reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Biorę identyczny zestaw, takze bez wskazan.... tzn. "profilaktycznie", ale to super, ze udalo ci sie donosic juz na tych lekach! i tez mam ta mutacje, ma ja podobno co druga osoba na swiecie.... ale co zrobic. A jaka dawke bierzesz encortonu i do kiedy?
A macie ja homo czy hetero? Ja mam obie mthfr i dodatkowo pai1 ale wszystkie heterozygotyczne, wiec biorę tylko acard, luteinę i prenatal uno, bo po pregnie i femibione miałam homocysteine ok 10 a na prenatalu niecałe 8 🙂
 
reklama
Ooo, chyba na to nie zwróciłam uwagi. Ale to dlatego że raz kupiłam jakiś produkt z tołpy i tak zapchało, że więcej niż z tego nie kupiłam. Ale przy następnych zakupach muszę spojrzeć na nie ;)
To jest chyba dość świeża seria, ale ogólnie te kosmetyki z serii hydrativ i sebio dla mnie są super 😊 tylko niestety każda cera jest inna i Tobie niestety może nie pomoc😕
 
Cześć Majowe Mamy, pozwolę się też dopisać do wątku :)
Pierwsza ciąża, 29 lat, termin według aplikacji na 30 maja 2022, oczywiście ogrom niepewności co i jak. Jutro idę wykonać wszystkie badania zlecone przez ginekologa, na wizycie byłam 29 września bo oczywiście poleciałam, jak tylko test pokazał dwie kreski (wiem, że to za wcześnie :D ). Na USG było widać na razie pęcherzyk ciążowy, kolejna wizyta 13.10 i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Mam też problem z określeniem tygodnia ciąży, najpierw ginekolog stwierdził, że jestem w 5-6 tygodniu - na podstawie okresu z 19 sierpnia, ale po pierwsze mam nieregularne, a po drugie wiem, że zapłodnienie nastąpiło mniej więcej 6-9 września, co później potwierdził gin.
Aplikacja za to pokazuje mi, że właśnie zaczęłam 7 tydzień, ale z obliczeń wynika, że będzie to 5 tydzień. Oczywiście zapytam się o to ginekologa, ale jestem bardzo ciekawa.
Czy wiecie jak to właściwie jest? 🤔
 
Cześć Majowe Mamy, pozwolę się też dopisać do wątku :)
Pierwsza ciąża, 29 lat, termin według aplikacji na 30 maja 2022, oczywiście ogrom niepewności co i jak. Jutro idę wykonać wszystkie badania zlecone przez ginekologa, na wizycie byłam 29 września bo oczywiście poleciałam, jak tylko test pokazał dwie kreski (wiem, że to za wcześnie :D ). Na USG było widać na razie pęcherzyk ciążowy, kolejna wizyta 13.10 i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Mam też problem z określeniem tygodnia ciąży, najpierw ginekolog stwierdził, że jestem w 5-6 tygodniu - na podstawie okresu z 19 sierpnia, ale po pierwsze mam nieregularne, a po drugie wiem, że zapłodnienie nastąpiło mniej więcej 6-9 września, co później potwierdził gin.
Aplikacja za to pokazuje mi, że właśnie zaczęłam 7 tydzień, ale z obliczeń wynika, że będzie to 5 tydzień. Oczywiście zapytam się o to ginekologa, ale jestem bardzo ciekawa.
Czy wiecie jak to właściwie jest? 🤔
Jak pojawi się zarodek z serduszkiem to lekarz poda datę porodu, wtedy wpisz sobie w aplikacje i będziesz miała jasność który tydzień 😊
 
Biorę identyczny zestaw, takze bez wskazan.... tzn. "profilaktycznie", ale to super, ze udalo ci sie donosic juz na tych lekach! i tez mam ta mutacje, ma ja podobno co druga osoba na swiecie.... ale co zrobic. A jaka dawke bierzesz encortonu i do kiedy?

Biorę 5mg. W donoszonej ciąży brałam do 16tyg. Terqz tez pewnie tak będzie. Nie ważne co jest przyczyną, ważne że się udało na tym zestawie i teraz tez jest optymistycznie.
Ja dodatkowo jeszcze mam za sobą zaawansowaną chorobę nowotworową, wiec wogole wadliwy egzemplarz ze mnie 😆
 
Dziewczyny pocieszcie mnie 😔
Tak strasznie się cieszyłam jak zobaczyłam 2 kreski ale cały czas cos nie tak. Tzn. Bhcg rośnie od początku ksiazkowo i tu kończy się powód do radości.
Jestem na lekach a i tak cały czas boli mnie brzuch, czasem zdarza się plamienie i na dodatek pęcherzyk jest młodszy o 2,5tygodnia 😔
Tracę nadzieje 😢
 
reklama
Źle się w takim razie wyraziłam, 6 września to był dzień stosunku.
Mozesz uznać, ze dzień stosunku to 2 tydzień ciazy :) Wtedy wychodzi, ze dziś masz dokładnie 6+0, wiec od dziś/jutro zaczęłaś siódmy tydzień ciazy. Jeśli stosunek był jednak 9go, to dziś wychodzi 5+4. Mniej więcej to miałoby sens :) Z miesiączki wychodzi faktycznie więcej, 6+4.
 
Do góry