i myj dobrze osobę i warzywa przed spożyciem, a nic nie powinno się wydarzyć. Tokso ewentualnie można się jeszcze zarazić przez kocią kuwetę lub jedząc ziemię w którą wypróżnił się chory kot. Co do buraków, na moje to mało prawdopodobne źródło zakażenia. Rosną głęboko w ziemi i przed obróbką trzeba je z tej ziemi umyć
Ja bym osób nie jadła jednak 😁 nawet umytych 😁
 
W którym tc robiłyście badania ? U mnie kolejna wizyta 7.10 i wtedy będę 10+3 a słyszę ze u was tak jakoś juz zrobione te badania. 🤔
Czy któraś z was ma wrazenie ze juz przytula? No wpierniczam wszystko co sie nawinie. Dzisiaj nawet smazone kanie wjechały 🤤🤤🤤 w poprzedniejnciazy tez na mnie steryd tak dzialal który biore.
Ja schudłam narazie 3 kilo 🤷🏽‍♀️ ale ja prawie nic nie jem wiec nie wiem jak to maleństwo tak rośnie, mamy już lekko ponad 2 cm 😁
 
Dzięki Dziewczyny, potrzebowałam głosu rozsądku ;) przez ciągle chorobska od początku tej ciąży wchodzi schiza na rzeczy o których normalnie bym nie pomyślała ;)
@Charlotte21 ja zrobiłam badania w ok. 7+3.
 
W którym tc robiłyście badania ? U mnie kolejna wizyta 7.10 i wtedy będę 10+3 a słyszę ze u was tak jakoś juz zrobione te badania. 🤔
Czy któraś z was ma wrazenie ze juz przytula? No wpierniczam wszystko co sie nawinie. Dzisiaj nawet smazone kanie wjechały 🤤🤤🤤 w poprzedniejnciazy tez na mnie steryd tak dzialal który biore.
Ja mam wizytę 13 października będę w 12 tygodniu i przed wizytą mam dopiero zrobić pierwsze badania
 
W którym tc robiłyście badania ? U mnie kolejna wizyta 7.10 i wtedy będę 10+3 a słyszę ze u was tak jakoś juz zrobione te badania. 🤔
Czy któraś z was ma wrazenie ze juz przytula? No wpierniczam wszystko co sie nawinie. Dzisiaj nawet smazone kanie wjechały 🤤🤤🤤 w poprzedniejnciazy tez na mnie steryd tak dzialal który biore.
ja robiłam dzisiaj, u mnie 8+3, lekarka powiedziała żeby zrobić po usg (jak się pojawi serduszko). Następna wizyta 4.10
 
reklama
To straszne.

Ciekawe, znasz jakieś statystyki, przy takiej opiece ciążowej ile np wad zostaje nierozpoznawalnych aż do porodu? Przecież chociażby wady serca - powstają bardzo często już w drugiej połowie ciąży.
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. To tutaj funkcjonuje i ma sie dobrze. Tak samo opieka zdrowotna. Ja ide tylko na jedno usg to pojutrze i pozniej oddaje sie w pelni szwedzkiego systemowi az do konca ciazy, jak i przy ciazy drugiej. Mam porownanie z pierwsza ciaza ktora prowadzilam w Polsce i zdecydowanie wole skandynawski styl. Mowa tu o oczywiscie ciazach bezproblemowych. Te problemowe, czy z problemami juz przed nia, czy „gorszy” styl zycia matki, sa prowadzone w innym stylu, dopasowanym do danej sytuacji.
 
Do góry